Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Słupki komunikacyjne – wygoda bez ograniczeń

 

Czas czytania: ~3 min


RRh9JCVHn7g3PRe5b8HorxghVs2tel2l7uYky8MIO64BbexMRXDL7hI0mP9v_kolumna-komunikacyjna-siedle-steel.jpg

Wolno stojące wersje systemów komunikacyjnych w postaci słupków to gotowe rozwiązanie, które umożliwia szybki i prosty montaż stacji zewnętrznej w dowolnym miejscu posesji lub obiektu użyteczności publicznej.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wideofon lub domofon po wykonaniu elewacji i nie chcemy naruszyć otuliny oraz elewacji budynku, powinniśmy zwrócić uwagę na rozwiązania. Nowoczesne i praktyczne słupki komunikacyjne to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. Estetyczne, wolno stojące kolumny wyposażone w najnowsze rozwiązania z zakresu techniki komunikacji i bezpieczeństwa, zapewnią nam maksimum użyteczności i komfortu.

Małe centrum komunikacji. Niewielkich rozmiarów, wolno stojące kolumny zawierają w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia techniki komunikacyjnej. Słupki można wyposażyć w dowolne funkcje: kamerę wideo, mikrofon, dzwonek, czytnik odcisków palców i in. Standardowa kolumna komunikacyjna wyposażona w wymienione funkcje osiąga wysokość 160 cm przy głębokości od 10 do 50 mm (w zależności od modelu). Wszystkie elementy komunikacyjne znajdują się na wysokości uwzględniającej ergonomię użytkowania. W dolnej części słupka montowane są zwykle świetlne moduły diodowe (LED). Jeżeli potrzebujemy, aby słupek zawierał dodatkowe moduły – skrzynkę na listy, tabliczki informacyjne lub czytnik kart, powinniśmy przewidzieć, że takie urządzenie będzie wyższe, szersze i solidniej obudowane (ok.15 cm głębokości). Niewielkie rozmiary i dyskretne wzornictwo sprawiają, że te wolno stojące centra komunikacyjne możemy umieścić praktycznie w dowolnym miejscu, niezależnie od stylu elewacji czy aranżacji wejścia.

Pv8gIKsOXn1ajGo4Nk4zY1snR8WjDdjNe3XBXXEMs9o5cNJxna1NwmnQQ2Ex_kolumna-komunikacyjna-siedle-vario.jpg

Reprezentacyjne powitanie. Tam, gdzie liczy się reprezentacyjność, czyli np. przy bramie wjazdowej na posesję lub przy wejściu do biurowca, można zastosować wolno stojące stacje bramowe, które oprócz funkcji domofonu i wideofonem, mogą pełnić rolę informacyjną. To doskonałe miejsce na prezentacje nazwy firmy lub loga, nazwiska i numeru domu. Wszystko to może zostać elegancko oświetlone panelami LED. Całość jest bardzo estetyczna, ponieważ napisy wykonane są metodą cięcia laserowego, a użyte materiały są najwyższej jakości (aluminium, stal, mosiądz). Wjazd do domu lub firmy możemy także odpowiednio oświetlić - słupki orientacyjne, o wysokości 40 lub 80 cm, mogą rozjaśnić po zmroku podjazd lub ścieżkę.

Strażnik bezpieczeństwa. Słupki komunikacyjne to także doskonałe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo obiektów publicznych, muzeów, biurowców czy parkingów. Kolumny ustawione przy wszystkich wejściach do obiektu mogą być połączone siecią telefoniczną, co umożliwia korzystanie z telefonów tak, jak ze stacji wewnętrznej w różnych miejscach budynku np. w recepcji lub w gabinetach. Opcjonalnie słupki mogą być wyposażone w elektromagnetyczną blokadę zabezpieczającą przed kradzieżą (przy użyciu sterownika możemy szybko zablokować płytę główną).

Źródło: Siedle


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała
Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała

Kolonia Zgorzelec – to zespół mieszkalnej kolonii robotniczej w Bytomiu. Zbudowana została w latach ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera