Niezawodna ochrona elewacji - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Niezawodna ochrona elewacji

 

Czas czytania: ~2 min


6e1tWV67CWlvGhdGGqzkvqgk2g32iMjtA8mijDHWL9kI9M4hu3S5j4xS628x_och1.jpg

Wygląd naszej elewacji ma wpływ nie tylko na to w jaki sposób postrzegamy sam budynek, ale także oddziałuje na obraz otoczenia, w którym się znajduje. Obok decydującego o walorach estetycznych koloru, istotnymi elementami eleganckiej elewacji są jej trwałość i czystość. Wobec wielu zagrożeń, na które narażona jest fasada, czyli destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych, zanieczyszczenia, naprężenia dynamiczne, istotny staje się właściwy wybór produktów służących do jej wykonania.

Utrzymanie elewacji w dobrym stanie jest szczególnie trudne tam, gdzie jest ona najbardziej narażona na czynniki destrukcyjne. Duża ilość zanieczyszczeń emitowanych przez zakłady przemysłowe i pojazdy przyczyniają się do znacznego obniżenia walorów estetycznych budynku. Brud który osiada jest ciężki do usunięcia, szczególnie jeśli budynek został wykończony niewłaściwie dobranymi tynkami i farbami. Także naprężenia dynamiczne, wywołane dużym natężeniem ruchu komunikacyjnego powoduje uszkodzenia elewacji. Skupiska zieleni, w połączeniu z wilgocią,, stanowią przyczynę powstawania ognisk korozji biologicznej - zarodników i grzybów pleśniowych. By móc cieszyć się pięknym wyglądem domu, warto sięgnąć po tynki i farby wykorzystujące nowoczesne technologie.

Wykorzystany po raz pierwszy na polskim rynku w produktach Teflon, zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu na powierzchni elewacji. Ułatwia także czyszczenie, usuwanie plam i zabrudzeń oraz zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Zawarty w produktach Teflon przeciwdziała wnikaniu wody, powoduje jej szybkie spływanie z powierzchni elewacji oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych zawartych w tynkach i farbach.

Zastosowanie wysokogatunkowych żywic sprawia, że cechują się one wysoką elastycznością i odpornością na powstawanie pęknięć w powłoce. Ma to istotne znaczenie w miejscach w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Rozwiązaniem problemu ognisk korozji biologicznej jest zastosowanie BioCare Technology, specjalnych preparatów chroniących elewację długo i skutecznie.

Źródło: FOVEO TECH


Podepnij swój artykuł

tagi

Zygzakowate Apartamenty Potocka od Pole Architekci
Zygzakowate Apartamenty Potocka od Pole Architekci

Efektowna, dynamiczna bryła architektoniczna, która zwraca uwagę, a jednocześnie zapewnia użytkownik ...

Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody

28 września 2020 o godz. 11:00 odbędzie się siódme już webinarium firmy Stiebel Eltron, które tym ra ...

Dom Zerokosztowy - prezentacja online
Dom Zerokosztowy - prezentacja online

Nowe realizacje to już stały cykl prezentacji online organizowany przez Grupę Sztuka Architektury. T ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera