Szwajcarska jakość i logistyka - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Szwajcarska jakość i logistyka

 

Czas czytania: ~3 min


swisspor polska

 

AnnFi1kyR947GEzM2k3dANxWUvHwnnm9ssfUeMeK7Ez6r50rPRxXK6wAYUTy_pierwszarolkaint.jpg

Firma Swisspor Polska, jeden z największych, polskich producentów styropianu, rozbudowuje ofertę izolacyjną. Do dotychczasowej palety, czyli styropianu, wełny szklanej oraz styropapy dołączony został nowy produkt – papy termozgrzewalne. Będą one produkowane w nowej fabryce w Międzyrzeczu. To już czwarta fabryka Szwajcarów w Polsce.

W ten sposób firma konsekwentnie kontynuuje realizację swej strategii rynkowej. Polega ona zdobyciu przewagi konkurencyjnej przez logistykę. Dystrybucja produktów Swisspor Polska odbywa się za pośrednictwem składów budowlanych, poza siecią marketów. Dzięki kompleksowości oferty jeden transport kierowany do składu może zabrać jednocześnie wiele produktów. Zmniejsza się przez to ilość tzw. pustych przebiegów, co ma wpływ na koszty i cenę, a w rezultacie na opłacalność funkcjonowania zarówno składu, jak i producenta.

Dodatkowo szwajcarska firma stawia na jakość swoich wyrobów. Już dotychczasowy asortyment – przede wszystkim styropian – produkowany był według wyjątkowych na polskim rynku reżimów technologicznych. Swisspor jest jedynym w kraju producentem tzw. styropianu bez regranulatu czyli bez dodatku zmielonych odpadów styropianowych, które mają negatywny wpływ na wytrzymałość, spoistość, jak i własności termoizolacyjne styropianu.

Ta strategia będzie kontynuowana także w przypadku pap termozgrzewalnych. Swisspor postawił w Międzyrzeczu najnowocześniejszą w Europie linię produkcyjną niemieckiej firmy Reiser. W pełni zautomatyzowana linia technologiczna pozwoli na płynne dostosowanie produkcji do potrzeb rynku oraz utrzymanie najwyższych reżimów technologicznych.

Firma Swisspor jest obecna w Polsce od 1999 roku. Szwajcarski inwestor zakupił wtedy fabrykę styropianu Polmar w Jaworznie na Śląsku. Od tego czasu firma potroiła swoje obroty oraz zakupiła kolejne dwie fabryki styropianu w Janowie Podlaskim i w Międzyrzeczu. W tej chwili jest jednym z największych producentów styropianu w kraju. Od niedawna firma podukuje styropian grafitowy nowej generecji, który łączy zaletyu białego i szarego styropianu. Firma eksportuje również do Czech i na Słowację, oraz przygotowuje się do wejścia na rynek niemiecki oraz rynki wschodnie. Swisspor ze swoją fabryką papy w Międzyrzeczu chce wkrótce dołączyć do grona czołowych producentów papy. Na lata 2005- 2008 planowane jest kolejne potrojenie obrotów. Obecnie Swisspor Polska stworzył blisko 500 miejsc pracy.

Firma Swisspor Polska jest zarządzana przez polski zarząd, dysponujący pełną swobodą podejmowania decyzji. W jego skład wchodzą Jacek Szwoch - prezes i Marek Bareński – członek zarządu.

Swisspor Polska jest częścią europejskiej grupy Swisspor z siedzibą w Szwajcarii. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo założone i do dzisiaj należące do rodziny Alpstägów. Specjalizuje się w produkcji izolacji budowlanych – styropianu, papy, cementowo – celulozowych pokryć dachowych, okien i drzwi. Pierwsza fabryka grupy powstała w 1948 roku – założył ją Traugott Alpstäg. Dzisiaj głównymi udziałowcami firmy są jego synowie Bernhard i Georges Alpstäg. Grupa Swisspor osiąga blisko 500 milionów Euro obrotu rocznego i ma dziewiętnaście fabryk – dwanaście w Szwajcarii, trzy w Niemczech, cztery w Polsce, jedną w Rumunii i jedną w Bułgarii.


Podepnij swój artykuł

tagi

Bohema – mieszkanie w fabryce od Grupa 5 Architekci
Bohema – mieszkanie w fabryce od Grupa 5 Architekci

Na warszawskiej Pradze, na terenie której zachowało się najwięcej obiektów ery przemysłowej przybywa ...

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu
Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „lo ...

Webinarium Leca: Izolacyjność akustyczna remontowanych stropów
Webinarium Leca: Izolacyjność akustyczna remontowanych stropów

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Leca, które poświęcone będzie izolacyjności akustyc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera