Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Niezawodna ochrona elewacji

 

Czas czytania: ~2 min


6e1tWV67CWlvGhdGGqzkvqgk2g32iMjtA8mijDHWL9kI9M4hu3S5j4xS628x_och1.jpg

Wygląd naszej elewacji ma wpływ nie tylko na to w jaki sposób postrzegamy sam budynek, ale także oddziałuje na obraz otoczenia, w którym się znajduje. Obok decydującego o walorach estetycznych koloru, istotnymi elementami eleganckiej elewacji są jej trwałość i czystość. Wobec wielu zagrożeń, na które narażona jest fasada, czyli destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych, zanieczyszczenia, naprężenia dynamiczne, istotny staje się właściwy wybór produktów służących do jej wykonania.

Utrzymanie elewacji w dobrym stanie jest szczególnie trudne tam, gdzie jest ona najbardziej narażona na czynniki destrukcyjne. Duża ilość zanieczyszczeń emitowanych przez zakłady przemysłowe i pojazdy przyczyniają się do znacznego obniżenia walorów estetycznych budynku. Brud który osiada jest ciężki do usunięcia, szczególnie jeśli budynek został wykończony niewłaściwie dobranymi tynkami i farbami. Także naprężenia dynamiczne, wywołane dużym natężeniem ruchu komunikacyjnego powoduje uszkodzenia elewacji. Skupiska zieleni, w połączeniu z wilgocią,, stanowią przyczynę powstawania ognisk korozji biologicznej - zarodników i grzybów pleśniowych. By móc cieszyć się pięknym wyglądem domu, warto sięgnąć po tynki i farby wykorzystujące nowoczesne technologie.

Wykorzystany po raz pierwszy na polskim rynku w produktach Teflon, zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu na powierzchni elewacji. Ułatwia także czyszczenie, usuwanie plam i zabrudzeń oraz zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Zawarty w produktach Teflon przeciwdziała wnikaniu wody, powoduje jej szybkie spływanie z powierzchni elewacji oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych zawartych w tynkach i farbach.

Zastosowanie wysokogatunkowych żywic sprawia, że cechują się one wysoką elastycznością i odpornością na powstawanie pęknięć w powłoce. Ma to istotne znaczenie w miejscach w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Rozwiązaniem problemu ognisk korozji biologicznej jest zastosowanie BioCare Technology, specjalnych preparatów chroniących elewację długo i skutecznie.

Źródło: FOVEO TECH


Podepnij swój artykuł

tagi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco
Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium firmy Schüco poświęcone nowoczesnej stolarce z PVC-U. Podczas szkolenia zo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera