Wpływ koloru pokrycia dachu na izolacyjność cieplną domu - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wpływ koloru pokrycia dachu na izolacyjność cieplną domu

 

Czas czytania: ~2 min


l4i2clLvZSi5lA3Y7ueahnuEY41TYxKS363MhzXINOk6Oh6ThvXbD5XVSWz4_brazz.jpg

Coraz więcej inwestorów decyduje się na pokrycie dachu w ciemnym kolorze. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kolor ma wpływ na warunki temperaturowe wewnątrz domu. W takim wypadku należy zadbać o odpowiednią izolacyjność, aby zapobiec przegrzaniu poddasza i podwyższonym rachunkom za energię elektryczną w okresie letnim.

Powszechnie wiadomo, że ciemne powierzchnie bardziej absorbują światło, a ciemne pokrycie dachu może nagrzać się nawet do 85 stopni. Jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, w jego wnętrzu temperatura znacznie wzrośnie. W miesiącach letnich wzrośnie więc zużycie prądu niezbędnego do zasilania klimatyzacji. Czy w związku z tym wybór ciemnego pokrycia dachu jest błędem? Absolutnie nie – wystarczy zastosować odpowiednią izolację.

Wysokiej jakości izolacja to oszczędność dla domu, nie tylko w miesiącach letnich. Zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, a latem chroni przed nadmiernym nagrzaniem. Im lepszy materiał wybierzemy, tym mniejsze koszty użytkowania będziemy ponosić. Tradycyjne metody izolacji przy pomocy włókien szklanych mogą być niewystarczające. Bardzo często wata szklana układana między krokwiami powoduje powstawanie mostków termicznych, przez które ucieka i dostaje się ciepło. Skuteczne rozwiązanie zapewnia system izolacyjny DivoDamm, eliminujący mostki termiczne.

n9QgOxFbt6aRWROtCCQ6nly1VcnFGvKIvmEhrFsq2K6iCh7KTwuQayjmP768_brazz1.jpg

Jak działa system izolacyjny DivoDamm?
Elementu systemu układa się i łączy ze sobą ponad krokwiami bez deskowania. Izolacja DivoDamm wykonana jest z wysokowydajnego materiału izolacyjnego
- poliuretanu PIR, który osiąga najlepsze wartości izolacyjne także przy niewielkiej grubości materiału. Produkt odznacza się doskonałą trwałością i żywotnością .

Skuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Słowem jest to inwestycja bardzo opłacalna. Zaniedbanie tak istotnego elementu konstrukcji dachu może nas słono kosztować, szczególnie jeśli posiadamy dach w ciemnych kolorach.

Źródło: Monier


Podepnij swój artykuł

tagi

Nowa Chmielna w Warszawie – wyniki konkursu na zieloną ulice
Nowa Chmielna w Warszawie – wyniki konkursu na zieloną ulice

Nowa Chmielna – pod tym hasłem władze Warszawy zorganizowały konkurs architektoniczny na projekt mod ...

Recykling energii jako sposób na spowolnienie zmian klimatycznych
Recykling energii jako sposób na spowolnienie zmian klimatycznych

Zapraszamy na cykl dyskusji online o możliwościach spowolnienia zmian klimatu oraz koniecznych przed ...

Webinarium Libet: Jak dbać o betonowe powierzchnie?
Webinarium Libet: Jak dbać o betonowe powierzchnie?

Umożliwiają trwały i estetyczny montaż betonowych elementów, chronią przed szkodliwymi czynnikami, p ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera