Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Algorytm na grzejniki

 

Czas czytania: ~3 min


- Gdyby przygotować matematyczny wzór doboru grzejników do standardowego domu mógłby on wyglądać następująco: 4-5 grzejników ściennych, 2 dekoracyjne, 2 łazienkowe oraz grzejnik kanałowy – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB, dystrybutora grzejników Jaga. - Grzejniki ścienne, montowane w niszach podokiennych, są nadal podstawą ogrzewania, grzejniki łazienkowe pełnią funkcję suszarki, grzejniki dekoracyjne z półeczkami bądź lustrem sprawdzają się np. w holach, zaś grzejniki kanałowe to idealne rozwiązanie przy dużych przeszkleniach i drzwiach tarasowych.
NlMqccdmdsaPp6D7teo0DcROVY5eqbFAfRjyuA5iQP6QoL6o24hWw2paMnKR_grzejnik-strada.jpg
Strada to jeden z flagowych grzejników ściennych Jaga – superwydajny, a przy tym oferowany w bardzo dobrej cenie (ok. 600-700 zł – grzejnik do pomieszczenia o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych). Składnikami sukcesu tej jednostki jest także klasyczna stylistyka, w której główną rolę gra gładka zdejmowana obudowa. Grzejnik oparty jest o superwydajną technologię małej pojemności wodnej (Low H2O) – efekt wielu lat pracy i badań firmy Jaga. Zaletą tej technologii jest to, że grzejniki szybko się nagrzewają i szybko stygną, co zmniejsza do minimum ich bezwładność, wpływając tym samym na oszczędność ciepła. Inne, istotne cechy grzejnika Strada to nowoczesny, aluminiowo-miedziany wymiennik, który został polakierowany antystatycznym lakierem ograniczającym przywieranie kurzu i ułatwiającym czyszczenie.
ldMQIKAVFNUVSzQODH1nsDrx7esJvrfaPQRKTk30PIGzuKv3IJ52GDB3iGac_grzejniki-iguana-circo-wall.jpg
Iguana – najczęściej wybierany dekoracyjny grzejnik Jaga, kosztuje średnio ok. 2000 zł. To atrakcyjna cena jak za urządzenie tej klasy: wydajne, świetnie zaprojektowane, o wielu możliwościach aranżacyjnych i użytkowych. Obecnie Iguana dostępna jest aż w 8 wersjach: Circo Wall (model naścienny – wygięty w zdecydowany łuk), Arco (wygięty w delikatny łuk), Circo wolno stojąca (grzejnik w formie kolumny), Circo zabudowa filaru (grzejnik, którym można otoczyć filar/kolumnę), Aplano (grzejnik prosty), Visio (grzejnik z lustrem), Corner (dedykowany do zabudowy narożnika) oraz Angula – grzejnik, którym można zabudować narożnik zewnętrzny. Znakiem rozpoznawczym wszystkich modeli z rodziny Iguana jest trójkątny kształt stalowych profili, dzięki którym grzejnik ma lekką, smukłą formę. Zachęcająca jest też oferta wyposażenia dodatkowego: relingi, wieszaki na ręczniki, haczyki oraz drewniane półki, które podnoszą funkcjonalność grzejnika.
4ywm4zjbvb90SSU2pFbPjsWfEI59WRZkC11N55QjUjTCI6Knhh5Q3S0XbIyC_grzejnik-kanalowy-mini-canal.jpg
Grzejniki kanałowe we współczesnej swojej formie zostały stworzone przez firmę Jaga. Największe doświadczenie na rynku pozwala belgijskiemu producentowi kreować techniczne standardy. Grzejnik o nazwie Mini Canal rozpoczął proces „miniaturyzacji” grzejnika kanałowego, co pozwoliło upowszechnić ten typ ogrzewania na rynku. Inną rzeczą atrakcyjną dla klientów jest też to, że grzejniki kanałowe (i ścienne) Jaga można w razie potrzeby „wzmocnić” systemem Dynamic Boost Efect. Specjalną jednostkę wentylatorową DBE montuje się bezpośrednio na wymienniku ciepła i podłącza do zasilania. Taki zabieg sprawia, że grzejnik zwiększa swoją wydajność nawet o 200 %. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że grzejniki Jaga to propozycja do każdego wnętrza i na każdą kieszeń. Szeroki asortyment pozwoli klientowi wybrać z oferty belgijskiego producenta zarówno zestaw podstawowy, jak i zestaw premium. Dystrybutorem grzejników marki Jaga jest firma ANB.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

Przyznawana co dwa lata międzynarodowa nagroda Brick Award zainicjowana została w 2004 roku przez fi ...

Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.
Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.

Sarnie Osiedle to projekt, który został opracowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Gr ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera