Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bezpiecznie we własnym domu

 

Czas czytania: ~3 min


emP3Vo26Pg0ph53jGYlEEcn8d0ntyTRdkdD2EMCJLVczjf204agYCIGHDADw_siedle4.jpg

„Mój dom moją twierdzą” – mówi znane powiedzenie. Nie trzeba już murów i krat, by zapewnić bezpieczeństwo ludziom i mieniu. W zupełności wystarczy inteligentne urządzenie komunikacyjne przy wejściu.

Bezpieczeństwo jest pierwotną potrzebą człowieka. Naturalne jest więc to, że chcemy czuć się bezpiecznie we własnym domu, jak również to, że troszczymy się o własne mienie podczas nieobecności. Czasy krat w oknach na szczęście minęły, teraz mamy do dyspozycji nowoczesne i estetyczne systemy komunikacyjne, które zapewniają skuteczną ochronę domu przed nieproszonymi gośćmi. Podpowiadamy: jak i gdzie zastosować domofon, wideofon, kamerę, alarm.

4aXn3eWUpC3fx6h1grkDXEf4zEISJpyYXh8xr06nzgWl0fy1BSrkNtQo51IP_siedle5.jpg

Nieobecni, a jednak na miejscu
Służby ochrony i policja wiedzą, że wielu włamywaczy najpierw dzwoni do drzwi, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest w domu. Jeżeli domofon zostanie odebrany, dany obiekt najczęściej przestaje być interesujący. Jest jednak coś, o czym nie wiedzą nieproszeni goście - na przykład to, że domofony można obsługiwać telefonem komórkowym: interfejs DoorCom łączy domofon przy drzwiach z telekomunikacją, dzięki czemu można przekierować dzwonek do drzwi domu na telefon komórkowy właściciela lub inny telefon znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie. Właściciel domu, fizycznie w nim nieobecny, może rozmawiać z osobą stojącą przed drzwiami wejściowymi tak, jakby był na miejscu. Telefonem komórkowym można nawet otworzyć drzwi sąsiadowi, który podczas naszego wakacyjnego wyjazdu opiekuje się domem.

2jkvH1nPOxOmDYg4gnMVnDv1NqOC4mvZeZBdAq8d4VlTZS18vu28fEZq2CvI_siedle2.jpg

Każdy ruch jest rejestrowany
Nieproszeni goście działają najchętniej w nocy lub o zmierzchu. Dlatego tylko dobrze przemyślane oświetlenie w połączeniu z czujnikami ruchu – na przykład lampy przy ścieżce, które włączają się gdy tylko ktoś się zbliża – może zwiększyć bezpieczeństwo domu. Specjaliści od bezpieczeństwa zalecają zainstalowanie czujników ruchu w strefie wejścia i tarasu oraz wszędzie tam, gdzie ktoś mógłby uzyskać dostęp do wnętrza: na przykład przy oknach z tyłu domu lub na dachu garażu przylegającego do budynku. Interesującym rozwiązaniem, łączącym aspekt użytkowy z bezpieczeństwem, jest wyposażenie w czujniki ruchu słupków wolno stojących, takich jak lampy czy skrzynki na listy.

SEN0g24SMNFAeGR78EMsGDmUz4zn0NkL7JoOpA35duLqjx3bgWHprFQYToRp_siedle1.jpg

Mieć wszystko na oku
Do wyposażenia budynków o dużej wartości należy z reguły instalacja domofonowa z jedną lub kilkoma kamerami wideo. Doświadczenie pokazuje, że często nawet widok jednej kamery odstrasza nieproszonych gości. Kamery wideo zwiększają bezpieczeństwo w znacznym stopniu również w czasie obecności mieszkańców w domu – tylko tak można zobaczyć, kto stoi przed drzwiami, pozostając dla gości niewidocznym. Ważne jednak, aby kamery miały odpowiednią rozdzielczość, która pozwoli nam zidentyfikować osobę stojącą przed domem.

Od kilku lat popularne jest hasło „inteligentny dom”. W pojęciu tym oprócz komfortu, wygody i oszczędności powinno mieścić się również bezpieczeństwo. Wysokiej jakości systemy domofonowe i wideofonowe, jak również kamery i lampy w połączeniu z zaawansowaną kontrolą dostępu (kody, karty zbliżeniowe, klucze elektroniczne czy czytniki linii papilarnych) są znakomitą bazą dla inteligentnych systemów sterowania domami. Urządzenia łączą się w prosty sposób ze sterownikami wszystkich najważniejszych producentów tych urządzeń, zapewniając połączenie piękna z funkcjonalnością.

Źródło: Siedle


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera