Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak wybrać wannę na lata – radzi KALDEWEI

 

Czas czytania: ~5 min


n3Q88HLCB4sn2tdIDtsGYPmmkaMh3kXxuUuXCLwnH6nJCNH6oM73A6lZ4F3S_zielonalazienkam.gif
W ostatnich latach znacznej modyfikacji uległy kryteria wyboru elementów wyposażenia wnętrz. Decydując się dzisiaj na zakup wanny powinniśmy zatem zwrócić baczną uwagę na materiał, z którego jest wykonana.

Żyjemy w czasach zmiany. To, co kiedyś było nowoczesne, dzisiaj okazuje się już niemodne. To, czym jeszcze niedawno wszyscy się zachwycali, dzisiaj okazuje się passé. Ta zmiana dotyczy także materiałów i urządzeń wykorzystywanych we współczesnej łazience. Wnętrze, w którym będziemy dobrze się czuli przez lata powinno być przyjazne i naturalne, wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku, ekologicznych, trwałych i łatwych do utrzymania w czystości. Dobrym wyborem są wanny marki KALDEWEI wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Materiał na lata
Pomimo tego, że wśród masowych odbiorców przez ostatnich kilka lat można było zaobserwować fascynację tańszym i łatwiej dostępnym akrylem, wyrobieni klienci (np. hotelarze czy zawodowi dystrybutorzy) zawsze wiedzieli, że najlepszym materiałem do produkcji dobrych wanien jest gruba stal emaliowana. W tej chwili także na rynku masowym możemy obserwować powrót do sprawdzonej przez lata, stalowej technologii. Powrót do łask grubej stali emaliowanej związany jest z jej własnościami ekologicznymi i użytkowymi. Bilans energetyczny, trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości to zalety, których nie są w stanie przebić technologie tworzyw sztucznych. Gruba stal emaliowana to gwarancja jakości, trwałość i dostosowania do nowych, „zielonych” kryteriów. Postęp w technologii produkcji sprawił przy tym, że wyroby ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm pod żadnym względem nie ustępują wzorniczo, uchodzącemu dotychczas za materiał najłatwiejszy w kształtowaniu form, akrylowi.

Dopiero po tym, jak zadbamy o dobry wybór materiału, z którego wykonana jest wygodna i trwała wanna, możemy pomyśleć, jaki model będzie pasował do naszej łazienki. Zależy to przede wszystkim od wielkości pomieszczenia kąpielowego.

Prysznic i kąpiel w jednym
Jeżeli nasza łazienka jest mała, trzeba wybrać wannę, w której możemy korzystać zarówno z prysznica, jak i relaksującej kąpieli. Są to tzw. wanny dwufunkcyjne o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Taka wanna ma z jednej strony wygodne oparcie na plecy i świetnie nadaje się do kąpieli. Równocześnie jest przygotowana do wypełniania funkcji brodzika - po stronie odpływu ma proste ściany i maksymalnie płaskie dno. Po zamontowaniu parawanu możemy wykorzystać ją rano jako prysznic, zaś wieczorem zanurzyć się po szyję w wodzie. Firma KALDEWEI ma w swojej ofercie całą gamę takich urządzeń. Do małej łazienki najlepiej nadają się produkty z eleganckiej linii Ambiente. Poszczególne modele wanien dwufunkcyjnych oznaczone są tutaj specjalną nazwą KALDEWEI Set (do tego asortymentu należą wanny Vaio, Dyna i Novola). Wanny są oferowane w różnych wymiarach.

Wanna wolnostojąca
W przypadku, kiedy nasza łazienka jest duża i możemy w niej zamontować wannę wolnostojącą, trzeba przede wszystkim rozstrzygnąć sposób zamontowania na niej armatury. Jeżeli chcemy, żeby bateria była przymocowana do wanny, musi mieć ona wystarczająco szeroki rant, który dodatkowo może spełniać funkcję wygodnej półki na kosmetyki i akcesoria toaletowe. Poza tym wanna wolnostojąca powinna pełnić funkcje designerskie. Jest to możliwe dzięki specjalnym obudowom czyniącym z takiej wanny prawdziwą ozdobę pomieszczenia. W asortymencie firmy KALDEWEI godny polecenia jest tutaj przede wszystkim model Classic Duo Oval WIDE. Wanna ma szeroki na 10 cm rant, który może spełniać rolę półki na przybory kąpielowe. Zmieścimy na nim także każdą baterię nawannową. Taką wannę możemy zamówić z obudową i usytuować pośrodku pomieszczenia kąpielowego. Dzięki pięknemu, klasycznemu kształtowi będzie ozdobą każdej łazienki. Można w niej też zażywać kąpieli we dwoje.

W przypadku wanny wolnostojącej bez obudowy fabrycznej warto też rozważyć tzw. ustawienie narożne. Przy wannie można wtedy wygospodarować dużą powierzchnię do siedzenia i wygodne półki do odkładania akcesoriów kąpielowych. Warto zwrócić także uwagę na wykonanie małego stopnia pośredniego niwelującego wysokość wanny lub wybrać wannę, która jest płytsza. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci oraz osób starszych.

Wygodne w użyciu
Przy wyborze wanny na lata warto zadbać o jej walory eksploatacyjne, takie, jak trwałość, łatwość czyszczenia czy bezpieczeństwo podczas kąpieli. Wszystkie urządzenia marki KALDEWEI wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm objęte są 30 letnią gwarancją. Mogą być wyposażone w powierzchnię uszlachetnioną o obniżonej przyczepności powierzchniowej. Znaczenie ułatwia to utrzymanie produktu w czystości i ogranicza zużycie chemicznych środków czyszczących. Z kolei dzięki zastosowaniu powierzchni antypoślizgowej zwiększamy bezpieczeństwo kąpieli. Są to udogodnienia szczególnie ważne dla osób starszych oraz rodzin z dziećmi. Ciekawostką jest też to, że urządzenia łazienkowe z grubej stali emaliowanej są idealnym wyborem dla właścicieli psów i kotów. Po zamontowaniu wanny KALDEWEI umycie czworonoga nie grozi już zniszczeniem łazienki.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela na wszystkie swoje produkty 30 letniej gwarancji.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Błękitna i zielona infrastruktura w stolicy. Kolejna konferencja z cyklu „Idee i technologie” za nami
Błękitna i zielona infrastruktura w stolicy. Kolejna konferencja z cyklu „Idee i technologie” za nami

W dniu 13. czerwca 2024 odbyła się trzecia w 2024 roku konferencja w cyklu „Idee i Technologie” orga ...

Sport w Oliwie
Sport w Oliwie

10 czerwca rektor Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy wielofunkcyjne ...

Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

Przyznawana co dwa lata międzynarodowa nagroda Brick Award zainicjowana została w 2004 roku przez fi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera