Światło bez kompromisu - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Światło bez kompromisu

 

Czas czytania: ~4 min


uDCl99hTR9beyLbGFCRI3y3L9TPiNMv1xYWdRwZY8E7PPWwdkIASav2As8vt_schuco3.jpg

Architektura współczesnych budynków opiera się na minimalizmie i wykorzystaniu światła jako samodzielnego środku wyrazu. Aluminiowe drzwi podnośno-przesuwne ASS 70.HI pozwalają optymalnie zużytkować przestrzeń i naturalne oświetlenie, zapewniając przy tym użytkownikom energooszczędność i maksimum komfortu.

Stosowanie wielkoformatowych przeszkleń w projektach nowoczesnych budynków to zabieg służący kształtowaniu zarówno zewnętrznej estetyki elewacji, jak i niepowtarzalnej atmosfery we wnętrzach. Duże drzwi tarasowe, umieszczone od nasłonecznionej strony południowo-zachodniej lub w wyjściach na taras czy ogród zimowy stanowią swoistego rodzaju „szklane ściany” umożliwiające rozświetlenie pomieszczeń i pełniejszy kontakt z zielonym otoczeniem. Kluczowe znaczenie dla energooszczędności i zachowania optymalnego mikroklimatu we wnętrzach ma dobór odpowiednio ciepłych i funkcjonalnych rozwiązań. Drzwi ASS 70.HI z mechanizmem podnośno-przesuwnym nie tylko osiągają imponujące gabaryty przy niewielkich szerokościach ram dając efekt szklanej tafli, lecz również chronią wnętrze budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zimnem czy włamaniem.

pGAt7TDdCRXfMttxYbIl4G2MWDdEGdJidF8br2xbXiUTxg7m5xp5azpYcJaN_schuco2.jpg

Komfort i bezpieczeństwo pod każdym względem
Wielkoformatowe przeszklenia w fasadzie budynku, sięgające od podłogi do sufitu, mogą prowadzić do zwiększonej ucieczki ciepła w sezonie grzewczym, a także zwiększać ryzyko włamania. Dlatego w tym przypadku należy zwracać szczególną uwagę na takie aspekty użytkowe stolarki, jak dobra izolacyjność, stabilność i odporność antywłamaniowa. Drzwi zewnętrzne aluminiowe przesuwne z przekładkami termicznymi ASS 70.HI wyposażone w odpowiednie potrójne oszklenie, mogą osiągać wartości współczynnika przenikania ciepła Ud niższe od 1,3 W/m2K. Dzięki temu w pewny sposób chronią wnętrza pomieszczeń przed warunkami zewnętrznymi: zimnem, wiatrem, deszczem czy żarem słonecznym. Innowacyjna konstrukcja zapobiega odkształcaniu ram nawet przy wysokich temperaturach. Istnieje także opcja wstawienia ruchomej ochrony przed insektami, która w dzień nie będzie zakłócać widoku na zewnątrz, a w ciepłą noc zagwarantuje mieszkańcom domu spokojny sen. Drzwi wyposażone w odpowiednie okucia mogą również zapewniać wysoką klasę bezpieczeństwa antywłamaniowego WK2 (RC2). Łatwy w obsłudze mechanizm podnośno-przesuwny pracuje niemal bezgłośnie niczym nie zakłócając domowej ciszy. Dzięki zastosowaniu niskiego progu znika ryzyko potknięcia – jest to nieocenione rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy z drzwi korzystają dzieci lub osoby starsze. Konstrukcja ASS 70.HI pozwala przy tym na swobodne kształtowanie przeszklonej architektury budynku pomagając kreować nastrój wolności we wnętrzach.

KSeAlhVr8QK2UzMtBrz3qu8HYdSwksZK72hvgIh9blDYe2SBVNgM8S5AE3KR_schuco-ass-70hi-budynek-m.jpg

Ściana ze szkła
Szerokość i wysokość skrzydeł w systemie ASS 70.HI może osiągać nawet do 3 m, co sprawia, że drzwi sięgające sufitu sprawiają od wewnątrz wrażenie przesuwnej, szklanej ściany. Wąska widoczna szerokość profili skrzydeł wynosząca 88 lub 98 mm oraz niewielki udział ram w stosunku do szklenia powodują, że drzwi cechują się wizualną lekkością, również przy dużych rozmiarach i pozwalają kreować jasne, przestrzenne wnętrza pełne naturalnego światła. Podczas otwierania skrzydło odsuwa się na bok po szynach jezdnych ze stali nierdzewnej. Współpłaszczyznowe przesuwanie skrzydeł sprawia, że nie „zachodzą” one na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia, pozostawiając więcej miejsca pod aranżację. Gładko zarysowany profil skrzydła w wersji SoftLine to dodatkowy atut dla wszystkich tych osób, które oprócz funkcjonalności cenią sobie ponadczasowe piękno. Bardzo nowoczesny, panoramiczny efekt estetyczny można natomiast uzyskać stosując premierowy system ASS 77 PD.SI, wyróżniający się ukrytą ościeżnicą i najlepszymi parametrami cieplnymi na poziomie pasywnym. Drzwi w nim produkowane zwracają uwagę imponującą powierzchnią szyby, wstawionej w ekstremalnie wąskie profile skrzydeł.

ulGY5KIotRdDnQgNc7RTNHNcsb3ne2La1YX5ttCEsMaiP1en4lnh0CqrmpO6_schuco1.jpg

Drzwi przesuwne ASS 70.HI
Konstrukcja ASS 70.HI pozwala na swobodne projektowanie przeszklonej architektury budynku kształtując jednocześnie nastrój wolności we wnętrzu. Wąska widoczna szerokość profili skrzydeł 88 lub 98 mm oraz niewielki udział ram w stosunku do szklenia powodują, że drzwi cechują się wizualną lekkością, również przy dużych gabarytach. Szerokość i wysokość skrzydeł może osiągać nawet do 3 m dając wrażenie przesuwnej, szklanej ściany. Podczas otwierania skrzydło odsuwa się na bok po szynach jezdnych ze stali nierdzewnej. Łatwy w obsłudze mechanizm podnośno-przesuwny pracuje niemal bezgłośnie niczym nie zakłócając domowej ciszy. Dzięki zastosowaniu niskiego progu znika ryzyko potknięcia – jest to nieocenione rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy z drzwi korzystają dzieci lub osoby starsze. Drzwi aluminiowe przesuwne ASS 70.HI wyposażone w przekładki termiczne i odpowiednie potrójne oszklenie osiągają wartość współczynnika przenikania ciepła Ud?1,3 W/m2K. Innowacyjna konstrukcja zapobiega odkształcaniu ram nawet przy wysokich temperaturach. Drzwi w pewny sposób chronią wnętrza pomieszczeń przed zimnem, wiatrem, deszczem czy żarem słonecznym. Istnieje także opcja wstawienia ruchomej ochrony przed insektami, która w dzień nie będzie zakłócać widoku na zewnątrz, a w ciepłą noc zagwarantuje mieszkańcom domu spokojny sen. Drzwi wyposażone w odpowiednie okucia mogą także zapewniać wysoką klasę bezpieczeństwa antywłamaniowego WK2.

Źródło: Schüco


Podepnij swój artykuł

tagi

CDF Architekci rozbudują szpital w Poznaniu
CDF Architekci rozbudują szpital w Poznaniu

10 czerwca 2021 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy Ortopedyczno ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła
Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła

Zapraszamy na kolejne webinarium firmy Stiebel Eltron, podczas którego zostaną przedstawione gotowe ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera