Niezawodna ochrona elewacji - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Niezawodna ochrona elewacji

 

Czas czytania: ~2 min


6e1tWV67CWlvGhdGGqzkvqgk2g32iMjtA8mijDHWL9kI9M4hu3S5j4xS628x_och1.jpg

Wygląd naszej elewacji ma wpływ nie tylko na to w jaki sposób postrzegamy sam budynek, ale także oddziałuje na obraz otoczenia, w którym się znajduje. Obok decydującego o walorach estetycznych koloru, istotnymi elementami eleganckiej elewacji są jej trwałość i czystość. Wobec wielu zagrożeń, na które narażona jest fasada, czyli destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych, zanieczyszczenia, naprężenia dynamiczne, istotny staje się właściwy wybór produktów służących do jej wykonania.

Utrzymanie elewacji w dobrym stanie jest szczególnie trudne tam, gdzie jest ona najbardziej narażona na czynniki destrukcyjne. Duża ilość zanieczyszczeń emitowanych przez zakłady przemysłowe i pojazdy przyczyniają się do znacznego obniżenia walorów estetycznych budynku. Brud który osiada jest ciężki do usunięcia, szczególnie jeśli budynek został wykończony niewłaściwie dobranymi tynkami i farbami. Także naprężenia dynamiczne, wywołane dużym natężeniem ruchu komunikacyjnego powoduje uszkodzenia elewacji. Skupiska zieleni, w połączeniu z wilgocią,, stanowią przyczynę powstawania ognisk korozji biologicznej - zarodników i grzybów pleśniowych. By móc cieszyć się pięknym wyglądem domu, warto sięgnąć po tynki i farby wykorzystujące nowoczesne technologie.

Wykorzystany po raz pierwszy na polskim rynku w produktach Teflon, zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu na powierzchni elewacji. Ułatwia także czyszczenie, usuwanie plam i zabrudzeń oraz zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Zawarty w produktach Teflon przeciwdziała wnikaniu wody, powoduje jej szybkie spływanie z powierzchni elewacji oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych zawartych w tynkach i farbach.

Zastosowanie wysokogatunkowych żywic sprawia, że cechują się one wysoką elastycznością i odpornością na powstawanie pęknięć w powłoce. Ma to istotne znaczenie w miejscach w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Rozwiązaniem problemu ognisk korozji biologicznej jest zastosowanie BioCare Technology, specjalnych preparatów chroniących elewację długo i skutecznie.

Źródło: FOVEO TECH


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom z czapką z pracowni IFAgroup
Dom z czapką z pracowni IFAgroup

W pracowni IFAgroup powstał projekt domu jednorodzinnego w jednej z dzielnic Gdańska. Ta okolica jes ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach
Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Bauder, którego tematem będzie prezentacja innowacyj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera