Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

 

Czas czytania: ~2 min


Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjnej architektury drewnianej regionu. Zamierzeniem pracowni FAAR architekci z Wadowic było stworzenie nowoczesnego budynku wpisującego się lokalny krajobraz. Zapraszamy na prezentację projektu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL oraz wywiad z Krzysztofem Faber, który opowie o realizacji domu, swojej pracowni, ciekawych projektach i planach na przyszłość. Widzimy się 30 listopada 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

 

Prezentacja Czarnego Domu w Lanckoronie


- Projektując Czarną Perłę zależało nam na uzyskaniu idealnego balansu pomiędzy inspiracjami zabudową Lanckorony, a tym żeby nie być zbytnio dosłownym. Chcieliśmy, aby wszelkie wpływy tradycji były widoczne, lecz już w nowej formie, która powstała tu i teraz – mówi Krzysztof Faber.

 

Budynek stanowi prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta. Parterowy dom mieszkalny jest niepodpiwniczony, natomiast posiada żelbetową podmurówkę obłożoną kamieniem, dzięki której pokonano trudność w postaci znacznego nachylenia terenu. Początkowo betonowy stopień miał zostać wykorzystany do stworzenia kolejnych pomieszczeń, jednak z uwagi na ograniczony budżet, zrezygnowano z pomysłu. Czarna Perła ma drewnianą konstrukcję oraz drewniane wykończenie, a całość zwieńcza dwuspadowy dach z krytej blachy.

 

Jak wskazuje nazwa domu, elewację stanowią deski z czarnego drewna pokryte ekologicznym lakierem z dodatkiem wosku. Czerń dominuje również w ramach okien, z których rozpościera się malowniczy pejzaż na małopolskie wzgórza. We wnętrzu postawiono na kontrastujący naturalny odcień drewna. W parterowym domu mieszkalnym ulokowano pokój dzienny z jadalnią, korytarz, łazienkę, sypialnie, gabinet oraz pomieszczenie techniczne.

 

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Krzysztof Faber z pracowni FAAR architekci

Krzysztof Faber

Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował oraz jest współautorem nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektów z branży mieszkaniowej, sektora publicznego i edukacyjnego w Polsce i Wielkiej Brytanii.


Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów  Rzeczpospolitej Polskiej SARP, Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa  Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW.

 

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  [email protected]

 

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Prezentacja Obiektu, Prezentacja Online, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Webinar, Webinarium, Dom Jednorodzinny, Dom, Hot

Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała
Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała

Kolonia Zgorzelec – to zespół mieszkalnej kolonii robotniczej w Bytomiu. Zbudowana została w latach ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera