Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Hotelarze wybierają produkty KALDEWEI

 

Czas czytania: ~4 min


u0qVZlmC3A7vP61X76reU9j0jvQ1KW2OI9SrDKyCzi61UMmLtkPQkNlUGdEh_zdjecie-2m.jpg

Wzornictwo, bilans energetyczny, trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości to zalety produktów łazienkowych wykonanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Nic więc dziwnego, że dla zawodowców z branży hotelarskiej KALDEWEI to marka pierwszego wyboru.


Profesjonalni administratorzy hoteli wiedzą od dawna, że najlepszym materiałem do produkcji dobrych oraz trwałych wanien i brodzików prysznicowych jest gruba stal emaliowana. W warunkach intensywnej eksploatacji ich zalet nie są w stanie przebić technologie tworzyw sztucznych. Dlatego produkty marki KALDEWEI są obecne w łazienkach najwspanialszych obiektów hotelowych świata. Rok 2010 był pod tym względem bardzo owocny.

Port w Dusseldorfie

Nowy, pięciogwiazdkowy hotel Hyatt Regency w portowej części Dusseldorfu to największa inwestycja tej sieci w 2010 roku. W dwóch, 16 piętrowych wieżach umieszczono 290 pokoi i 13 apartamentów. Grupa Hyatt jako element swej nowej strategii światowej przyjęła najwyższe standardy środowiskowe oraz uwrażliwienie pracowników na ekologię poprzez regularne szkolenia. „Każda pokojowa powinna wiedzieć o tym, że musi trzy razy pomyśleć zanim niepotrzebnie użyje za dużo środków czyszczących”- mówi Fred Hürst, General Manager und Area Vice President Hyatt International.

Wnętrza Hyatt Regency w Dusseldorfie zaprojektowało holenderskie biuro FG Stlij. Nowoczesne wzornictwo oraz wysokie walory środowiskowe stali emaliowanej były powodem wyboru wanien marki KALDEWEI jako elementu wyposażenia łazienek. W 290 pokojach znalazły się wanny Puro o nowoczesnej, minimalistycznej estetyce. W przypadku 13 apartamentów projektanci wykorzystali elegancki model KALDEWEI Centro Duo Oval.

Oba modele są nie tylko doskonałe pod względem wzorniczym, ale trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Do ich mycia zużywa się dużo mniej środków czystości niż w przypadku produktów wykonanych z innych materiałów. Niektóre zabrudzenia wystarczy tylko przetrzeć mokrą szmatką. Dzięki temu łatwiej i taniej można zapewnić czystość w hotelowej łazience.

GMxsFltLBl0xaZkpHZKcKusVOwQQTPbZTVdtV2Db1iA0G0dC5FcXZtzWvKZG_kaldeweizdjecie-3.jpg
L0FEtXqzYoiJ9kVIVoO4QysWCa7iEky0iyqSSL0Wai05TL5FEGqkckinoMMd_kaldeweizdjecie-4.jpg

Luksus w Szanghaju

W otoczeniu historycznej, kolonialnej architektury oraz futurystycznych drapaczy chmur powstał w 2010 roku najbardziej luksusowy hotel Chin - Peninsula Shanghai. Jest to pierwszy od 60 lat obiekt wybudowany przy historycznej promenadzie Huangpu Rivers w Szanghaju. Nic dziwnego, że jego architektura jest pełnym szacunku dla kontekstu wpisaniem się w otaczającą zabudowę i nawiązuje przede wszystkim do czasów „złotego wieku” Szanghaju oraz stylu Art Deco lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Podobne nawiązania można znaleźć także we wnętrzach. Ton całemu projektowi nadaje przestronne lobby z wysokim świetlikiem i ścianami obłożonymi marmurem. Podobna, pełna przepychu i nostalgii atmosfera panuje w 180 pokojach i 55 apartamentach, których powierzchnia wynosi minimum 54 metry kwadratowe.

Przestronne i wygodne są też łazienki. Ich wystrój to kompozycja tradycji i nowoczesności, jasnej stali i ciemnego marmuru. Luksusowe warunki kąpieli oraz odpoczynku zapewnia gościom 228 wanien modelu KALDEWEI Centro Duo Oval. Ich stylowa forma doskonale wpisuje się w atmosferę ekskluzywności i luksusu panującą we wnętrzach. W apartamentach zastosowano z kolei wanny KALDEWEI Ellipso Duo Oval z systemem hydromasażu Vivo Turbo Plus. Ich piękne wzornictwo oraz doskonałe własności użytkowe współgrają z atmosferą swobody oraz wytchnienia panującą w apartamentach, a wspomaganą przez dyskretne oświetlenie i specjalny system audio zamontowany w ścianach, suficie i podłodze.

6m4fkCYvxi9TClqFP0tSlw5oLuUosG4WlK4DmfXSj9gFeduYOyJ1wiLK0jaG_kaldeweizdjecie-5.jpg
n75VsNvre7wfPPsj4MtSoLwQoj806y1lOMYFAVko5sbZfj1qy1cxI520kZYZ_kaldeweizdjecie-6.jpg

SPA na falach

Największy, niemiecki liniowiec, Celebrity Solistce, może pomieścić na pokładzie prawie 3 tysiące pasażerów w 1430 kabinach. Jedną z jego atrakcji jest wydzielona, specjalna strefa SPA umieszczona na 10 odkrytych balkonach. Jest ona wyposażona w wysokiej jakości wanny do hydromasażu, z których można w czasie kąpieli obserwować morze. Ekspozycja wanien na bezpośrednie działanie słonej wody morskiej oraz warunków atmosferycznych wymagała zastosowania urządzeń SPA o najwyższej jakości i trwałości. Nic więc dziwnego, że wybór padł na wanny KALDEWEI Conoduo z systemem hydromasażu Vivo Turbo. Tom Fecke, General Manager linii Celebrity podkreśla: „W warunkach morskich wanny ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm w pełni pokazują swoje zalety. Są trwałe, łatwo się je myje oraz dają klientom tak potrzebne wrażenie luksusu dzięki szlachetnej, miłej w dotyku, naturalnej warstwie emalii. Z kolei zalety praktycznie bezobsługowego, bezrurowego systemu Vivo Turbo świetnie sprawdzają się w warunkach podróży morskiej, kiedy nie trzeba tracić czasu na utrzymanie go w czystości i dezynfekcję nieekologicznymi środkami chemicznymi”.
Warto zwrócić uwagę, że Celebrity Solistce jest pierwszym z pięciu liniowców, które wejdą w najbliższym czasie do eksploatacji przez linię Celebrity. Wszystkie kolejne też mają być wyposażone w urządzenia kąpielowe i systemy hydromasażu marki KALDEWEI.


Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm 30 letniej gwarancji.

1h548Ce6ekCEmmgqCK8Z2QA7zAu27AYj6pA3wroc0w5OOfjS0NOeSuwputcw_kaldeweizdjecie-7.jpg

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

Przyznawana co dwa lata międzynarodowa nagroda Brick Award zainicjowana została w 2004 roku przez fi ...

Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.
Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.

Sarnie Osiedle to projekt, który został opracowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Gr ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera