Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Energooszczędne baterie czasowe

 

Czas czytania: ~3 min


QuKTCI5jsEDfD3vUOv5BvXvVv1QSbdILyytwzGtHfYvh24WrL0CenR6pBnIO_bateria1.jpg

Inteligentna, oszczędna i z klasą.. Każdy mężczyzna, a także i kobieta, marzy o takiej... łazience. Do tego musi być oczywiście funkcjonalna, bezpieczna i nowoczesna. Jakie możliwości daje przemyślana aranżacja współczesnej łazienki?

Ekologia i oszczędzanie, są nieustannie jednym z najmodniejszych elementów każdej dziedziny życia. Poza zdrową żywnością, segregowaniem odpadów, recyclingiem, zamienianiem reklamówek foliowych na torby materiałowe czy przemyślanymi zakupami – warto pomyśleć również o „oszczędnym" wyposażeniu własnego domu. Aranżując jego wnętrze sprzętami codziennego użytku, warto wybrać urządzenia AGD (najlepiej o klasie energooszczędności A), które zapewniają minimalne zużycie energii czy energooszczędne oświetlenie LED (zużywające nawet 4 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki).

TwN5kDCqNsaqd0QjdAkfcVm0cr60IY4liClyo9xZYdgHEyMtALdKX1WUycWE_bateria2.jpg

Nie małe znaczenie dla ekologii, ma również oszczędność wody, podczas codziennych, domowych czynności. Według badań CBOS, aż 83% z nas stara się ograniczać zużycie wody. Istnieje na to wiele sposobów, m.in. gotowanie jedynie takiej ilości wody jaka jest nam potrzebna, używanie letniej wody do płukania naczyń zamiast ciepłej oraz wybór odpowiedniej baterii umywalkowej, którą zamontujemy w kuchni czy łazience. Baterie czasowe, zarówno umywalkowe, natryskowe czy pisuarowe, to idealne rozwiązanie w łazienkach publicznych, hotelach, restauracjach czy obiektach sportowych, gdzie zużycie wody jest wyjątkowo duże.

60rLLrMX4hffxhIO0eBOHZRwsMG43IQyrWqyoNLg1SdMyEavnhPydrJMyK6g_bateria3.jpg

Wbrew pozorom, w parze z oszczędnością może podążać także funkcjonalność i sprawdzona technologia. Współczesne urządzenia sanitarne, gwarantują wygodę i jednocześnie bezpieczeństwo, nawet gdy w grę wchodzi najmłodszy użytkownik. Wybierając baterię łazienkową lub kuchenną, dobrym i wygodnym rozwiązaniem może okazać się bateria elektroniczna. Posiada ona optyczny czujnik ruchu, co oznacza, że wystarczy podłożyć dłonie, aby woda leciała do momentu ich odsunięcia. Dzięki temu nie tylko ograniczymy niepotrzebne zużycie wody ale i zaoszczędzimy sobie np. brudzenia kranu rękami, podczas kuchennych eksperymentów. Temperaturę wody reguluje się, poprzez jeden prosty uchwyt – dzięki czemu (w przeciwieństwie do dwóch pokręteł) skraca się także czas jej ustawiania.

Jeśli w domu znajduje się małe dziecko – warto zastanowić się nad zakupem baterii z termostatem, regulującym temperaturę poprzez mieszanie wody gorącej z zimną. Zaletą takich baterii jest to, że już od pierwszej sekundy, otrzymamy wodę o pożądanej temperaturze oraz ciśnieniu.

VMpgU1l8KYdYGnfeijxiked1foke34iWRXq0b2KUhMy7KBhYsVlpCGEe7Vo1_bateria4.jpg

Posiadamy już łazienkę oszczędną, wygodną i bezpieczną - śmiało możemy wpuścić do niej małego, ciekawego świata człowieka, ale co z jej wyglądem wizualnym? Okazuje się, że producenci wyposażenia łazienek nie zapominają także i o tym ważnym szczególe. Nowoczesne technologie coraz częściej łączą się z designerskim, oryginalnym wyglądem, a spójne wzornictwo różnych elementów, pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat każdego wnętrza kąpielowego. Tak więc o ekologię możemy dbać nie tylko myjąc ręce czy naczynia, ale również pod prysznicem czy w wannie (podczas kąpieli zużywamy nawet do 100l wody!).

Ciekawym rozwiązaniem łączącym wiele funkcji z oszczędnością, są baterie elektroniczne, z cyfrowym, podświetlanym panelem obsługowym. Mogą one posiadać kilka programów, pozwalając użytkownikowi na regulowanie różnych kombinacji temperatury i ciśnienia, a dzięki cyfrowemu ogranicznikowi przepływu - nawet czasu trwania kąpieli. Istnieje jednocześnie możliwość ustawienia takich programów jak: płukanie twarzy, mycie rąk i szczotkowanie zębów.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Teatr Lalek Banialuka z Zieloną Biblioteką w Bielsku-Białej - wyniki konkursu architektonicznego
Teatr Lalek Banialuka z Zieloną Biblioteką w Bielsku-Białej - wyniki konkursu architektonicznego

27 maja 2024 roku Miasto Bielsko-Biała i bielski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich rozstrz ...

Filiżanki na rynku w Ćmielowie
Filiżanki na rynku w Ćmielowie

Ćmielów – to nieduża miejscowość w województwie świętokrzyskim. Znana jest powszechnie jako miejsce ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera