Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Przegląd projektów stref dla rowerów na parkingach w biurowcach

 

Czas czytania: ~3 min


Akcja „Rowerowy maj” to inicjatywa skierowana nie tylko do najmłodszych, ale również starszych osób, która ma celu promocję tej formy aktywności fizycznej i wybierania dwóch kółek jako środka transportu. Sposób aranżacji stref dla tych pojazdów powinien być atrakcyjny estetycznie, ale przede wszystkim czytelny dla wszystkich uczestników ruchu. Eksperci marki Flowcrete, przedstawiają przykłady realizacji w budynkach biurowych, w których kolorowe powłoki parkingowe Deckshield wykorzystano do graficznego wydzielenia przestrzeni dla rowerów.

 

1. Kontrastowe oznakowania poziome na posadzce

Dobrym sposobem zaznaczenia stref ruchu rowerów jest wykonanie na posadzce oznakowania poziomego w formie czytelnych symboli w połączeniu z kontrastową kolorystyką. W budynku Warsaw Unit, który znajduje się przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie(proj. Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt),wyróżniono je, podobnie jak słupy, pomarańczowym kolorem. Takie rozwiązanie zwiększa ich widoczność z punktu widzenia kierowców innych pojazdów poruszających się po parkingu, i tym samym podnosi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Produkty Flowcrete

Biurowiec Warsaw Unit w Warszawie

2. Oznakowanie poziome wzmocnione przez symbole na ścianach

Często stosowanym rozwiązaniem jest wykonanie subtelnego oznakowania poziomego na posadzce, wzmocnionego przez symbole namalowane na ścianach i słupach. Zastosowano je m.in. w budynkach biurowych Q22 w Warszawie (proj. Kuryłowicz & Associates) oraz Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku (proj. APA Wojciechowski). Starannie zaprojektowane znaki graficzne wykonane na powierzchniach pionowych są widoczne z daleka, a do tego sprawiają, że przestrzeń parkingu jest odbierana jako miejsce estetyczne i przyjazne dla wielbicieli dwóch kółek.

Produkty Flowcrete

Biurowiec Q22 w Warszawie

3. Strefy tylko dla rowerów blisko wejścia do budynku

Sukces akcji „Rowerowy maj” to kolejny dowód popularności tego środka transportu wśród osób dojeżdżających do pracy w centrum miast. W odpowiedzi na rosnącą liczbę zwolenników dwóch kółek, w nowoczesnych biurowcach przewiduje się także specjalne przestrzenie tylko dla rowerów, z pełną infrastrukturą – przebieralniami, szatniami, prysznicami. Najlepiej, gdy strefy dla rowerzystów znajdują się na parterze, blisko wejścia do budynku, aby nie korzystali oni z ramp i dróg komunikacyjnych przeznaczonych dla samochodów. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w Warsaw Hub (proj. AMC – Andrzej M. Chołdzyński).

Produkty Flowcrete

Biurowiec Warsaw Hub w Warszawie

Posadzki parkingowe Deckshield są wykonywane na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość mechaniczna i odporność chemiczna na typowe substancje występujące w garażach i parkingach, m.in. paliwa, płyny eksploatacyjne oraz składniki soli odladzających. Te elastyczne i wodoszczelne powłoki chronią betonowe podłoże przed zniszczeniem w wyniku działania czynnikami zewnętrznymi, a także podnoszą funkcjonalność i bezpieczeństwo parkingu. Zawartość piasku kwarcowego nadaje im przeciwpoślizgową powierzchnię, a zróżnicowana kolorystyka pozwala na czytelne oznakowanie miejsc postojowych, komunikacji, ciągów pieszych, a także stref dla rowerów. Przy wyborze optymalnych rozwiązań w tym zakresie warto skorzystać z pomocy ekspertów marki Flowcrete od posadzek żywicznych.


XOTPSxraZUAWuxkPGRtd1RG9kSS5iOfcDk60XYQy5w5DiiJrdEcACh1Qapuv_flowcretepng.png

Flowcrete to wiodąca marka specjalistycznych, bezspoinowych posadzek żywicznych do zastosowań przemysłowych i dekoracyjnych, która oferuje światowej klasy rozwiązania posadzkowe na bazie żywic syntetycznych: epoksydowych, poliuretanowych, metakrylowych i winyloestrowych. Posadzki żywiczne Flowcrete przeznaczone są dla wszystkich branż i sektorów gospodarki. Są to m.in. wytrzymałe posadzki przemysłowe, higieniczne posadzki antybakteryjne, wodoszczelne i elastyczne posadzki parkingowe, efektowne kolorystycznie posadzki dekoracyjne, w tym m.in. szlifowane terazzo żywiczne i „kamienne dywany” oraz specjalistyczne powłoki chemoodporne. Producentem i dostawcą posadzek żywicznych marki Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland Sp. z o.o., należąca do CPG Europe.

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Posadzki, Technologie

Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.
Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.

Współczesna architektura napotyka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, ekologią czy i ...

Park do spotkań i działań
Park do spotkań i działań

Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park” działał na warszawskim Polu Mokotowskim od końca lat ...

Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.
Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.

Za nami trzecia edycja konferencji "Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze", której temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera