Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wanny i brodziki Kaldewei - nowa kolekcja

 

Czas czytania: ~8 min


Produkty firmy Kaldewei zawsze zasługują na uwagę. Nie inaczej jest w przypadku tej kolekcji. W produktach Kaldewei w mistrzowski sposób wykorzystano atuty stali emaliowanej o grubości 3,5 mm i nadano jej piękną formę. Mówiąc o kolekcji firmy Kaldewei należy wspomnieć o minimalistycznych wannach Puro oraz o eleganckich wannach wolnostojących. Oto przegląd wyjątkowych wanien i brodzików Kaldewei.

mOKKIHqUwgvN0x5LlXf53Cqt4cjxLqw8gYBRj0INf38zeZDrjmMfJCs9j0Fa_puro.jpg

Wanna Kaldewei Puro – minimalistyczny szyk

Producent wanien Kaldewei przygotował wyjątkową propozycję dla miłośników nowoczesnego designu. Wanna PURO została wykonana ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Niewątpliwą zaletą jest wyjątkowa trwałość materiału – powierzchnia wanny odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, środki czyszczące, a nawet żar papierosa. Dla większej wygody użytkowania, wanna została wyposażona w powłokę antypoślizgową i ułatwiającą czyszczenie. Takie właściwości zapewnią doskonały wygląd wanny PURO przez długie lata. Jednak to na co warto zwrócić uwagę w przypadku tego modelu, to niebanalny design. Wanna PURO ma prostą, geometryczną formę. Doskonale sprawdzi się w łazienkowych wnętrzach utrzymanych w minimalistycznym stylu. Wanna PURO jest niezwykle komfortowa, a kąpiel w niej to sama przyjemność!

Cena netto: 1526,00 zł (170x75x42cm) kolor biały

 

Adz2I0sjOljEFMDr7LEi0miNsCBv6CkjzLNTSKMODmat8kKBg4E7tyr8cEXN_ellipso-duo-oval-detail.jpg

Wanna Kaldewei ELLIPSO DUO OVAL - dla miłośników wygody

Wanna Ellipso Duo Oval z 3,5mm stali emaliowanej Kaldewei jest szczególnie wygodna dzięki łagodnie uformowanej płaszczyźnie pod barki. Doskonale nadaje się do kąpieli we dwoje dzięki specjalnie ukształtowanym płaszczyznom pod plecy oraz usytuowaniu odpływu na środku wanny. Wraz z obudową, niemal idealnie przylegającą do wanny, stanowi wyjątkową propozycję wanny wolnostojącej – doskonałej do aranżacji pokoi kąpielowych.


Cenna netto: 14 119 zł (190x100x450) kolor biały


2RHxSs4PwOBx7JtSRYbnPGqlc6YOLoI95I3fMEHEgVNBeEaMYqlTqleuZIzO_centroduo.jpg

Wanna Kaldewei ELLIPSO DUO OVAL - wygoda w kunsztownej formie

Ten model został stworzony z myślą o aranżacji eleganckich pokoi kąpielowych. Wanna Ellipso Duo Oval to wanna wolnostojąca, której twórcy postanowili połączyć klasyczne wzornictwo z najwyższym komfortem użytkowania. Specjalnie wyprofilowana płaszczyzna wanny sprawia, że z kąpiel będzie jeszcze bardziej odprężająca – nawet we dwoje. Z myślą o romantycznych kąpielach, odpływ został umieszczony na środku, tak by nikomu nie przeszkadzał. Wanna Ellipso Duo Oval doskonale prezentuje się z każdej strony, a wszystko dzięki idealnie dopasowanej obudowie.

 

Cenna netto: 12 224 zł (170x75x47) kolor biały

 

2CueaMGAW4bRtuIOQDAhwLKI7JnGRVnnQkZhkZa697PL4SCPeclGW9rhK6lk_ladoplan.jpg

Brodzik Kaldewei LADOPLAN - zachwycająca prostota

Oczywiście w kolekcji Kaldewei nie mogło zabraknąć również eleganckich brodzików, które dopełnią wnętrza łazienek. Brodzik Kaldewei został skonstruowany z myślą o zabudowaniu go w podłodze. Dzięki temu stanowi z podłogą niemalże równą płaszczyznę. Brodzik Kaldewei Ladoplan wpisuje się w najnowsze trendy – to doskonała propozycja do nowoczesnych, designerskich pokoi kąpielowych. Brodzik wykonany jest z wysokiej jakości stali emaliowanej, co zapewnia doskonały wygląd, trwałość i komfort użytkowania. Model dostępny jest w ofercie Kaldewei w różnych odcieniach i wymiarach.

 

Cena netto: 1721 zł ze specjalną pokrywą (900x900x35) kolor biały

 

Co wyróżnia wanny i brodziki Kaldewei?

Produkty marki Kaldewei to doskonała synergia wysokiej jakości z wyszukanym designem. Wanny i brodziki wykonywane są ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, pokrytej specjalnymi powłokami. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa trwałość na takie uszkodzenia, jak zarysowania, czy przebarwienia oraz działanie chemikaliów. Wśród powłok warto wspomnieć również o powłokach antypoślizgowych i powierzchni uszlachetnionej, która znacznie ułatwia utrzymanie wanny czy brodzika w czystości.

MWaoUvCDjTEmSxSOvQhDE7NotpKqAaLTNKOJLWd1Gl6pLCiAteEMn8HHgFHi_piosikok.JPG


Dobre bo ze stali


Rozmowa z Markiem Piosikiem – członkiem zarządu firmy Kaldewei Polska – polskiej filii europejskiego lidera produkcji wanien i brodzików ze stali emaliowanej

Państwa firma od kilkudziesięciu lat działa z sukcesem na bardzo konkurencyjnym, europejskim i światowym rynku wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Jak wygląda Państwa sytuacja w Polsce ?

Nasza firma działa w Ahlen od 1918 roku, a w 1954 roku opatentowaliśmy wyjątkową technologię produkcji wanien wytłaczanych z jednego kawałka blachy stalowej o grubości 3,5 mm. Dysponujemy także własnym, jedynym w Europie, laboratorium rozwoju technologii emalierskich. Mamy więc tradycję i potencjał technologiczny, który sprawia, że firma postanowiła stawić czoła nowym wyzwaniom. Jednym z nich jest polski rynek, na którym od kilku lat oferujemy z sukcesem pod marką Kaldewei unikalny asortyment do wyposażenia łazienek – wanny kąpielowe i brodziki prysznicowe produkowane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Na czym polega wyjątkowość Państwa oferty?

Produkcja wanien i brodzików ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm wymaga dużego zaplecza produkcyjnego oraz perfekcyjnego dopracowania technologii emalierskich. Taką rozwiniętą technologią może pochwalić się nasza firma. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty, które swoją jakością, trwałością i walorami użytkowymi znacznie przewyższają ofertę producentów wanien i brodzików wytwarzanych z innych materiałów.


Gdzie tkwi różnica?

W naszych wannach i brodzikach wykonanych z 3,5mm stali emaliowanej niezwykle istotne z punktu widzenia praktycznego są zalety powłoki emaliowanej. Jej twardość powoduje, że się nie rysuje, a więc na powierzchni praktycznie nie widać żadnych śladów użytkowania. Poza tym emalia jest całkowicie odporna na działanie promieni UV. Wanna i brodzik nie żółkną i nie tracą koloru. Ponadto emalia nie ma porów i nie elektryzuje się, a więc kurz i brud nie mają się po prostu gdzie zbierać. Jest to bardzo realna korzyść, ponieważ taką powierzchnię po prostu znacznie łatwiej umyć.
Do tego dochodzi cecha wynikająca wprost z zastosowanego materiału czyli stabilność. Ma to podstawowe znaczenie w wypadku wanien wolnostojących, ale nawet w zabudowanej wannie wykonanej z innego materiału często dochodzi do ugięcia krawędzi wanny, co nie tylko nie wzbudza zaufania, ale również prowadzi do wnikania wilgoci w ścianę poprzez uszkodzone uszczelnienia. Stabilność i systemowe rozwiązania w tym zakresie, które stosujemy chociażby w brodzikach przeznaczonych do zabudowy w płaszczyźnie podłogi zapewniają pod tym kątem pełne bezpieczeństwo.
Te wszystkie wyjątkowe cechy potwierdzamy 30 letnią gwarancją udzielaną na nasze produkty.

No dobrze, to są pewne cechy materiału, ale jak to się przekłada na konkretne wartości użytkowe produktów?

To daje bardzo konkretne wartości. Po pierwsze raz zakupiona wanna czy brodzik może służyć wiele lat. Po drugie mamy do czynienia z materiałem trwałym i niepalnym – a więc obtłuczenia, przypalenia, wgięcia itd. są tutaj niemal niemożliwe. Poza tym emalia to szlachetny materiał pochodzenia naturalnego, w przeszłości stosowany wyłącznie w jubilerstwie. Daje szereg możliwości dodatkowych, jak tworzenie powierzchni uszlachetnionych o niższej przyczepności dla zanieczyszczeń i wody (efekt perlisty) czy też powierzchni antypoślizgowych szczególnie istotnych dla klientów posiadających dzieci lub osób starszych. Chyba jednak najlepszą rekomendacją jest fakt, że największe sieci hotelowe świata w swoich specyfikacjach materiałowych prawie zawsze wybierają wanny i brodziki ze stali emaliowanej. Uważają je po prostu za znacznie pewniejsze, trwalsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż te wykonane z innych materiałów. Wniosek z tego jest taki, że jeżeli ktoś chce mieć w łazience naprawdę wysokiej jakości wannę lub brodzik, to powinien zastanowić się nad naszą ofertą. Hotelarze raczej dobrze kalkulują.

Ale czy te zalety stali nie przekładają się na przykład na gorsze wzornictwo lub mniejszy wybór różnych modeli wanien ?

Oczywiście, że nie. W naszej ofercie jest ponad 240 modeli wanien i brodzików. Współpracujemy na stałe z kilkoma uznanymi biurami projektowymi, nasze produkty są honorowane nagrodami za wzornictwo na wystawach i targach na całym świecie. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami i potrafimy zaspokoić każde zapotrzebowanie. Od małej łazienki, do której mamy specjalne rozwiązania, po pokoje kąpielowe. Od wymagających estetów, po osoby, które przede wszystkim cenią sobie wygodę. Od osób posiadających małe dzieci do osób starszych – mamy specjalny program wyposażenia łazienek dla osób z generacji 50+. Mamy też ofertę wanien z hydromasażem oraz grupę wanien DUO idealną do kąpieli we dwoje. Tak więc z pewnością jest w czym wybierać.

Które pozycje z Państwa oferty uznaje Pan za najciekawsze ?

To oczywiście zależy od indywidualnego gustu klienta. Osobiście podobają mi się wanny wolnostojące, szczególnie nasza nowość - wanna Ellipso Duo Oval. Do łazienki o minimalistycznym wzornictwie, które ostatnio jest bardzo modne zaproponowałbym nową wannę Puro oraz brodzik Ladoplan. Z kolei dla miłośników prysznica seria brodzików Superplan otwiera zupełnie nowe możliwości, dzięki szerokiej gamie rozmiarów (aż do 150x150cm) i nowej gamie kolorów. Należy sięgnąć do katalogu, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziękujemy za rozmowę

Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach.

Podepnij swój artykuł

tagi

Łazienka, Wanna, Brodzik

Wzorcowa rewitalizacja w Łodzi
Wzorcowa rewitalizacja w Łodzi

W Łodzi od lat podejmowane są różnego rodzaju działania mające za zadanie poprawę jakości życia w mi ...

Sluishuis - nowatorski budynek na wodzie
Sluishuis - nowatorski budynek na wodzie

Budynek mieszkalny Sluishuis to realizacja powstała w Amsterdamie według projektu, który został stwo ...

Dom peryskop - dom z widokiem
Dom peryskop - dom z widokiem

MUS Architekci zaprojektowali dom jednorodzinny nad Jeziorem Żywieckim. Choć działka położona jest w ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera