Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Modułowa nadbudowa biurowca w Kopenhadze

 

Czas czytania: ~ 2 min


Kopenhaga, wielokrotnie określana jako eko-metropolia i lider ekologii wśród światowych stolic, zyskuje nową przestrzeń mieszkalną dzięki technologii modułowej. Firma DMDmodular wprowadza innowacyjne rozwiązania, które odmieniają architekturę miasta i odpowiadają na współczesne wyzwania urbanistyczne.

 

Modułowa nadbudowa biurowca
Modułowa nadbudowa biurowca
Modułowa nadbudowa biurowca

Innowacyjna technologia na rzecz miejskiego rozwoju

Technologia modułowa 3D staje się kluczem do tworzenia nowych przestrzeni mieszkalnych w zasiedlonych obszarach miejskich. Nadbudowa istniejących budynków przy użyciu tej technologii jest nie tylko ekonomicznie opłacalna, ale również ekologiczna. Na tej idei oparta jest najnowsza realizacja firmy. DMDmodular, poprzez dodanie trzech nowych kondygnacji do istniejącego budynku biurowego z lat 80-tych, oferuje aż 75 nowych apartamentów, zwiększając potencjał nieruchomości i dywersyfikując źródła przychodów dla właściciela. Całość to 84 moduły o całkowitej powierzchni 2464,8 m2. „Wdrożone przez nas rozwiązanie stanowi bardzo ważny sygnał dla rynku: nowe technologie modułowe pozwalają na rozwój potencjału istniejących obiektów, których nadbudowy inwestorzy wcześniej w ogóle nie brali pod uwagę” – mówi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes zarządu DMDmodular.

Modułowa nadbudowa biurowca

Zalety technologii modułowej

Rozwiązanie to gwarantuje szybkość realizacji, oszczędność miejsca oraz redukcję śladu węglowego. W porównaniu do tradycyjnej budowy, proces jest skrócony o połowę, a sama instalacja modułów może trwać zaledwie kilka dni lub tygodni. Przykładem jest montaż 84 modułów w Kopenhadze, który zajął zaledwie 4 tygodnie. Dzięki temu, technologia ta jest idealna dla zatłoczonych metropolii, gdzie szybkość i minimalna ingerencja w codzienne życie są kluczowe. „Tak unikalne rozwiązanie wymagało od konstruktorów i inżynierów olbrzymiej wiedzy i precyzji wykonania. Przez istniejący, żelbetowy budynek przebijają się stalowe słupy, podtrzymujące ruszt transferowy. To dopiero na nim posadowiono modułową nadbudowę. Obie części, stara i nowa, posiadają niezależne układy konstrukcyjne” - opisują autorzy. Firma DMDmodular zrealizowała także akademik na jednym z największych kampusów w stolicy Szkocji.

Modułowa nadbudowa biurowca
Modułowa nadbudowa biurowca
Modułowa nadbudowa biurowca

Eko-rewolucja w architekturze miejskiej

Kopenhaga, dzięki swojemu podejściu do ekologii, stała się wzorem dla wielu innych miast. Inwestycje w technologie takie jak modułowa nadbudowa są kluczowe dla przeciwdziałania problemom urbanistycznym, takim jak rozlew miast czy wysokie koszty gruntów. Promując koncepcję 15-minutowego miasta, Kopenhaga dąży do stworzenia przestrzeni, gdzie wszystkie podstawowe potrzeby mieszkańca są zaspokajane w ciągu krótkiego spaceru.

 

Modułowa nadbudowa biurowca – metryczka projektu budynku

Projekt: DMDmodular

Lokalizacja: Kopenhaga

Realizacja: 2023


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie , Biurowiec , Architektura Zagraniczna , Realizacje Zagraniczne

Designerski TBS
Designerski TBS

Po wielu latach perturbacji i przygotowań ruszyła budowa TBS Banacha, dużego obiektu mieszkaniowego ...

Wiejski dom wielopokoleniowy w Borach Tucholskich
Wiejski dom wielopokoleniowy w Borach Tucholskich

W wiosce położonej wśród Borów Tucholskich powstał całoroczny dom wakacyjny zaprojektowany przez pra ...

Konferencja Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja
Konferencja Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja

Tegorocznym hasłem naszej cyklicznej konferencji będzie Low tech - high tech. W jej ramach będziemy ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera