Hotelarze wybierają produkty KALDEWEI - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Hotelarze wybierają produkty KALDEWEI

 

Czas czytania: ~4 min


u0qVZlmC3A7vP61X76reU9j0jvQ1KW2OI9SrDKyCzi61UMmLtkPQkNlUGdEh_zdjecie-2m.jpg

Wzornictwo, bilans energetyczny, trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości to zalety produktów łazienkowych wykonanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Nic więc dziwnego, że dla zawodowców z branży hotelarskiej KALDEWEI to marka pierwszego wyboru.


Profesjonalni administratorzy hoteli wiedzą od dawna, że najlepszym materiałem do produkcji dobrych oraz trwałych wanien i brodzików prysznicowych jest gruba stal emaliowana. W warunkach intensywnej eksploatacji ich zalet nie są w stanie przebić technologie tworzyw sztucznych. Dlatego produkty marki KALDEWEI są obecne w łazienkach najwspanialszych obiektów hotelowych świata. Rok 2010 był pod tym względem bardzo owocny.

Port w Dusseldorfie

Nowy, pięciogwiazdkowy hotel Hyatt Regency w portowej części Dusseldorfu to największa inwestycja tej sieci w 2010 roku. W dwóch, 16 piętrowych wieżach umieszczono 290 pokoi i 13 apartamentów. Grupa Hyatt jako element swej nowej strategii światowej przyjęła najwyższe standardy środowiskowe oraz uwrażliwienie pracowników na ekologię poprzez regularne szkolenia. „Każda pokojowa powinna wiedzieć o tym, że musi trzy razy pomyśleć zanim niepotrzebnie użyje za dużo środków czyszczących”- mówi Fred Hürst, General Manager und Area Vice President Hyatt International.

Wnętrza Hyatt Regency w Dusseldorfie zaprojektowało holenderskie biuro FG Stlij. Nowoczesne wzornictwo oraz wysokie walory środowiskowe stali emaliowanej były powodem wyboru wanien marki KALDEWEI jako elementu wyposażenia łazienek. W 290 pokojach znalazły się wanny Puro o nowoczesnej, minimalistycznej estetyce. W przypadku 13 apartamentów projektanci wykorzystali elegancki model KALDEWEI Centro Duo Oval.

Oba modele są nie tylko doskonałe pod względem wzorniczym, ale trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Do ich mycia zużywa się dużo mniej środków czystości niż w przypadku produktów wykonanych z innych materiałów. Niektóre zabrudzenia wystarczy tylko przetrzeć mokrą szmatką. Dzięki temu łatwiej i taniej można zapewnić czystość w hotelowej łazience.

GMxsFltLBl0xaZkpHZKcKusVOwQQTPbZTVdtV2Db1iA0G0dC5FcXZtzWvKZG_kaldeweizdjecie-3.jpg
L0FEtXqzYoiJ9kVIVoO4QysWCa7iEky0iyqSSL0Wai05TL5FEGqkckinoMMd_kaldeweizdjecie-4.jpg

Luksus w Szanghaju

W otoczeniu historycznej, kolonialnej architektury oraz futurystycznych drapaczy chmur powstał w 2010 roku najbardziej luksusowy hotel Chin - Peninsula Shanghai. Jest to pierwszy od 60 lat obiekt wybudowany przy historycznej promenadzie Huangpu Rivers w Szanghaju. Nic dziwnego, że jego architektura jest pełnym szacunku dla kontekstu wpisaniem się w otaczającą zabudowę i nawiązuje przede wszystkim do czasów „złotego wieku” Szanghaju oraz stylu Art Deco lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Podobne nawiązania można znaleźć także we wnętrzach. Ton całemu projektowi nadaje przestronne lobby z wysokim świetlikiem i ścianami obłożonymi marmurem. Podobna, pełna przepychu i nostalgii atmosfera panuje w 180 pokojach i 55 apartamentach, których powierzchnia wynosi minimum 54 metry kwadratowe.

Przestronne i wygodne są też łazienki. Ich wystrój to kompozycja tradycji i nowoczesności, jasnej stali i ciemnego marmuru. Luksusowe warunki kąpieli oraz odpoczynku zapewnia gościom 228 wanien modelu KALDEWEI Centro Duo Oval. Ich stylowa forma doskonale wpisuje się w atmosferę ekskluzywności i luksusu panującą we wnętrzach. W apartamentach zastosowano z kolei wanny KALDEWEI Ellipso Duo Oval z systemem hydromasażu Vivo Turbo Plus. Ich piękne wzornictwo oraz doskonałe własności użytkowe współgrają z atmosferą swobody oraz wytchnienia panującą w apartamentach, a wspomaganą przez dyskretne oświetlenie i specjalny system audio zamontowany w ścianach, suficie i podłodze.

6m4fkCYvxi9TClqFP0tSlw5oLuUosG4WlK4DmfXSj9gFeduYOyJ1wiLK0jaG_kaldeweizdjecie-5.jpg
n75VsNvre7wfPPsj4MtSoLwQoj806y1lOMYFAVko5sbZfj1qy1cxI520kZYZ_kaldeweizdjecie-6.jpg

SPA na falach

Największy, niemiecki liniowiec, Celebrity Solistce, może pomieścić na pokładzie prawie 3 tysiące pasażerów w 1430 kabinach. Jedną z jego atrakcji jest wydzielona, specjalna strefa SPA umieszczona na 10 odkrytych balkonach. Jest ona wyposażona w wysokiej jakości wanny do hydromasażu, z których można w czasie kąpieli obserwować morze. Ekspozycja wanien na bezpośrednie działanie słonej wody morskiej oraz warunków atmosferycznych wymagała zastosowania urządzeń SPA o najwyższej jakości i trwałości. Nic więc dziwnego, że wybór padł na wanny KALDEWEI Conoduo z systemem hydromasażu Vivo Turbo. Tom Fecke, General Manager linii Celebrity podkreśla: „W warunkach morskich wanny ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm w pełni pokazują swoje zalety. Są trwałe, łatwo się je myje oraz dają klientom tak potrzebne wrażenie luksusu dzięki szlachetnej, miłej w dotyku, naturalnej warstwie emalii. Z kolei zalety praktycznie bezobsługowego, bezrurowego systemu Vivo Turbo świetnie sprawdzają się w warunkach podróży morskiej, kiedy nie trzeba tracić czasu na utrzymanie go w czystości i dezynfekcję nieekologicznymi środkami chemicznymi”.
Warto zwrócić uwagę, że Celebrity Solistce jest pierwszym z pięciu liniowców, które wejdą w najbliższym czasie do eksploatacji przez linię Celebrity. Wszystkie kolejne też mają być wyposażone w urządzenia kąpielowe i systemy hydromasażu marki KALDEWEI.


Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm 30 letniej gwarancji.

1h548Ce6ekCEmmgqCK8Z2QA7zAu27AYj6pA3wroc0w5OOfjS0NOeSuwputcw_kaldeweizdjecie-7.jpg

Podepnij swój artykuł

tagi

Żorro – śląski superbohater wśród bloków mieszkalnych
Żorro – śląski superbohater wśród bloków mieszkalnych

W śląskim mieście Żory powstanie nowatorski budynek wielorodzinny na miarę XXI wieku. Nie bez kozery ...

Zielona wizja dla Warszawy
Zielona wizja dla Warszawy

„Zależy nam na tym, by Nowe Centrum Warszawy było eleganckie, spójne, a przy tym przyjazne, bezpiecz ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera