Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ciemny styropian

 

Czas czytania: ~2 min


Nowy typ styropianu na rynku

 

Płyty TERMO-LAMBDA zostały wprowadzone na polski rynek w 2003 roku. Początkowo budziły zainteresowanie z powodu niecodziennego wyglądu. W przeciwieństwie do tradycyjnego styropianu mają ciemnoszary kolor spowodowany dodatkiem grafitu. Praktyka potwierdziła ich wyjątkowe właściwości izolacyjne. Spółdzielnie mieszkaniowe, które zdecydowały się na termoizolację z użyciem płyt styropianowych Termo Organiki teraz odnoszą z tego znaczne korzyści.

- Płyt TERMO-LAMBDA użyliśmy do ocieplenia 10-piętrowego budynku. Rezultaty, jakie obserwujemy po roku eksploatacji budynku przerosły nasze oczekiwania. – mówi Stanisław Sierant, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów Nowy w Krakowie. – Dzięki izolacji budynku z zastosowaniem styropianu produkowanego przez Termo Organikę udało się zaoszczędzić prawie jedną trzecią ciepła jakie zużywaliśmy do tej pory. W skali spółdzielni mieszkaniowej to są bardzo duże oszczędności.

Grafit zawarty w płytach styropianowych nowej generacji znacznie podnosi ich właściwości izolacyjne poprzez dodatkową absorpcję promieniowania cieplnego. Lepsza izolacyjność sprawia z kolei, że dodatkowe koszty związane z zakupem płyt TERMO-LAMBDA już po 3 - 4 latach przynoszą wymierne korzyści finansowe.

Dzięki lepszym parametrom izolacyjnym do ocieplenia budynku wystarcza cieńsza warstwa styropianu TERMO-LAMBDA. Ma to duże znaczenie przy ocieplaniu budynków, gdzie znaczne pogrubienie ścian nie wchodzi w rachubę ze względów technologicznych (np. budynki zabytkowe lub szkoły i budynki użyteczności publicznej, gdzie zbyt gruba warstwa izolacji może zmniejszyć ilość docierającego światła zewnętrznego).

Z powodu mniejszej grubości, styropian znakomicie nadają się do ocieplania loggi balkonowych. Większość osób rzadko je ocieplała, bo tradycyjny materiał izolacyjny znacznie zmniejszyłby wymiary pomieszczenia. Teraz ich ocieplenie jest łatwiejsze.

Płyty TERMO-LAMBDA mają także zastosowanie przy izolacji tzw. mostków cieplnych. Poprzez betonowe nadproża okienne wypływ ciepła jest znacznie większy niż w innych miejscach. Podobnie jest w przypadku ościeży okiennych. W takich miejscach trudno uzyskać właściwą grubość materiału izolacyjnego, stosując wyroby tradycyjne. Użycie płyt z grafitem sprawia, że niezbędne parametry izolacyjne mogą zostać zachowane.


Podepnij swój artykuł

tagi

Pracownia SLAS wygrywa konkurs architektoniczny
Pracownia SLAS wygrywa konkurs architektoniczny

Pracownia SLAS zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt nowego gmachu Akade ...

Casa E – prosty dom w słońcu
Casa E – prosty dom w słońcu

Architekt Gabriel Montañés podzielił się z nami swoim projektem architektonicznym, zrealizowanym nie ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera