Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Najnowocześniejsze technologie Grupy McLaren

 

Czas czytania: ~2 min


P6F8VbEoR7KEunK3e1UhiFTuDszGtF32P1DSGoGnRyxa7GYEVHRCNBbc3TVH_uk-prime-minister.jpg

Grupa McLaren oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny wyposażony w najnowocześniejsze technologie

Woking, Wielka Brytania, 17 listopada 2011r. – W zeszłym tygodniu, grupa McLaren otworzyła nowe centrum produkcji wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Spółka Trimo, jako oficjalny partner Centrum Technologii McLaren, współpracowała przy budowie tego obiektu dostarczając modułowy system elewacji o nazwie Qbiss One.


Budynek, który dzisiaj rano oficjalnie otworzył David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, stanie się nowym, technologicznie zaawansowanym centrum produkcji spółki McLaren Automotive.

Nowe centrum zbudowano zgodnie z wizją i filozofią istniejącego Centrum Technologii McLaren. Zaprojektowano je we współpracy z McLaren oraz uznanym i wielokrotnie nagradzanym biurem architektonicznym Foster & Partners. W centrum realizowane będą wszystkie przyszłe projekty producenta McLaren Automotive, między innymi samochód sportowy MP4-12C o niezwykle wysokich osiągach.

Firma z dumą współpracuje z grupą McLaren w zakresie dostawy specjalnie dostosowanych okładzin Qbiss One o doskonałej charakterystyce technicznej dla nowego Centrum Produkcji McLaren zaprojektowanego przez Foster & Partners. W ramach tego projektu firma zapewni profesjonalne i funkcjonalne rozwiązania elewacji wewnętrznych i zewnętrznych odpowiadające koncepcji projektu architektonicznego Centrum Produkcji McLaren.
System elewacji Qbiss One to kompleksowe rozwiązanie spełniające najwyższe wymagania w zakresie estetyki, możliwości technicznych i funkcjonalności: wodoszczelna i samonośna warstwa zewnętrzna zabezpieczy Centrum przed niszczącym działaniem brytyjskiej pogody, a panele wewnętrzne są nie tylko ognioodporne, ale stanowią również eleganckie i nowoczesne wykończenie doskonale komponujące się z etosem McLarena.

Ron Dennis, prezes McLaren Group i McLaren Automotive, powiedział:
„Na wszystkich etapach projektowania i budowy Centrum Produkcji McLaren, mieliśmy świadomość, że konieczne jest wykreowanie przestrzeni, która uzupełniałaby istniejącą budowlę Centrum Technologii McLaren.

Opracowanie rozwiązania, które wkomponowałoby się w istniejącą architekturę, było szczególnym wyzwaniem, ale z przyjemnością stwierdzam, że biuro Foster & Partners doskonale dopasowało oba budynki, a jednocześnie zapewniło Centrum Produkcji McLaren przestrzeń do niezależnego funkcjonowania.

To dzięki oddaniu, pasji i umiejętności dostosowania się naszych partnerów mogliśmy zrealizować tę wspólną wizję w tak niezwykłej, jednolitej i funkcjonalnej formie architektonicznej. Wkład firmy w pomyślne ukończenie tego długiego procesu projektowania i budowy jest nieoceniony.”

Źródło: Trimo

Podepnij swój artykuł

tagi

Muszla Gdynia najlepszym budynkiem w mieście
Muszla Gdynia najlepszym budynkiem w mieście

10 lutego 2020 roku podczas uroczystej gali Rada Miasta Gdyni przyznała nagrody w konkursie architek ...

Niezwykła przebudowa kamienicy
Niezwykła przebudowa kamienicy

Wzniesiony w latach 70. budynek biurowy architekci z pracowni greenGO i ARCH-E zmienili w nowoczesne ...

Galeria obiektów nominowanych w Plebiscycie Polska Architektura 2019
Galeria obiektów nominowanych w Plebiscycie Polska Architektura 2019

Trwa głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019. Wśród nominowanych w tym roku obiektów s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera