Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Archipelag Łeba – osiedle nad morzem

 

Czas czytania: ~2 min


Archipelag Łeba powstanie przy ulicy Turystycznej w odległości kilkuminutowego spaceru od plaży i centrum miasta. Osiedle zajmie działkę o powierzchni pięciu hektarów, sąsiadującej od północy i zachodu z lasami Parku Narodowego, a od wschodu i południa – z rzeką Łebą.

 

Archipelag Łeba – osiedle nad morzem

Inwestycja mieszkaniowa nad morzem

 

Przeciwnie niż wielkoskalowe projekty rysowane nad brzegiem polskiego morza Archipelag Łeba ma mieć kameralny charakter. Będzie się składać z zespołu 3- i 4-kondygnacyjnych budynków z obiektem basenowym i kilkoma innymi udogodnieniami. W centrum kompleksu zaplanowano dwukondygnacyjny obiekt sportowo – rekreacyjny z basenem, zaś w jednym budynku od ul. Turystycznej – lokale usługowe, w tym przystosowane pod gastronomię. Inwestor zapewnia, że nie tylko zostanie zachowana istniejąca na działce zieleń, ale także ma być uzupełniona nowymi nasadzeniami. Zasadzonych ma tu być około 200 nowych drzew. Ponadto w projekcie architektury krajobrazu dla osiedla uwzględniono m.in. plac publiczny miejsca spotkań, altany, place zabaw oraz strefy relaksu.

 

Projekt pracowni APA Wojciechowski Architekci skierowany jest do tych, którzy poszukują nadmorskiego drugiego domu – pisze inwestor. „Staraliśmy się w jak największym stopniu wykorzystać walory działki: nie tylko ze względu na ochronę środowiska i zasady budownictwa zrównoważonego, ale też po to, by przyszli właściciele apartamentów oraz lokalni mieszkańcy mogli korzystać z walorów przyrody” – mówi Szymon Wojciechowski, prezes zarządu, współwłaściciel, architekt-partner w pracowni APA Wojciechowski Architekci.

 

Archipelag Łeba – osiedle nad morzem

Drugi dom nad morzem

 

Architektura kompleksu będzie wkomponowana w naturalne otoczenie i charakter miasta. Znajdująca się obecnie na etapie projektowania inwestycja powstaje w takim poszanowaniu środowiska, by móc się ubiegać o certyfikat BREEAM Communities, który promuje projektowanie zagospodarowania terenu w odniesieniu do kontekstu otoczenia. Plany inwestora zakładają wieloetapową inwestycję. Budowa jest przewidziana na kilkanaście lat. W pierwszym budynku mają powstać 34 apartamenty.

 

 

Archipelag Łeba
Lokalizacja: Łeba, ul. Turystyczna
Inwestor: Allcon
Projekt architektoniczny: APA Wojciechowski Architekci

Projekt: 2024
Źródło: www.allcon.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera