Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Architektoniczne formy inspirowane Euro 2012

 

Czas czytania: ~2 min


zM6xWksApFazu0ghztXVzdOlvC5l3dR7Spbc7WIXQMyeFWPCc3n3FoumKsPh_zrodlo-wwwterra2012pl-terraballtbpcv03.jpg

Jedna z firm w ramach swojej nowej kolekcji wprowadziła na rynek konstrukcje przestrzenne TerraBall w kształcie piłki nożnej. Jest to jedyna taka w Polsce forma architektoniczna, która wnosi w przestrzeń miejską akcent związany z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012.

Konstrukcja występuje w dwóch formach. Pierwsza to niezależny element wolno stojący, zbudowany z ocynkowanej stali, z możliwością obsadzenia roślinnością. Drugi wariant stanowi forma zamknięta – składającego się ze stalowego szkieletu pokrytego sześciokątnymi modułami z pleksi. W obu przypadkach dostępne są dwie wysokości – 2 m i 3 m. Konstrukcję można zamontować poprzez przykręcenie do podłoża lub wkopanie w grunt podstawy konstrukcyjnej.

UFCvez8Jseh8dJsw9G6phdH80YcbS5FMfKHmRkk7icVyMxtbZyZYBUnjarNw_zrodlo-wwwterra2012pl-terraballtbkp03.jpg

TerraBall należy do kolekcji Terra2012®, która została zaprojektowana w porozumieniu z Klientami oraz architektami krajobrazu, którzy codziennie wpływają na wizerunek polskich miast. Inspiracją najnowszej kolekcji przestrzennych konstrukcji są oczywiście zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dzięki temu elementy TerraBall, TerraPlayers i TerraArt doskonale wpiszą się w klimat zbliżającej się imprezy piłkarskiej. Jednocześnie pomogą współtworzyć atmosferę oraz ułatwią dostęp do szeroko pojętej informacji. Wszystkie modele można łączyć ze sobą, uzyskując tym samym mnogość możliwości aranżacyjnych. Do jej produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie oraz najwyższej klasy materiały.

Gama TerraPlayers to nowoczesnym połączeniem funkcjonalności obiektów małej architektury oraz stylistyki nawiązującej do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Znajdziemy tutaj znaki informacyjno-kierunkowe: przestrzenne modele piłkarzy wraz z powierzchnią informacyjną. Są to jedyne tego typu formy służące jako źródła informacji masowej – kierunkowej oraz organizacyjnej – w przestrzeni miejskiej. TerraPlayers to różnorodność nośników informacji, mnogość modeli piłkarzy oraz ogromna funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu spójnej stylistyki.

efGF8rrEJFUirqeWU0p2ooPcgEZDgQXiQujzQ5aLfwPwWffKZT2krYYvoOMl_zrodlo-wwwterra2012pl-terraplayerstpfk05.jpg

Gama TerraArt to przestrzenne modele piłkarzy przyjmujące formę nowoczesnych rzeźb. Idealnie wkomponują się w przestrzeń miejską, nadając jej charakter Mistrzostw Europy. Bogactwo form oraz ich prosta, spójna stylistyka sprawiają, że możemy bardzo prosto łączyć poszczególne produkty, upiększając tym samym architekturę miejską. TerraArt to elementy niezwykłe, które odpowiednio wkomponowane stanowią integralną, wyróżniającą się część przestrzeni, dzięki swojej formie i nowoczesnym designie.

Źródło: Terra


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura do codziennych zakupów
Architektura do codziennych zakupów

O tym, jak zmienił się w ostatnich latach nasz sposób robienia zakupów powstały już analizy i badani ...

Mieszkanie w wąskiej kamienicy
Mieszkanie w wąskiej kamienicy

W gdańskim programie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych znajduje się 26 budynków. W trzynastu ...

E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.

Światło odgrywa dużą rolę w każdej dziedzinie życia. Zwłaszcza w architekturze, ponieważ ma znaczący ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera