Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Walny Zjazd Delegatów SARP 2022 z udziałem firmy Deceuninck

 

Czas czytania: ~3 min


W dniach 24-25 czerwca odbył się Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, w którym wzięli udział przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Spotkanie poświęcone było działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród Pałacu Zamoyskich w Warszawie zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

 

Oprócz omawiania działalności statutowej Stowarzyszenia Architektów Polskich, której poświęcony był doroczny Walny Zjazdy Delegatów, goszczący w tym roku około 200 architektów z całego kraju, w czasie wydarzenia odbyła się również Gala wręczenia Nagrody Roku SARP. Edycja 2022 obejmowała zgłoszone do konkursu obiekty i zespoły obiektów, które powstały i zostały przekazane do użytku w roku minionym – Jury przyznało 8 równorzędnych nagród, doceniając ponadczasowy design i wyrafinowaną estetykę zrealizowanych projektów.

Walny Zjazd Delegatów SARP 2022

Jednym z najważniejszych punktów Agendy było wyłonienie nowego prezesa Stowarzyszenia do końca istniejącej kadencji przypadającej na lata 2019-2023. Po raz pierwszy w historii funkcję tę będzie pełniła kobieta. Agnieszka Kalinowska-Sołtys – do tej pory wiceprezeska SARP ds. środowiska i ochrony klimatu – została wybrana nową prezeską Zarządu Głównego SARP.

 

Natomiast w specjalnie zaaranżowanej Strefie Dla Architekta mieszczącej się w ogrodzie Pałacu Zamoyskich partnerzy wydarzenia mogli prezentować swoje rozwiązania. W przestrzeni formalnych i nieformalnych spotkań biznesu z architektami firma Deceuninck zaprezentowała flagowe produkty, m.in. serię minimalistycznych profili z PVC Elegant Abstract oraz systemów aluminiowych Decalu 88 Standard, które doskonale komponują się wizualnie razem i mogą z powodzeniem być łączone w projektach wymagających zastosowania systemów z obu materiałów. Prezentację uzupełniał system tarasowy Twinson, oferujący doskonałej jakości i trwałości kompozytowe deski tarasowe oraz kompletny system montażowy pozwalający na tworzenie najbardziej wyrafinowanych projektów tarasowych, gwarantujący certyfikację np. dla tarasów dachowych. Co niezwykle istotne, oferta Deceuninck to produkty powstające zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Walny Zjazd Delegatów SARP 2022

– Zdajemy sobie sprawę, jak z punktu widzenia architektonicznego istotny jest design oraz wartość użytkowa naszych rozwiązań. Do kompletu tych oczekiwań należy dołożyć dziś to, czy produkt powstaje w zrównoważony sposób. Temat ekologii wkracza w branżę budowlaną i jest nieunikniony już na etapie projektowania. Każdy produkt Deceuninck z założenia podlega recyclingowi – w tym obszarze chcemy wyznaczać trendy w branży budowlanej, która w skali globalnej ma ogromny wpływ na naszą planetę. Od lat stosujemy gospodarkę obiegu zamkniętego, a nasz zakład recyklingu w Belgii zbiera z rynku tworzywa sztuczne, które w innym wypadku trafiłyby na wysypisko – inwestowanie w nowoczesne technologie i procesy recyklingu pozwala nam powtórnie wykorzystywać PVC do produkcji wysokiej jakości profili okiennych i drzwiowych. Dzięki bezpośrednim spotkaniom takim jak to wydarzenie, mamy nadzieję na rozwijanie relacji z najlepszymi architektami w kraju i promowanie zrównoważonych rozwiązań. Ta perspektywa jest szczególnie istotna, biorąc pod uwagę sytuację na rynku surowców i postępujące zmiany klimatyczne. Naszym celem jest sprawienie, aby produkty budowlane pochodzące z procesów o obiegu zamkniętym były brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy projektowaniu każdej nowej inwestycji oraz renowacji – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

 

Serdeczne gratulacje dla Pani Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, która wynikiem 98 na 107 oddanych głosów została nową Prezes Stowarzyszenia. To niemal jednogłośny, imponujący wynik, świadczący o mandacie niezwykłego uznania środowiska architektówdodaje Monika Hybza.

 

Oferująca najlepsze właściwości użytkowe, trwałość i wysoką jakość wykonania, seria Elegant belgijskiego producenta jest rozwiązaniem na nowo definiującym pojęcie okien z PVC. Jak wszystkie produkty PVC od Deceuninck, profile te nadają się w 100% do recyklingu. Natomiast ich doceniany i wielokrotnie nagrodzony design pozwala dobrać odpowiedni profil do niemal każdego stylu architektonicznego – od nowoczesnych i industrialnych po klasyczne.

 

Źródło: Deceuninck.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Spotkania Dla Architektów

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera