Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Magnetyczny design - wanny KALDEWEI w hotelach

 

Czas czytania: ~4 min


u29CI50kLnK6TEIsHg3kKtnBqDC3hyp3jyZxXJDJF2dv5Vw1aQ4ijsPMqLkI_kalparkinn.jpg
Magnesem przyciągającym gości do współczesnego hotelu może być wysmakowana architektura, dobry design i wysoki poziom wyposażenia wnętrz. Istotnym elementem tego kuszącego zestawu mogą być też wanny marki KALDEWEI. Nie tylko zachwycą gości, ale i obniżą koszty eksploatacji obiektu. Moda na designerskie hotele dociera powoli do Polski. Pojawiły się już pierwsze spektakularne realizacje. Z jednej strony są to nowe, śmiałe obiekty projektowane przez światowej sławy architektów, jak hotel Park Inn w Krakowie. Z drugiej zaś spektakularne modernizacje starej tkanki poprzemysłowej, jak hotel Andel’s w Łodzi. Łazienki w obu obiektach wyposażono w wanny marki KALDEWEI wyprodukowane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Biała stacja kosmiczna Hotel Park Inn chce przyciągać gości przede wszystkim nowoczesną, futurystyczną architekturą. Jego projekt przygotował słynny, niemiecki architekt Jürgen Mayer H. we współpracy z krakowską pracownią Ovotz Design Lab oraz GD&K Consulting. Futurystyczną bryłę krakowskiego obiektu charakteryzują czarno-białe, poziome pasy aluminium i szkła, oplatającą budynek siatką ornamentu, który powtarza strukturę konstrukcyjną. Lokalizacja jest idealna – hotel znajduje się w pobliżu Wawelu i Kazimierza. Z okien roztaczają się widoki na Zamek Królewski, Skałkę i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W sąsiedztwie planowana jest budowa centrum konferencyjnego. Pokoje hotelowe rozwiązano w sposób odpowiadający standardom sieci Park Inn i w charakterystycznym dla niej stylu określanym jako świeży i młodzieńczy.
YhiKZpjtUJ5SAslC1mgIBTHTrDL218MOxVLqpPb3wTuLcoAez5Khtc1DgY1m_vaio-setm.jpg
W łazienkach zastosowano dwufunkcyjne wanny KALDEWEI Vaio Set wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm z powierzchnią przeciwpoślizgową. Są to wanny o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Taka wanna ma z jednej strony wygodnie oparcie na plecy i świetnie nadaje się do kąpieli. Równocześnie jest też przygotowana do wypełniania funkcji brodzika przez to, że po stronie odpływu ma proste ściany i maksymalnie płaskie dno. Gość hotelowy może więc ją wykorzystać rano jako prysznic, zaś wieczorem zanurzyć się w wygodnej, relaksującej kąpieli. Właścicielem obiektu jest grupa Rezidor, zarządzająca również takimi markami jak Radisson SAS Hotels&Resorts, Regent International Hotels i Coutry Inn&Suites.
FzNqP1Q8zvT98Bhkm9bhBB2KokLkdhqdaY57kGwHg5R701qRtaKzO67fr13a_andels-lodz-atrium-4m.jpg
Nowoczesność w cegle Hotel Andels w Łodzi powstał dzięki przekształceniu budynku przędzalni dawnej manufaktury Poznańskiego z 1877 r. Projekt rewitalizacji budynku powstał w pracowni OP Architekten, a odpowiedzialni są za niego dwaj polscy architekci – Wojciech Popławski i Andrzej Orliński. W zrewitalizowanym obiekcie zostało zachowane to, co najcenniejsze – oryginalne, ceglane mury z detalami architektonicznymi, żeliwne słupy, belki i schody, a nawet brama i płyty przy głównym wejściu. Historia i nowoczesność przenikają się również we wnętrzach, które zaprojektowała londyńska firma Jestico+Whiles. Na każdym kroku można w nich spotkać świadectwa przeszłości – wysmakowane detale, częściowo nieotynkowane ściany czy zaskakujące pamiątki. Na tym historyczno-przemysłowym tle pojawiają się też elementy nowoczesne.
TGHGQ7rZTiUeHHfxaoMht9g3hooi3YmV4GoOYciGbQ6XWWEpgJ4smYYbPYW7_classicduom.jpg
W łazienkach hotelu Andels zastosowano wanny KALDEWEI Classic Duo wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Należą one do linii produktowej Ambiente, oferującej klasyczny, ponadczasowy design. Projekt wanien KALDEWEI Classic Duo powstał w słynnym, mediolańskim biurze projektowym Sottssas Associati. Klasyczna, symetryczna linia oraz dobrze wyprofilowane wnętrze oferują użytkownikom estetykę i wygodną pozycję w kąpieli. Wanny KALDEWEI Classic Duo są oferowane w wielu wymiarach. Inwestorem hotelu jest austriacka grupa Warimpex. Idealne do hoteli Pomimo tego, że wśród masowych odbiorców przez ostatnich kilka lat można było zaobserwować fascynację tańszym i łatwiej dostępnym akrylem, to niezmiennie od lat standardowym elementem wyposażenia łazienek w obiektach największych sieci hotelowych świata są wanny i brodziki marki KALDEWEI wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ich wzornictwo i zalety użytkowe są w sposób szczególny dostosowane do intensywnej eksploatacji w hotelach. „W aplikacjach hotelowych zalety naszych produktów widać szczególnie dobrze. Wanny i brodziki prysznicowe KALDEWEI są odporne na zarysowania, zachowują trwały blask i nie matowieją przez wiele lat. Wszystkie objęte są 30 letnią gwarancją. Ich atutem jest wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości. Wszelkie osady można bardzo łatwo usunąć. Oszczędza to nie tylko czas, ale i ogranicza zużycie środków czyszczących. Dzięki temu spadają koszty eksploatacji. Bardzo ważne są też walory ekologiczne. Dzięki zastosowaniu naszych wanien i brodzików dużo łatwiej zdobyć, tak ważne dzisiaj dla inwestorów, certyfikaty ekologiczne” – mówi Marek Piosik, członek zarządu KALDEWEI Polska. Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm 30 letniej gwarancji. Więcej informacji o firmie KALDEWEI: www.Kaldewei.com/pl

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Cedrowy dom pod Montrealem
Cedrowy dom pod Montrealem

Pośród kanadyjskich czerwonych klonów pracownia Ravi Handa Architect zrealizowała swój projekt domku ...

Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna
Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna

Zintegrowany z planem miasta Wilna i popularnym placem publicznym przylegającym do terenu, supernowo ...

Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera