Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Magnetyczny design - wanny KALDEWEI w hotelach

 

Czas czytania: ~4 min


u29CI50kLnK6TEIsHg3kKtnBqDC3hyp3jyZxXJDJF2dv5Vw1aQ4ijsPMqLkI_kalparkinn.jpg
Magnesem przyciągającym gości do współczesnego hotelu może być wysmakowana architektura, dobry design i wysoki poziom wyposażenia wnętrz. Istotnym elementem tego kuszącego zestawu mogą być też wanny marki KALDEWEI. Nie tylko zachwycą gości, ale i obniżą koszty eksploatacji obiektu. Moda na designerskie hotele dociera powoli do Polski. Pojawiły się już pierwsze spektakularne realizacje. Z jednej strony są to nowe, śmiałe obiekty projektowane przez światowej sławy architektów, jak hotel Park Inn w Krakowie. Z drugiej zaś spektakularne modernizacje starej tkanki poprzemysłowej, jak hotel Andel’s w Łodzi. Łazienki w obu obiektach wyposażono w wanny marki KALDEWEI wyprodukowane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Biała stacja kosmiczna Hotel Park Inn chce przyciągać gości przede wszystkim nowoczesną, futurystyczną architekturą. Jego projekt przygotował słynny, niemiecki architekt Jürgen Mayer H. we współpracy z krakowską pracownią Ovotz Design Lab oraz GD&K Consulting. Futurystyczną bryłę krakowskiego obiektu charakteryzują czarno-białe, poziome pasy aluminium i szkła, oplatającą budynek siatką ornamentu, który powtarza strukturę konstrukcyjną. Lokalizacja jest idealna – hotel znajduje się w pobliżu Wawelu i Kazimierza. Z okien roztaczają się widoki na Zamek Królewski, Skałkę i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W sąsiedztwie planowana jest budowa centrum konferencyjnego. Pokoje hotelowe rozwiązano w sposób odpowiadający standardom sieci Park Inn i w charakterystycznym dla niej stylu określanym jako świeży i młodzieńczy.
YhiKZpjtUJ5SAslC1mgIBTHTrDL218MOxVLqpPb3wTuLcoAez5Khtc1DgY1m_vaio-setm.jpg
W łazienkach zastosowano dwufunkcyjne wanny KALDEWEI Vaio Set wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm z powierzchnią przeciwpoślizgową. Są to wanny o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Taka wanna ma z jednej strony wygodnie oparcie na plecy i świetnie nadaje się do kąpieli. Równocześnie jest też przygotowana do wypełniania funkcji brodzika przez to, że po stronie odpływu ma proste ściany i maksymalnie płaskie dno. Gość hotelowy może więc ją wykorzystać rano jako prysznic, zaś wieczorem zanurzyć się w wygodnej, relaksującej kąpieli. Właścicielem obiektu jest grupa Rezidor, zarządzająca również takimi markami jak Radisson SAS Hotels&Resorts, Regent International Hotels i Coutry Inn&Suites.
FzNqP1Q8zvT98Bhkm9bhBB2KokLkdhqdaY57kGwHg5R701qRtaKzO67fr13a_andels-lodz-atrium-4m.jpg
Nowoczesność w cegle Hotel Andels w Łodzi powstał dzięki przekształceniu budynku przędzalni dawnej manufaktury Poznańskiego z 1877 r. Projekt rewitalizacji budynku powstał w pracowni OP Architekten, a odpowiedzialni są za niego dwaj polscy architekci – Wojciech Popławski i Andrzej Orliński. W zrewitalizowanym obiekcie zostało zachowane to, co najcenniejsze – oryginalne, ceglane mury z detalami architektonicznymi, żeliwne słupy, belki i schody, a nawet brama i płyty przy głównym wejściu. Historia i nowoczesność przenikają się również we wnętrzach, które zaprojektowała londyńska firma Jestico+Whiles. Na każdym kroku można w nich spotkać świadectwa przeszłości – wysmakowane detale, częściowo nieotynkowane ściany czy zaskakujące pamiątki. Na tym historyczno-przemysłowym tle pojawiają się też elementy nowoczesne.
TGHGQ7rZTiUeHHfxaoMht9g3hooi3YmV4GoOYciGbQ6XWWEpgJ4smYYbPYW7_classicduom.jpg
W łazienkach hotelu Andels zastosowano wanny KALDEWEI Classic Duo wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Należą one do linii produktowej Ambiente, oferującej klasyczny, ponadczasowy design. Projekt wanien KALDEWEI Classic Duo powstał w słynnym, mediolańskim biurze projektowym Sottssas Associati. Klasyczna, symetryczna linia oraz dobrze wyprofilowane wnętrze oferują użytkownikom estetykę i wygodną pozycję w kąpieli. Wanny KALDEWEI Classic Duo są oferowane w wielu wymiarach. Inwestorem hotelu jest austriacka grupa Warimpex. Idealne do hoteli Pomimo tego, że wśród masowych odbiorców przez ostatnich kilka lat można było zaobserwować fascynację tańszym i łatwiej dostępnym akrylem, to niezmiennie od lat standardowym elementem wyposażenia łazienek w obiektach największych sieci hotelowych świata są wanny i brodziki marki KALDEWEI wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ich wzornictwo i zalety użytkowe są w sposób szczególny dostosowane do intensywnej eksploatacji w hotelach. „W aplikacjach hotelowych zalety naszych produktów widać szczególnie dobrze. Wanny i brodziki prysznicowe KALDEWEI są odporne na zarysowania, zachowują trwały blask i nie matowieją przez wiele lat. Wszystkie objęte są 30 letnią gwarancją. Ich atutem jest wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości. Wszelkie osady można bardzo łatwo usunąć. Oszczędza to nie tylko czas, ale i ogranicza zużycie środków czyszczących. Dzięki temu spadają koszty eksploatacji. Bardzo ważne są też walory ekologiczne. Dzięki zastosowaniu naszych wanien i brodzików dużo łatwiej zdobyć, tak ważne dzisiaj dla inwestorów, certyfikaty ekologiczne” – mówi Marek Piosik, członek zarządu KALDEWEI Polska. Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm 30 letniej gwarancji. Więcej informacji o firmie KALDEWEI: www.Kaldewei.com/pl

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warstwowe domy z drukarki 3D?
Warstwowe domy z drukarki 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D powstała nadzieja, że ta działające poprzez nakładanie materiałów, z ...

SGGW będzie większe
SGGW będzie większe

27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podpisał umowę z wykonawcą. Tym sam ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera