Biurowiec Quartz Poznań - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biurowiec Quartz Poznań

 

Czas czytania: ~2 min


Biurowiec Quartz autorstwa pracowni Easst.com Sterzyński Sucharski powstał w sąsiedztwie poznańskich Szachtów w południowej części stolicy Wielkopolski.

 

APNs22LYKrPoCLTG7nKIkYJ01KMyMyJR6aCVBDYGnEloSqq6qIGhf6nWZ5jw_bqz-2.jpg

Wolnostojący obiekt biurowy autorstwa pracowni Easst.com Sterzyński Sucharski powstał w sąsiedztwie poznańskich Szachtów w południowej części stolicy Wielkopolski. Lokalizacja na skraju zieleni otaczającej położone w pobliżu stawy w połączeniu z bezpośrednim położeniem przy drodze wyjazdowej z miasta sprawia, że budynek posiada cechy punktu charakterystycznego w swojej okolicy.

dlSPodN3nXE2JSfaUPslBLmrjQhlRyUl7ypyJvKhnfrIouDJ8BFfQJGTYUYE_bqz-4.jpg

Dynamicznie ścięta bryła sprawia wrażenie będącej w ruchu, dostosowując się tym samym do krajobrazu otoczenia zdominowanego przez komunikację kołową. Kształt rzutu jest wynikiem wytycznych podyktowanych przez plan miejscowy. Czterokondygnacyjna kubatura budynku została podzielona na trzy części: jednokondygnacyjną bazę z położonym nad nią pasem okien poziomych, ze zwieńczeniem w postaci właściwej,dwukondygnacyjnej bryły. Trójpodział podkreśla zastosowana kolorystyka elewacji. Pionowe podziały fasady, dodatkowo zaakcentowane prostopadle usytuowanymi żyletkami, odkrywają żyjące wnętrze budynku.

hC5MntlQL9yCjNCHkXXLm8PT0kyfCxh4nIE8imCu30dwowQN77QvqxBIR3t5_bqz-5.jpg
yzR14ncMAHgWKYkcdSO46smZ7dSuQVoRjtzGxSg1j7FWtpsEmxnahdG9rAj1_bqz-6.jpg

Głównym zadaniem zespołu projektantów było zaaranżowanie trójkątnej przestrzeni biurowych w sposób funkcjonalny oraz ergonomiczny. Ponadto aranżacja wnętrz wymaga łatwego dostosowania dla różnego typu potencjalnego najemcy. Swoje miejsce będzie mogło tutaj znaleźć 14 niezależnych firm, opcjonalne jest również rozbicie powierzchni z podziałem na poszczególne piętra lub najem całości budynku. Na czterech kondygnacjach mieszczą się nowoczesne przestrzenie biurowe przeznaczone na wynajem ołącznej powierzchni całkowitej wynoszącej ponad 1 tys. m2.

ffODjQpnvKdddUExsk6EjT4xJclyv1MDx2Gn1EnpgE2imvEAkhUFApXA5cEl_bqz-8.jpg

Podstawowy materiał elewacyjny stanowią płyty włókno-cementowe w połączeniu z licznymi przeszkleniami. Parter oraz pierwsze piętro zostały zaprojektowane z użyciem konstrukcji opartej na słupach, dzięki czemu uwolniony został rysunek elewacji budynku. Całość kompozycji zwieńcza otwarta w dwóch kierunkach loggia położona na czwartej kondygnacji w miejscu ostrego kąta rzutu budynku. Widok na rozciągające się w sąsiedztwie tereny zielone z pewnością stanowi o atrakcyjności inwestycji.

6xrYj4bCv0Ah3Evg7pfzF0bSnv2uPGHsxYMxqFXIU0ZVBFSLDGZIWGMB7zKj_bqz-10.jpg

Inwestycja jest pierwszą z planowanych mających na celu zrewitalizować obszar poznańskich Szachtów – zespołu stawów i podmiejskiej zieleni. Miasto Poznań zyskało kolejne metry kwadratowe starannie zaprojektowanej przestrzeni biurowej.

Autor: Roderyk Milik
Źródło fotografii: easst.com

 

 


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Kompleks Varso czeka na wieżę
Kompleks Varso czeka na wieżę

Varso – to nazwa, w której łączy się kilka nowo powstałych w Warszawie obiektów i przestrzeni. Najwi ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad
Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncer ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera