Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Walny Zjazd Delegatów SARP 2022 z udziałem firmy Deceuninck

 

Czas czytania: ~3 min


W dniach 24-25 czerwca odbył się Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, w którym wzięli udział przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Spotkanie poświęcone było działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród Pałacu Zamoyskich w Warszawie zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

 

Oprócz omawiania działalności statutowej Stowarzyszenia Architektów Polskich, której poświęcony był doroczny Walny Zjazdy Delegatów, goszczący w tym roku około 200 architektów z całego kraju, w czasie wydarzenia odbyła się również Gala wręczenia Nagrody Roku SARP. Edycja 2022 obejmowała zgłoszone do konkursu obiekty i zespoły obiektów, które powstały i zostały przekazane do użytku w roku minionym – Jury przyznało 8 równorzędnych nagród, doceniając ponadczasowy design i wyrafinowaną estetykę zrealizowanych projektów.

Walny Zjazd Delegatów SARP 2022

Jednym z najważniejszych punktów Agendy było wyłonienie nowego prezesa Stowarzyszenia do końca istniejącej kadencji przypadającej na lata 2019-2023. Po raz pierwszy w historii funkcję tę będzie pełniła kobieta. Agnieszka Kalinowska-Sołtys – do tej pory wiceprezeska SARP ds. środowiska i ochrony klimatu – została wybrana nową prezeską Zarządu Głównego SARP.

 

Natomiast w specjalnie zaaranżowanej Strefie Dla Architekta mieszczącej się w ogrodzie Pałacu Zamoyskich partnerzy wydarzenia mogli prezentować swoje rozwiązania. W przestrzeni formalnych i nieformalnych spotkań biznesu z architektami firma Deceuninck zaprezentowała flagowe produkty, m.in. serię minimalistycznych profili z PVC Elegant Abstract oraz systemów aluminiowych Decalu 88 Standard, które doskonale komponują się wizualnie razem i mogą z powodzeniem być łączone w projektach wymagających zastosowania systemów z obu materiałów. Prezentację uzupełniał system tarasowy Twinson, oferujący doskonałej jakości i trwałości kompozytowe deski tarasowe oraz kompletny system montażowy pozwalający na tworzenie najbardziej wyrafinowanych projektów tarasowych, gwarantujący certyfikację np. dla tarasów dachowych. Co niezwykle istotne, oferta Deceuninck to produkty powstające zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Walny Zjazd Delegatów SARP 2022

– Zdajemy sobie sprawę, jak z punktu widzenia architektonicznego istotny jest design oraz wartość użytkowa naszych rozwiązań. Do kompletu tych oczekiwań należy dołożyć dziś to, czy produkt powstaje w zrównoważony sposób. Temat ekologii wkracza w branżę budowlaną i jest nieunikniony już na etapie projektowania. Każdy produkt Deceuninck z założenia podlega recyclingowi – w tym obszarze chcemy wyznaczać trendy w branży budowlanej, która w skali globalnej ma ogromny wpływ na naszą planetę. Od lat stosujemy gospodarkę obiegu zamkniętego, a nasz zakład recyklingu w Belgii zbiera z rynku tworzywa sztuczne, które w innym wypadku trafiłyby na wysypisko – inwestowanie w nowoczesne technologie i procesy recyklingu pozwala nam powtórnie wykorzystywać PVC do produkcji wysokiej jakości profili okiennych i drzwiowych. Dzięki bezpośrednim spotkaniom takim jak to wydarzenie, mamy nadzieję na rozwijanie relacji z najlepszymi architektami w kraju i promowanie zrównoważonych rozwiązań. Ta perspektywa jest szczególnie istotna, biorąc pod uwagę sytuację na rynku surowców i postępujące zmiany klimatyczne. Naszym celem jest sprawienie, aby produkty budowlane pochodzące z procesów o obiegu zamkniętym były brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy projektowaniu każdej nowej inwestycji oraz renowacji – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

 

Serdeczne gratulacje dla Pani Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, która wynikiem 98 na 107 oddanych głosów została nową Prezes Stowarzyszenia. To niemal jednogłośny, imponujący wynik, świadczący o mandacie niezwykłego uznania środowiska architektówdodaje Monika Hybza.

 

Oferująca najlepsze właściwości użytkowe, trwałość i wysoką jakość wykonania, seria Elegant belgijskiego producenta jest rozwiązaniem na nowo definiującym pojęcie okien z PVC. Jak wszystkie produkty PVC od Deceuninck, profile te nadają się w 100% do recyklingu. Natomiast ich doceniany i wielokrotnie nagrodzony design pozwala dobrać odpowiedni profil do niemal każdego stylu architektonicznego – od nowoczesnych i industrialnych po klasyczne.

 

Źródło: Deceuninck.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Spotkania Dla Architektów

Osiedle z plisowanych segmentów
Osiedle z plisowanych segmentów

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z mostem łączącym dwa brzegi Wisły na południowych obrzeż ...

Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska
Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska

Pod koniec lipca 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt Jurajskiego Cent ...

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera