Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Klasyczny urok nowoczesnych rozwiązań

 

Czas czytania: ~3 min


qSIXAggYgb8I9JXwcZ92iqhKaGHKAUcn1GXsUzLH6ag51uNb9FTmV3NxFUfd_okno1.jpg

Do oferty okien drewnianych po raz pierwszy zostało wprowadzone okno skrzynkowe. Stolarkę o wyglądzie nawiązującym do dawnej architektury zaprojektowano specjalnie z myślą o stylizowanych i zabytkowych budynkach. To połączenie estetyki i bardzo dobrych parametrów technicznych, związanych z termoizolacyjnością czy ochroną akustyczną.

Podmiejskie dworki, luksusowe wille czy zabytkowe kamienice to obiekty, które wymagają dedykowanych rozwiązań stolarki okiennej i drzwiowej o historycznym wyglądzie. Jednocześnie wzrastające wymogi energooszczędności wymuszają stosowanie ciepłych i odpowiednio szczelnych rozwiązań.

Wiele zalet w jednym oknie
W odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów, którzy na równi cenią sobie estetykę i innowacyjne rozwiązania techniczne, wprowadzono nowe okna skrzynkowe o tradycyjnym wyglądzie i optymalnych parametrach użytkowych. Nowoczesna konstrukcja została wykonana w technologii okna jednoramowego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, co zadecydowało o jeszcze lepszej sztywności, stabilności i właściwościach cieplnych. Dla okna referencyjnego współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw=1,1 W/m2K. Skrzydło zewnętrzne o grubości 68 mm zostało wyposażone w pakiet szybowy na ciepłej ramce ze szkłem niskoemisyjnym miękkopowłokowym Thermofloat o bardzo dobrej termoizolacyjnośi na poziomie Ug=1,0 W/m2K. Okno opcjonalnie może być wyposażone w zestawy specjalne, podnoszące stopień ochrony domu przed wyziębianiem, hałasem czy nawet włamaniem. Oprócz standardowego wypełnienia, dostępne są również pakiety szybowe o podwyższonych właściwościach dźwiękochłonnych, antywłamaniowych do klasy P4 włącznie a także z efektem „odbicia lustrzanego”, szkło samoczyszczące czy termo panele. Konstrukcja o optymalnej sztywności charakteryzuje się najwyższą odpornością na obciążenie wiatrem w klasie C3. Przy wszystkich swoich walorach funkcjonalnych, okna skrzynkowe umożliwiają idealne dopasowanie do indywidualnych wymagań pod kątem estetycznym.

uy2WDzk7hDBSsVxWcd5c85OQ9OVDS6dqlQe7hS5lJb9Z3ySboATB2KT5ykK1_okno2.jpg

Indywidualna wersja historii
Okna skrzynkowe pozwalają nadać obiektom wygląd nawiązujący do historycznych kierunków w architekturze. Różne wersje wykończenia i bogate możliwości doboru wypełnień sprawiają, że mogą one otrzymać estetykę najpełniej oddającą klimat epoki, do jakiej nawiązuje stylistyka elewacji. Okna mogą być malowane na 16 odcieni lakierów transparentnych, podkreślających piękno naturalnego rysunku drewna oraz farbami wodorozcieńczalnymi kryjącymi. Dzięki szerokiemu wyborowi dekoracyjnych przeszkleń i szprosów można stworzyć dowolny efekt estetyczny, w zależności od koloru fasady i stylu budowli. Na indywidualne życzenie okna mogą być przeszklone szkłem ornamentowym lub barwionym w masie (Antisol), co nadaje im bardzo dekoracyjny, bogaty kolorystycznie wygląd, typowy dla obiektów pałacowych czy sakralnych. Wiele opcji podziału szyby daje 5 rodzajów szprosów, między innymi konstrukcyjne, wstawiane w obu skrzydłach, wiedeńskie oraz aluminiowe międzyszybowe. Okna skrzynkowe są dostępne w 5 wersjach otwierania, od stałych modeli aż po uchylno-rozwierne. Ofertę uzupełniają drewniane nakładki stylizacyjne, imitujące rzeźbione elementy okna. Tak ogromne możliwości kształtowania wyglądu i właściwości funkcjonalnych okien skrzynkowych sprawiają, że mogą być one z powodzeniem stosowane również przy renowacji zabytków, gdzie architekt musi sprostać często bardzo szczegółowym wymaganiom.

Źródło: POL-SKONE

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera