Najnowocześniejsze technologie Grupy McLaren - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Najnowocześniejsze technologie Grupy McLaren

 

Czas czytania: ~2 min


P6F8VbEoR7KEunK3e1UhiFTuDszGtF32P1DSGoGnRyxa7GYEVHRCNBbc3TVH_uk-prime-minister.jpg

Grupa McLaren oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny wyposażony w najnowocześniejsze technologie

Woking, Wielka Brytania, 17 listopada 2011r. – W zeszłym tygodniu, grupa McLaren otworzyła nowe centrum produkcji wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Spółka Trimo, jako oficjalny partner Centrum Technologii McLaren, współpracowała przy budowie tego obiektu dostarczając modułowy system elewacji o nazwie Qbiss One.


Budynek, który dzisiaj rano oficjalnie otworzył David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, stanie się nowym, technologicznie zaawansowanym centrum produkcji spółki McLaren Automotive.

Nowe centrum zbudowano zgodnie z wizją i filozofią istniejącego Centrum Technologii McLaren. Zaprojektowano je we współpracy z McLaren oraz uznanym i wielokrotnie nagradzanym biurem architektonicznym Foster & Partners. W centrum realizowane będą wszystkie przyszłe projekty producenta McLaren Automotive, między innymi samochód sportowy MP4-12C o niezwykle wysokich osiągach.

Firma z dumą współpracuje z grupą McLaren w zakresie dostawy specjalnie dostosowanych okładzin Qbiss One o doskonałej charakterystyce technicznej dla nowego Centrum Produkcji McLaren zaprojektowanego przez Foster & Partners. W ramach tego projektu firma zapewni profesjonalne i funkcjonalne rozwiązania elewacji wewnętrznych i zewnętrznych odpowiadające koncepcji projektu architektonicznego Centrum Produkcji McLaren.
System elewacji Qbiss One to kompleksowe rozwiązanie spełniające najwyższe wymagania w zakresie estetyki, możliwości technicznych i funkcjonalności: wodoszczelna i samonośna warstwa zewnętrzna zabezpieczy Centrum przed niszczącym działaniem brytyjskiej pogody, a panele wewnętrzne są nie tylko ognioodporne, ale stanowią również eleganckie i nowoczesne wykończenie doskonale komponujące się z etosem McLarena.

Ron Dennis, prezes McLaren Group i McLaren Automotive, powiedział:
„Na wszystkich etapach projektowania i budowy Centrum Produkcji McLaren, mieliśmy świadomość, że konieczne jest wykreowanie przestrzeni, która uzupełniałaby istniejącą budowlę Centrum Technologii McLaren.

Opracowanie rozwiązania, które wkomponowałoby się w istniejącą architekturę, było szczególnym wyzwaniem, ale z przyjemnością stwierdzam, że biuro Foster & Partners doskonale dopasowało oba budynki, a jednocześnie zapewniło Centrum Produkcji McLaren przestrzeń do niezależnego funkcjonowania.

To dzięki oddaniu, pasji i umiejętności dostosowania się naszych partnerów mogliśmy zrealizować tę wspólną wizję w tak niezwykłej, jednolitej i funkcjonalnej formie architektonicznej. Wkład firmy w pomyślne ukończenie tego długiego procesu projektowania i budowy jest nieoceniony.”

Źródło: Trimo

Podepnij swój artykuł

tagi

Porta Mare  - nowa zabudowa w dawnym stylu
Porta Mare - nowa zabudowa w dawnym stylu

Porta Mare – taką nazwę ma nosić nowa inwestycja, która planowana jest na Wyspie Spichrzów w Elblągu ...

Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu
Pomysł na rozbudowę ASP we Wrocławiu

21 stycznia 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję nowego budynku dyda ...

Efektowna przebudowa domu z lat 60. - projekt Domu R
Efektowna przebudowa domu z lat 60. - projekt Domu R

Architekci z pracowni Stoprocent opracowali interesujący projekt przebudowy budynku pochodzącego z l ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera