Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Komunikacja na miarę naszych potrzeb

 

Czas czytania: ~3 min


EsBbaFvcY7PSX3cwFEXKKv5Bef3W6lzvkrnmxyJlITtuGDnLwkKgJPwkhFrY_stacja-zewnetrzna-siedle-vario.jpg

Kamera wideo? Przełącznik z kluczem? Kod dostępu? Czytnik kart? – w przypadku systemu komunikacji decyzja należy wyłącznie do użytkownika. Urządzenie bowiem z łatwością pomieści wszystkie te funkcje.

Siedle Vario to najbardziej elastyczny system komunikacyjny. To rozwiązanie otwarte na przyszłość, w którym dowolnie możemy zestawiać lub wymieniać moduły funkcjonalne nawet po zamontowaniu stacji. Dobór elementów znajdujących się w centrum komunikacji zależy przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań klienta.

q9Ia5oUkYKyOtK2ACgHh2UfOIpOueuhLpKaqgYZtVPrdkZ2WIklMYIp82sbD_siedle-vario-przyklad-zastosowania.jpg

Vario znaczy różnorodny
Nowoczesność stacji zewnętrznych Vario polega na dużej ilości kombinacji, jakie możemy uzyskać przy użyciu dostępnych modułów. Można je montować pionowo lub poziomo, na ścianie (montaż natynkowy), w ścianie (montaż podtynkowy) lub w formie wolno stojącego słupka. Przy wyborze modułów Vario mamy do dyspozycji ponad 14 funkcji. Obok głośnika, przycisku dzwonka oraz kamery wideo, istnieją rozwiązania zapewniające nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo wejścia do domu czy budynku. W przypadku większych obiektów wielorodzinnych doskonale sprawdza się wyświetlacz cyfrowy czy zamek szyfrowy. Ten ostatni nie tylko otwiera drzwi, ale także umożliwia sterowanie np. światłem i spełnia funkcję urządzenia wywoławczego. Nowoczesna technika sprawiła, że do budynku możemy wejść nie tylko za pomocą tradycyjnego klucza. Alternatywą są czytniki kluczy elektronicznych, kart lub odcisków palców – w systemie Vario wybór najodpowiedniejszego spośród tych rozwiązań należy do klienta. Jeżeli istnieje taka potrzeba, w centrum komunikacyjnym przy wejściu do domu możemy zamontować również gniazdo wtykowe oraz czujnik ruchu, który po zmierzchu automatycznie włącza światło, np. w postaci reflektora punktowego, energooszczędnych modułów LED, czy słupków oświetleniowych.

kUORTnk7ounD64yVCduxqOUe5FlT7LeNW6NrrTZsrx9rnvG9sypmS6Q0HEmq_siedle-vario-przyklad-zastosowania-2.jpg

Ludzie listy piszą
Skrzynki na listy Vario – zgodnie z ideą koncepcji systemu – można łączyć ze wszystkimi modułami funkcjonalnymi serii. W dowolnej kombinacji modułów zawsze tworzą jednolitą pod względem formy całość. Obudowy skrzynek wykonane są z aluminium, a powierzchnia może być lakierowana zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta. Producent zapewnia odporność powierzchni na różne warunki pogodowe. Skrzynki mogą być zintegrowane z centrum komunikacji przy drzwiach wejściowych oraz w postaci wolno stojącej, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu posesji. W zależności od typu montażu skrzynki mogą mieć konstrukcję przelotową lub - w przypadku gdy niewskazane jest wykuwanie otworów w murze - opróżnianą od przodu.

Atuty systemu Vario to przede wszystkim duże możliwości kreowania ostatecznego produktu pod względem funkcji oraz niepowtarzalny styl estetyczny. (System został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami w dziedzinie designu.) Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów niemiecki producent oferuje system Vario w bogatej palecie kolorów i wykończeń powierzchni. Do wyboru mamy 6 kolorów seryjnych: 2 lakiery standardowe (biały i srebrny metalik), 2 o wysokim połysku (czarny i biały) oraz 2 lakiery mikowe (bursztynowy i ciemnoszary). Na zamówienie system Vario dostępny jest we wszystkich kolorach z palety RAL.

Źródło: Siedle


Podepnij swój artykuł

tagi

BBGK wygrywają konkurs architektoniczny w Warszawie
BBGK wygrywają konkurs architektoniczny w Warszawie

Ze względu na panującą na świecie pandemię i zakaz zebrań i spotkań ogłoszenie wyników konkursu arch ...

Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego
Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, firm inżynierskich (instalacyjnych) projektantów ...

Webinarium Libet: Sezon 2020: czas start! Nowości w ofercie i wsparcie dla architektów krajobrazu
Webinarium Libet: Sezon 2020: czas start! Nowości w ofercie i wsparcie dla architektów krajobrazu

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera