Kratki do grzejników - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kratki do grzejników

 

Czas czytania: ~2 min


ZeUDpMTFZpG2aUZYsrsaQpj4sBZfcJKAKwnWwmutFjEoi9Kmng2RoGCsTMvo_kratka-drewniana-zwijana.jpg
Grzejniki kanałowe to urządzenia coraz częściej obecne w naszych domach. Ukryte pod poziomem podłogi mają jasno sprecyzowane zadanie: jak najefektywniej ogrzewać pomieszczenie nie zajmując miejsca na ścianach. Nowe, designerskie kratki Jaga pozwalają zamienić grzejniki kanałowe w dekoracyjny element wystroju wnętrza. Pebbles i Accordion – dwie nowe kratki do grzejników kanałowych firmy Jaga, prezentują świeże spojrzenie na design tego produktu. Projektanci Jaga odcięli się od geometrycznego standardu na rzecz form awangardowych. Zaowocowało to produktami nowatorskimi, znakomicie wpisującymi się w filozofię firmy Jaga – producenta, który nie boi się łamać konwencji.
JZCBDnPZqGZvJzKbqZEsoVGMoFIUeKyCTqaiS0eZ1sjKrND81tMpstVxl27E_pebbles-detal.jpg
Inspiracją dla organicznej formy kratek Pebbles były rozsypane na plaży, wygładzone przez wodę kamienie. Kształty otoczaków „odciśnięte” w stalowej płycie o wyglądzie ciężkiego żeliwa stworzyły oryginalny i nieoczywisty wzór. Niezwykłą formę pięknie podkreślają zaproponowane przez producenta wykończenia – naturalne aluminium oraz piaskowana grafitowa szarość. Kamienista chorwacka plaża, czy powierzchnia nieznanej planety? Interpretacja nowego wzoru kratek Jaga zależy tak naprawdę od wyobraźni patrzącego.
DCfXgVPmtnaFbQB6WCjbrYPCheBib05ImrnNZJgYNe94UGhYhjGpY5uGjNjC_accordion-detal.jpg
W przypadku kratek Accordion raczej nie powinniśmy mieć wątpliwości co do intencji projektantów. Już sama nazwa produktu (Akordeon) jest czytelną podpowiedzią. Wzór kratki idealnie odzwierciedla układ fałd miecha na którym gra akordeonista. Powtarzalny rytm ustawionych w szeregu pasków wprowadza ruch w statyczną formę kratki. Kratki Pebbles i Accordion oferowane są szerokościach: 26 cm, 30 cm, 34 cm, 42 cm (oraz 46 cm – tylko Accordion) oraz długościach w przedziale od 110 cm do 490 cm. Dedykowane są do grzejników Mini Canal, Canal Compact oraz Canal Plus z oferty firmy Jaga. Pozostała oferta kratek do grzejników kanałowych Jaga również obfituje w produkty warte uwagi. Estetycznie i użytkowo interesujące są m.in. kratki wykonane z naturalnego drewna (bukowego, merbau i dębowego), dostępne w wykończeniu lakierowanym lub naturalnym. Miłośnicy stylu klasycznego znajdą w ofercie Jaga także kratki wykonane z anodowanego aluminium (w wykończeniu naturalnym, czarnym, ciemnobrązowym, złotym), aluminium lakierowanego oraz stali nierdzewnej. Kratki są odporne na ścieranie i promieniowanie UV. W sumie w ofercie Jaga dostępnych jest 21 rodzajów kratek w 32 kolorach, w wersji zwijanej lub sztywnej. - Szeroka oferta kratek Jaga pozwala na dopasowanie ich praktycznie do każdego rodzaju wnętrza – minimalistycznego, retro, a także bardzo designerskiego. W tym ostatnim sprawdzą się zwłaszcza nowe wzory, Pebbles i Accordion, których znakomita stylistyka jest przełomem we wzornictwie tego produktu – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy Grupy ANB, przedstawiciela marki Jaga. Dystrybutorem produktów marki Jaga jest firma ANB. Więcej informacji na temat oferty grzejników można znaleźć na stronie internetowej www.jaga.com.pl

Podepnij swój artykuł

tagi

Ewa Kuryłowicz laureatką Honorowej Nagrody SARP
Ewa Kuryłowicz laureatką Honorowej Nagrody SARP

Nagroda Honorowa SARP – to najważniejsze branżowe odznaczenie, jakie może otrzymać w Polsce architek ...

Światło dzienne w architekturze
Światło dzienne w architekturze

Światło dzienne to jeden z naturalnych żywiołów architektury, którego umiejętne wykorzystanie ma wpł ...

Maćków Pracownia Projektowa zbuduje innowacyjną szkołę
Maćków Pracownia Projektowa zbuduje innowacyjną szkołę

Maćków Pracownia Projektowa zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt przezn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera