Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wieżowce nad morzem

 

Czas czytania: ~2 min


Lato coraz bliżej, tym chętniej zwracamy więc uwagę na obiekty znajdujące się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. A te, szczególnie nad Bałtykiem, od kilku lat przechodzą ogromne przemiany, zapełniając się obiektami, jakich wcześniej w niewielkich nadmorskich miejscowościach w Polsce raczej nie widywaliśmy.

 

Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Wave Międzyzdroje Resort & SPA

Duża zmiana w klimacie miasta

O projekcie kompleksu Wave Międzyzdroje Resort & SPA pisaliśmy kilka lat temu, gdy powstała ich koncepcja architektoniczna. Dziś pierwszy z realizowanych etapami obiektów jest gotowy i łatwiej ocenić jego skalę oraz formę, zweryfikować obrazy dotyczące tego, jak gmachy o tej skali wpiszą się w krajobraz niewielkiego jeszcze niedawno nadmorskiego kurortu. Bo Międzyzdroje już od jakiegoś czasu wyróżniają się na tle innych niewielkich miejscowości nad Bałtykiem. Coraz liczniej powstają tu duże hotele i obiekty apartamentowe przewyższające skalę dawną zabudowę. Miasto chce zapewne rozrastać się na miarę kurortów znad Morza Śródziemnego.

Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Wave Międzyzdroje Resort & SPA

Wave Międzyzdroje Resort & SPA zlokalizowany jest tuż przy plaży w zachodniej części miasta, kilometr od głównego molo. Realizowane etapami założenie składa się z pięciu jedenastokondygnacyjnych budynków tworzących kompleks zabudowy wielorodzinnej z usługami w parterach. Na terenie kompleksu zaplanowano m.in. restaurację, basen wewnętrzny i zewnętrzny, saunarium, salę zabaw, siłownię, spa. Pomiędzy budynkami zaplanowano przestrzenie dla mieszkańców o różnym charakterze, służące wypoczynkowi i rekreacji „głośnej i cichej”, jak to określa inwestor.

Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Wave Międzyzdroje Resort & SPA

Bryły z widokiem

Cztery budynki, nazwane kolejnymi literami alfabetu, mają ten sam kształt nieregularnego czworoboku; wszystkie ustawiono pod nieco innym kątem, a każda z kolejnych ich kondygnacji nadziemnych jest przekręcona w stosunku do niższej o 3° lub 2° - wszystko po to, aby wszystkim wnętrzom zapewnić dostęp światła dziennego. „Rozbicie założenia na punktowe obiekty zlokalizowane w nieregularnych odstępach od siebie i od granicy działki wraz ze zróżnicowaną aranżacją terenów wspólnych, pozwala na wtopienie się zabudowy w charakter parkowy tej części miasta i zapewnienie utrzymania widoku morza z każdego punktu terenu” – opisuje tę realizację inwestor. Twórcy kompleksu dodają, że inspiracją dla kształtu budynków oraz ich wzajemnego usytuowania była „nieregularność wody morskiej i koncepcja pięcia się ku górze budynku przy uwzględnieniu naturalnych ruchów powietrza”. Bryły zaprojektowała pracownia MODO Architecture. W pierwszym z oddanych niedawno do użytku budynków znalazło się 100 apartamentów. Mają od 37 do 57 mpowierzchni.

 

Zobacz galerię zdjęć obiektów

Wave Międzyzdroje Resort & SPA - metryczka projektu obiektów

Lokalizacja: Międzyzdroje
Inwestor: Green House Development

Projekt architektoniczny: MODO Architecture

Powierzchnia działki: 15 441 m2

Powierzchnia zabudowy: 4 570 m2

Powierzchnia użytkowa: 18 760 m2

Projekt: 2017
Realizacja: 2022

Źródło: greenhousedevelopment.pl, modoarchitektura.pl


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Realizacja Architektoniczna, Wieżowiec, Realizacja Budynku, Bryła Budynku, Nowoczesna Architektura

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera