Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wspólna kąpiel z Kaldewei

 

Czas czytania: ~6 min


KwxXhPAS0duTUFra4HMYkUHLE4rFOHYXCq36YippXbRtnLVFg5K8qhqhVsw0_para1.jpg
Wspólna kąpiel we dwoje jest jednym z dobrych sposobów na odświeżanie związków emocjonalnych – tak mówią wyniki badania psychologicznego przeprowadzonego przez firmę Kaldewei z okazji Walentynek 2009. Firma Kaldewei, europejski lider produkcji wanien i brodzików prysznicowych z 3,5mm stali emaliowanej, od lat przeprowadza wśród użytkowników wanien, pryszniców i zestawów do hydromasażu badania ankietowe na temat psychologii kąpieli. Z okazji tegorocznych Walentynek firma przygotowała specjalne badanie dotyczące wpływu kąpieli na relacje emocjonalne łączące pary. Badanie przeprowadził prestiżowy, frankfurcki ośrodek badania opinii - Instytut Reinhold. Zostało ono wykonane na reprezentatywnej grupie kobiet i mężczyzn. Wspólna kąpiel we dwoje nie służy pielęgnowaniu i higienie ciała lub też poszukiwaniu relaksu czy odprężenia. Nie kąpiemy się razem po to, żeby się umyć. W przypadku kąpieli we dwoje chodzi raczej o odświeżanie związku, odnawianie relacji. Pluszcząc się wspólnie w wannie lub pod prysznicem pozbywamy się nagromadzonych przez lata balastów i zahamowań, zmywamy z siebie stare grzechy i poszukujemy nowych szans na zbudowanie relacji. W wodzie, dzięki naturalnej bliskości, budują się nowe linie porozumienia, dokonuje się odbudowa kontaktów na innej płaszczyźnie.
8h2pLeeh3tAtXYR2mA9Apga877RC4UJ63xb5geN0wj2BpAwiPuEY2IgrcVRR_para2.jpg
Najgłębszy efekt psychologiczny daje przy tym klasyczna, wspólna kąpiel w wannie. Według badania firmy Kaldewei, pary wykorzystują wspólną kąpiel po to, żeby: • skruszyć nawarstwione przez codzienny pośpiech bariery i podziały ról w związku, • ponownie zbliżyć się do siebie cieleśnie, • na nowo ustanowić partnerstwo. Sprzyjają temu przede wszystkim specjalne procesy psychologiczne, które mają miejsce w trakcie kąpieli. Kąpiel w wannie to odskocznia od stresu dnia codziennego, nadzieja na oczyszczenie psychiczne, odzyskanie kondycji emocjonalnej. To także wprowadzenie się w specyficzny stan transu, rozkładu osobowości, w którym dużo łatwiej jest nam wyjść z codziennej roli, z ustalonego układu relacji. Odsłaniamy wtedy ciało, a nasze związki zyskują więcej zaufania i intymności. Dzieje się tak także dlatego, że wspólna kąpiel wymaga odbycia podstawowych rytuałów. Musimy znaleźć na to czas, wyjść z codziennego stresu, łazienka staje się oazą spokoju i wyciszenia, urlopem od codzienności. Woda przyjejmuje rolę łącznika pomiędzy dwojgiem ludzi, spaja, czasami już odległe lądy. Pozwala też na bliskość cielesną oraz odbudowanie napięcia erotycznego. Relacje odświeżone w czasie kąpieli w wannie przenoszą się później na obszar poza łazienką, dają szansę na nowy początek w związku.
B5uEeEKjTokD98CM6eEY44m5UsEHJwsYfHwDiLcxQla9oQqDkxr3ShmWVd1D_para3.jpg
Hydromasaż, w odróżnieniu od normalnej kąpieli, która ma raczej intymny, odnawiający charakter, jest uważany za synonim luksusu, ekstrawagancję czy niecodzienność. Drgająca, ciepła woda działa pobudzająco, sprzyja bliskości, ułatwia przełamywanie barier. Masujące strumienie wody oraz bąbelki powietrza powodują pobudzenie i stymulację cielesną, gotowość do zabawy, dają apetyt na życie.
dNcdgj17Sg67NMSLbaOxzpWWr4bjawuUMbphASPGDtoXrsuzctLBGFHJGxCE_para4.jpg
Prysznic z kolei jest dla badanych raczej źródłem „impulsu świeżości”. Spędzamy w nim znacznie mniej czasu. Bardziej pobudza do działania, do aktywności i spontanicznej radości. Nie ma tutaj miejsca na głębokie odnowienie relacji, partnerzy pozostają bardziej odseparowani od siebie, druga osoba postrzegana jest bardziej przedmiotowo. Ujawnione w badaniu sposoby postrzegania kąpieli mają też bezpośredni wpływ na dzisiejszy sposób traktowania łazienki. Staje się ona oazą odpoczynku, miejscem ucieczki od codzienności, w którym możemy pielęgnować ciało i duszę, sposobem na znalezienie czasu, na pozbawione codziennego strasu chwile intymności.
Kaldewei – oferta dla dwojga Spośród szerokiej palety ponad 250 wanien i brodzików prysznicowych, która obejmuje asortyment firmy Kaldewei, aż 37 pozycji to oferta do kąpieli we dwoje. Wanny do kąpieli we dwoje muszą posiadać pewne specyficzne cechy użytkowe. Zaliczamy do nich: • wielkość, która umożliwia swobodne ruchy dwojga osób, • ergonomicznie ukształtowane oparcie pleców, dzięki którym z obu stron możliwa jest wygodna pozycja leżąca, • odpływ na środku, • odpowiednia głębokość, • szerokie brzegi do odkładania przedmiotów i środków pielęgnujących. Zaprojektowane do kąpieli we dwoje systemy hydromasażu firmy Kaldewei posiadają: • symetrycznie rozmieszczone dysze po obu stronach wanny, • stopniowy, indywidualny sposób regulacji poziomu strumieni masujących, • podwodne oświetlenie wprowadzające intymną, nastrojową atmosferę, • specjalne wyciszenia systemów masujących, dzięki czemu nic nie zakłóca intymnej bliskości. W przypadku brodzików prysznicowych, Kaldewei ma do zaproponowania parom aż 18 rozwiązań. Wszystkie one posiadają: • odpowiednio dużą powierzchnię do stania, • odpływ usytuowany na boku brodzika, poza obszarem powierzchni do stania, •przy odpływach na środku brodzika, odpowiednio płaskie, nie wystające poza obręb brodzika pokrywy odpływów, • nisko wyprofilowane wejście do brodzika, • powierzchnię antypoślizgową. Poza tym, dzięki unikalnemu designowi produktów Kaldewei możliwe jest stworzenie w łazience odpowiedniej, estetycznej atmosfery sprzyjającej intymności oraz budowaniu psychologicznego porozumienia. Dbają o to dwa renomowane biura projektowe - Sottsass Associati z Mediolanu oraz Phoenix Design ze Stuttgartu. „Chodzi nam o to, żeby nadać produktom Kaldewei nie tylko funkcjonalność, ale także odrobinę magii” – mówi legendarny Ettore Sottsass – szef biura Sottsass Associati. Ta sentencja nabiera szczególnej wagi w przypadku produktów do wyposażenia łazienek do kąpieli we dwoje oferowanych przez firmę Kaldewei. Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma Kaldewei udziela na wszystkie swoje produkty 30 letniej gwarancji. Systemy hydromasażu są objęte 4 letnią gwarancją.
29jlYLjJq9K4NzMUB6JVuZalZUEnfXHqsrZ6yo663sXqQ6kaWFGTx1GDm14k_vivo-vario-plus2.jpg
Specjalny system VIVO TURBO to unikalna konstrukcja, w której nie ma typowego dla wanien z hydromasażem orurowania, czy pomp. Dysze zasysają wodę i bezpośrednio zwracają ją do wanny w postaci wirującego strumienia masującego. Po kąpieli dysze opróżniają się samoczynnie – system nie wymaga stosowania chemicznej dezynfekcji. Dysze systemu VIVO TURBO pracują szczególnie cicho. Doskonały układ regulacji zamontowany na wannie zapewnia efekt narastania intensywności masażu oraz masaż interwałowy (automatycznie zwiększający i zmniejszający intensywność).
wcHgGai1vamErQ9UbTrXhj073IaBbAtSQIzFMOqgCh0ouut8DJm7E70qqOGe_puntaduo.jpg
Drgająca, ciepła woda działa pobudzająco, sprzyja bliskości, ułatwia przełamywanie barier. Wanna Punta Duo 3 firmy Kaldewei z systemem hydromasażu to optymalne rozwiązanie do kąpieli we dwoje.
JJEgPZnhz9nHopTWftwvcaVwbWxEzZaPdpR3oc8WwtsE8DGaT326RbyFgAHQ_conoduo1.jpg
Wanna Conoduo ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm do kąpieli we dwoje ma odpływ umieszczony na środku. Dzięki temu nie przeszkadza żadnej z kąpiących się osób. Zapewnia intymność i dyskretną elegancję
fBFNTNJJlbwrkvJZnIOkZXr0WeMzk4PhnXbXJ4XLKNztLsRrs7YEZKKv460E_ladoplan-milieu1.jpg
Brodzik Ladoplan ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm ma specjalnie zamaskowany odpływ.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.
Historia i tradycja we współczesnym designie. BXB Studio.

Współczesna architektura napotyka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, ekologią czy i ...

Park do spotkań i działań
Park do spotkań i działań

Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park” działał na warszawskim Polu Mokotowskim od końca lat ...

Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.
Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.

Za nami trzecia edycja konferencji "Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze", której temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera