Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowości Xelli

 

Czas czytania: ~2 min


Xella stawia na innowacyjne rozwiązania i wprowadza nowe produkty - tylko w 2009 roku pojawiły się w ofercie aż trzy: bloczki YTONG ENERGO oraz YTONG MULTIPOR, a także bloki SILKA E18A.
J4TsFBWzpqTVEg6xYqH3SAz9KmzzBxnG0J18f4514TjWGHymZf8bqeHhJxHQ_ytongenergo.jpg
YTONG ENERGO to najcieplejsza odmiana betonu komórkowego możliwa do zastosowań konstrukcyjnych. Bloczki YTONG ENERGO produkowane są z betonu komórkowego odmiany PP2/0,35 o współczynniku przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,090 [W/mK]. To pozwala na wznoszenie ścian zewnętrznych jednowarstwowych o współczynniku U = 0,25 [W/m2K] przy grubości jedynie 36,5 cm. Bloczki YTONG ENERGO jako pierwszy element z betonu komórkowego produkowane są w grubości 48 cm. Ściana jednowarstwowa z nich wykonana uzyskuje współczynnik U = 0,19 [W/m2K] i dzięki temu jest najcieplejsza z dostępnych na polskim rynku.
gl5JIhRMLLZx7NG4BsniLLZlkCrtKC6oduLx80sR79BetB7ScwW7A8i2hykx_ytongmultipor.jpg
YTONG MULTIPOR to materiał produkowany z najlżejszej jak dotąd odmiany betonu komórkowego o gęstości 115 kg/m3. Ze względu na bardzo niską gęstość, materiał ten osiąga współczynnik przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,043 [W/mK]. Najważniejsze zastosowanie to druga, izolacyjna warstwa ścian zewnętrznych, izolacja stropów piwnic i garaży oraz izolacja ścian zewnętrznych od wewnątrz. YTONG MULTIPOR to materiał paroprzepuszczalny, nie reagujący na działanie ognia oraz jednorodny. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako izolacja przegród od wewnątrz. Wysoka jakość wykonania umożliwia jego zastosowanie jako izolacja stropów garaży podziemnych bez konieczności wyprawiania powierzchni tynkiem.YTONG MULTIPOR jest jednocześnie materiałem mineralnym, produkowanym z naturalnych surowców i nie zawierającym włókien.
RAjZx1qA58CAu9HZV24PxL5tHiinvUdP6i3UvmqViZkLVLR9BTpt8Wzm6tZ5_silka.jpg
SILKA E18A to bloki wapienno-piaskowe bez dodatkowych drążeń. Duża masa bloków E18A sprawia, że ściana z nich wykonana o grubości 18 cm osiąga współczynnik RA1 = 55 [dB]. Jednocześnie bloki SILKA E18A posiadają uchwyty montażowe oraz system łączenia na pióro i wpust, dzięki czemu wznoszenie ścian jest ergonomiczne przy niskim zużyciu zaprawy. Idealnie nadają się do obiektów, gdzie zaostrzone są wymogi izolacyjności akustycznej. Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Podepnij swój artykuł

tagi

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera