SPA ART 2006 - wyniki - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


SPA ART 2006 - wyniki

 

Czas czytania: ~2 min


spa art 2006

 

tZUO7kzKrJ7gSzG5YE3tjsZuS2G3OhgXvQvuG048v6q29jdYwsembCwx3Rff_i-nagroda-sparing-m.jpg
Rozstrzygnięto konkurs SPA ART 2006 na najciekawszy projekt pulpitu sterującego do urządzenia z hydromasażem. Zwycięzcą został Łukasz Tabakowski, autor projektu SPA RING. Formuła tegorocznej edycji SPA ART różniła się od poprzednich. W ubiegłych latach zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu wanny, panelu masażowego, kabiny masażowo-parowej lub innego, zupełnie nowego urządzenia kąpielowego, które miałoby zastosowanie w łazience, bądź salonie odnowy biologicznej. W tym roku uczestnicy konkursu mieli do zaprojektowania pulpit sterujący do wanny z hydromasażem. Nadesłano blisko 70 prac konkursowych. Zwycięzcą SPA ART 2006 i zdobywcą nagrody w wysokości 10 000 zł został Łukasz Tabakowski, autor projektu pulpitu SPA RING. Jury konkursu urzekła nowatorska forma oraz niebanalny design, łączący elegancję z prostotą projektu. SPA RING to wyposażony w system audio, ciekawy wzorniczo panel sterujący, przypominający koło ratunkowe. Przewrotnie może też służyć jako podstawka lub dekoracja.
6Z0cLUWKy6FB8YnbBhjrW1iBYRhBkPJ5OuyvoRRhTYTvUgM26t6d5dMchm4e_ii-nagroda-300582-1.jpg
Drugą nagrodę w wysokości 5 000 zł przyznano Maciejowi Dylągowi oraz Marcie Hausman. Ich projekt to trzy elektroniczne pulpity sterujące, szczególnie przyjazne użytkownikowi. Jury zauroczyła elegancka, dopasowana do dłoni forma oraz intuicyjna nawigacja oraz niezwykła funkcjonalność paneli.
kmCEXE2fjnrh9jqfSbpPArKbSsDUDJJLqWiMC81GSZyFnENdSt9xkRY6Lkdh_iii-nagroda-drop-2.jpg
Trzecią nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymali Bartłomiej Matuszek i Ryszard Poniedziałek - autorzy projektu Drop – kulistego, wodoodpornego pilota z podstawką. Ten futurystyczny projekt zaskakuje odmiennością spojrzenia oraz nawiązaniem do designu lat pięćdziesiątych.
Dodatkowo jury konkursu SPA ART. 2006 przyznało dwa wyróżnienia. Przypadły one Piotrowi Janasowi za projekt Natrix – prosty, nieabsorbujący uwagi, funkcjonalny panel, oraz Joannie Kołacie i Michałowi Zawieruho za nowatorski pierścień sterujący, nawiązujący wyglądem do akcesoriów łazienkowych. Wyróżnieni projektanci otrzymali nagrody w wysokości 1 000 zł. Z założenia SPA ART to nie tylko konkurs o charakterze koncepcyjnym. POOLSPA współpracuje z uczestnikami poprzednich edycji. Efektem tej współpracy są m.in. wanna CORAZON oraz panel MONO, wprowadzone do oferty POOLSPA, a powstałe na bazie zwycięskich projektów w konkursie SPA ART. Z dużym prawdopodobieństwem najlepsze prace tegorocznej edycji również staną się inspiracją dla nowych produktów POOLSPA. SPA ART 2006 to już V edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę POOLSPA, największego w Polsce producenta akrylowych urządzeń kąpielowych z hydromasażem. Z założenia konkurs SRA ART ma promować młodych i zdolnych projektantów, dając im możliwość zaistnienia w branży. Stąd też konkurs od samego początku kierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów architektury, uczelni plastycznych oraz wzorniczych, młodych projektantów i architektów.

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Most w Siekierkach – atrakcja na granicy
Most w Siekierkach – atrakcja na granicy

Kiedyś most w miejscowości Siekierki służył komunikacji kolejowej; z czasem jednak nieco przestarzał ...

Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021
Projekt z Polski na krótkiej Liście World Architecture Festival 2021

Od 1 do 3 grudnia 2021 roku w Lizbonie odbywać się będzie World Architecture Festival 2021. Jednym z ...

WXCA projektuje dom dla młodych matek
WXCA projektuje dom dla młodych matek

Na warszawskim Ursynowie powstanie pierwszy w Polsce dom dla usamodzielniających się nastoletnich ma ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera