Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt w nowej formule mieszkaniowej

 

Czas czytania: ~2 min


Przy ulicy Grochowskiej 1 w Warszawie już wkrótce ruszy budowa 10-kondygnacyjnego budynku mieszkaniowego. Będzie to pierwszy etap docelowo składającej się z trzech budynków inwestycji, która ma wpisywać się w mało w Polsce na razie popularny, ale bardzo szybko zyskujący na znaczeniu tzw. segment PRS (ang. Private Rented Sector), czyli instytucjonalnego najmu mieszkań. Jest on związany ze zmieniającym się rynkiem nieruchomości, ale i zmianą sposobu życia, pozwala na najem na krótszy czas lokalu gotowego do zamieszkania, ułatwia przeprowadzki, dopasowuje się do potrzeb osób, które zmieniają miejsce pobytu z powodów zawodowych.

 

Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie
Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie

Nowy pomysł mieszkaniowy

Mieszczący nieco ponad 200 lokali budynek przy ulicy Grochowskiej zaprojektowała pracownia BBGK Architekci we współpracy z biurem SAAW. Architekci z BBGK od jakiegoś czasu angażują się w projekty, które mają poszerzyć ofertę rynku nieruchomości, uczynić ją bardziej elastyczną i dopasowaną do potrzeb osób o różnym statusie majątkowym czy różnych sposobach życia. To oni zaprojektowali eksperymentalny zespół wielofunkcyjnej zabudowy - Warszawską Dzielnicę Społeczną, oni stali też za projektem budynku mieszkalnego z nowoczesnych prefabrykatów, zbudowanego kilka lat temu na warszawskiej Pradze - Sprzeczna 4.

 

Grochowska 1 docelowo ma się składać z trzech budynków, na razie jednak powstanie pierwszy, największy z nich. Ma liczyć dziesięć kondygnacji i poza lokalami mieszkalnymi (które inwestor nazywa „jednostkami zamieszkania zbiorowego”) zmieści także m.in. przestrzeń coworkingową, kawiarnię oraz taras na ostatnim piętrze. Inwestor wśród zalet budynku wylicza także jego lokalizację – blisko Mostu Łazienkowskiego i Trasy Siekierkowskiej, w pobliżu środków transportu publicznego.

Projekt budynku mieszkalnego Grochowska 1 w Warszawie

Elegancka bryła w mieście

To ważne, by na wczesnym etapie rozwoju polskiego rynku najmu instytucjonalnego tworzyć wysokie standardy i inicjować jakościowe projekty, także poza centralnymi lokalizacjami. Dlatego chcemy, by przy głównej ulicy prawobrzeżnej Warszawy powstał tętniący życiem obiekt, odpowiadający na stale zmieniające się potrzeby najemców i okolicznych mieszkańców” – tłumaczył przedstawiciel inwestora budynku Grochowska 1, Tomasz Andryszczyk. Pracownie BBGK Architekci i SAAW zaproponowały dla obiektu prostą, uporządkowaną, chłodną w wyrazie formę architektoniczną, której elementami charakterystycznymi są gęste, rytmiczne podziały fasady, ale także uskokowo ukształtowana elewacja boczna.

 

Grochowska 1 - metryczka projektu budynku

Lokalizacja: Warszawa, ul. Grochowska 1

Inwestor: Firma Budowlana Marek Antczak
Projekt architektoniczny: BBGK Architekci, we współpracy z SAAW

Projekt: 2021

Źródło: fbantczak.prowly.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny, Osiedle Mieszkaniowe, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Wzorcowa rewitalizacja w Łodzi
Wzorcowa rewitalizacja w Łodzi

W Łodzi od lat podejmowane są różnego rodzaju działania mające za zadanie poprawę jakości życia w mi ...

Sluishuis - nowatorski budynek na wodzie
Sluishuis - nowatorski budynek na wodzie

Budynek mieszkalny Sluishuis to realizacja powstała w Amsterdamie według projektu, który został stwo ...

Dom peryskop - dom z widokiem
Dom peryskop - dom z widokiem

MUS Architekci zaprojektowali dom jednorodzinny nad Jeziorem Żywieckim. Choć działka położona jest w ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera