Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


LEED vs. BREEAM

 

Czas czytania: ~2 min


1 marca w hotelu Marriott Courtyard w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie z serii PLGBC Green Building Night. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom procesu budowlanego, specyfiki wiodących światowych systemów certyfikacji. Stojący przed problemem podjęcia decyzji o wyborze i dopasowaniu certyfikacji do konkretnych warunków projektu deweloperzy oraz inwestorzy będą mieli szanse zdobyc wiedzę na temat pierwszych doświadczeń na naszym rynku z systemami LEED oraz BREEAM z punktu widzenia konsultanta oraz dewelopera. „Inwestorzy powinni dokonywać świadomego wyboru, dlatego niezwykle istotne jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu certyfikacji wielokryterialnej. Celem PLGBC jest przybliżenie tej wiedzy środowisku budowlanemu w Polsce – mówi Rafal Schurma, założyciel PLGBC oraz wykładowca na Harvardzie. „Najlepsi polscy specjaliści LEED i BREEAM podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, i odpowiedzą na pytania publiczności”. Magdalena Stretton, z firmy WSP Enviro przedstawi proces oraz najistotniejsze elementy certyfikacji BREEAM. Jest ona jedną z niewielu osób posiadających praktyczne doświadczenie zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Agnes Vorbrodt-Schurma, wykorzystując swoją wiedzę zdobytą w pracy nad amerykańskimi zielonymi projektami oraz prowadząc pierwszy budynek w Polsce, który uzyskał ekologiczny certyfikat, przedstawi amerykański system LEED. Jest to drugie spotkanie z planowanej serii spotkań typu PLGBC Green Building Night. Następne odbędzie się w Krakowie, a tematem będzie jakość powietrza we wnętrzach (indoor air quality). Zaplanowano również spotkania na czerwiec (ekologiczne szkoły), sierpień (zielone hotele) oraz grudzień (ekologiczne centra handlowe). PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady odpowiedzialności ekologicznej, społecznej i ekonomicznej. Stowarzyszenie obecnie ma 47 członków i ciągle rośnie.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Miejski dom z ażurami
Miejski dom z ażurami

Zespół pracowni Kropka Studio podjął się zaprojektowania domu jednorodzinnego na obrzeżach Krakowa. ...

Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna
Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna

Zintegrowany z planem miasta Wilna i popularnym placem publicznym przylegającym do terenu, supernowo ...

Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera