Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt w nowej formule mieszkaniowej

 

Czas czytania: ~2 min


Przy ulicy Grochowskiej 1 w Warszawie już wkrótce ruszy budowa 10-kondygnacyjnego budynku mieszkaniowego. Będzie to pierwszy etap docelowo składającej się z trzech budynków inwestycji, która ma wpisywać się w mało w Polsce na razie popularny, ale bardzo szybko zyskujący na znaczeniu tzw. segment PRS (ang. Private Rented Sector), czyli instytucjonalnego najmu mieszkań. Jest on związany ze zmieniającym się rynkiem nieruchomości, ale i zmianą sposobu życia, pozwala na najem na krótszy czas lokalu gotowego do zamieszkania, ułatwia przeprowadzki, dopasowuje się do potrzeb osób, które zmieniają miejsce pobytu z powodów zawodowych.

 

Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie
Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie

Nowy pomysł mieszkaniowy

Mieszczący nieco ponad 200 lokali budynek przy ulicy Grochowskiej zaprojektowała pracownia BBGK Architekci we współpracy z biurem SAAW. Architekci z BBGK od jakiegoś czasu angażują się w projekty, które mają poszerzyć ofertę rynku nieruchomości, uczynić ją bardziej elastyczną i dopasowaną do potrzeb osób o różnym statusie majątkowym czy różnych sposobach życia. To oni zaprojektowali eksperymentalny zespół wielofunkcyjnej zabudowy - Warszawską Dzielnicę Społeczną, oni stali też za projektem budynku mieszkalnego z nowoczesnych prefabrykatów, zbudowanego kilka lat temu na warszawskiej Pradze - Sprzeczna 4.

 

Grochowska 1 docelowo ma się składać z trzech budynków, na razie jednak powstanie pierwszy, największy z nich. Ma liczyć dziesięć kondygnacji i poza lokalami mieszkalnymi (które inwestor nazywa „jednostkami zamieszkania zbiorowego”) zmieści także m.in. przestrzeń coworkingową, kawiarnię oraz taras na ostatnim piętrze. Inwestor wśród zalet budynku wylicza także jego lokalizację – blisko Mostu Łazienkowskiego i Trasy Siekierkowskiej, w pobliżu środków transportu publicznego.

Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie

Elegancka bryła w mieście

To ważne, by na wczesnym etapie rozwoju polskiego rynku najmu instytucjonalnego tworzyć wysokie standardy i inicjować jakościowe projekty, także poza centralnymi lokalizacjami. Dlatego chcemy, by przy głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy powstał tętniący życiem obiekt, odpowiadający na stale zmieniające się potrzeby najemców i okolicznych mieszkańców” – tłumaczył przedstawiciel inwestora budynku Grochowska 1, Tomasz Andryszczyk. Pracownie BBGK Architekci i SAAW zaproponowały dla obiektu prostą, uporządkowaną, chłodną w wyrazie formę architektoniczną, której elementami charakterystycznymi są gęste, rytmiczne podziały fasady, ale także uskokowo ukształtowana elewacja boczna.

 

Grochowska 1 - metryczka projektu budynku

Lokalizacja: Warszawa, ul. Grochowska 1

Inwestor: Firma Budowlana Marek Antczak
Projekt architektoniczny: BBGK Architekci, we współpracy z SAAW

Projekt: 2021

Źródło: fbantczak.prowly.com


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny, Osiedle Mieszkaniowe, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera