Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


W harmonii z architekturą

 

Czas czytania: ~2 min


e9tCNZA9m7X676bl2Z4DdQIz6kSVcQLBWmTemuD6lbnVM67F5V848gAndVq1_muzeum-brandhorst.jpg

Firma Siedle potrafi idealnie dopasować systemy komunikacyjne do architektury budynków – ich stylu, typu elewacji i otoczenia. Oferuje architektom produkty, które z jednej strony są zindywidualizowane i stanowią odpowiedź na konkretne potrzeby użytkowników, a z drugiej mają formę komponującą się z różnymi rodzajami materiałów elewacyjnych.

Ambicją designerów jest projektowanie takich systemów komunikacji, które będą integralną częścią projektu architektonicznego. Niezależnie od tego czy jest to biurowiec ze szklaną fasadą, zabytkowa kamienica, designerskie muzeum, elegancka rezydencja, czy blok na wielkomiejskim osiedlu, można mieć pewność, że domofony i wideofony będą tam pasować.

w8M1x1SGj7CyMxrO2nuRUvw2bokHpenTLQ22qpQkxJkdNfkCOqRpWUO8veKm_siedle-steel-na-szklanej-fasadzie.jpg

Gdy szkło na fasadzie
Szklane elewacje budynków dominują we współczesnej architekturze miejskiej. Ze względu na specyfikę fasady ze szkła zaprojektowanie estetycznego wejścia z systemem komunikacyjnym jest dość trudne dla projektanta. W przypadku elewacji wykonanej ze szkła pancernego doskonałym rozwiązaniem jest seria Steel, którą można zamontować na szkle bez dodatkowych ram i widocznych elementów mocujących. W takich elewacjach, właśnie ze względów bezpieczeństwa, nie powinno się tworzyć przerw na dużych powierzchniach szklanych szyb. Nie można więc zastosować panelu łączącego te elementy, ani wycinać otworów. Ciekawą propozycją jest też montaż systemu komunikacyjnego w metalowym konstrukcyjnym profilu.

CD280WnNO9m76NoOYraFoe0KSNOZF7ZqRmsM19hzwn15erwzGA9bW9gNPXeT_riverside-hotel-hamburg.jpg

Sztuka mimikry
Elewacje budynków zabytkowych to dla architekta zadanie szczególne, wymagające podporządkowania decyzji wymogom historycznego stylu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z zaawansowanej techniki komunikacyjnej. Klasyczna forma i szlachetne materiały – stal, mosiądz, aluminium – sprawiają, że systemy Steel i Classic harmonijnie współgrają z różnymi stylami architektonicznymi. Podobnie jest w przypadku elewacji kamiennych, drewnianych czy też wykonanych z betonu. Udanym przykładem korelacji systemów z oryginalną elewacją jest otwarty w 2009 roku budynek muzeum „Brandhorst” w Monachium. Stacje komunikacyjne wykonane ze stali szlachetnej idealnie korespondują z niezwykłą fasadą budynku wykonaną z blisko 36 tys. różnokolorowych ceramicznych sztabek. Innym przykładem dopasowania systemu do architektury obiektu jest kompleks biurowo-hotelowy Empire Riverside w Hamburgu.

a30k566fBmtNig7HXKBUACkrZCG8aazbHLvncbNHpIRzJmv63WbHjEanBqg9_stacja-siedle.jpg

Komunikacja do zadań specjalnych
W obiektach publicznych stosowane są najczęściej nowoczesne, wielofunkcyjne terminale komunikacyjne. Dodatkowo mogą być one wyposażone w ekrany dotykowe i przyciski wywołania z pismem Braila, identyfikujące osoby niedowidzące. System Individual pozwala na zaprojektowanie panela, na którym zestawiono dwa ekrany dotykowe zintegrowane z głośnikami tak, aby z terminala swobodnie mogły korzystać także osoby poruszające się na wózkach.

Źródło: Siedle

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera