Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Słońce pod kontrolą

 

Czas czytania: ~3 min


YieJ67s2D5wkqGTmHfVJ4hjx2b2O09eSdvFo8bjr2mmXjpptwuPuFwYE9iVF_nice-screen-1.jpg

Letnie upały często dokuczają nam nie tylko na zewnątrz, ale także w domach. Promienie słońca wpadające przez okna w trakcie dnia nadmiernie nagrzewają pomieszczenia, przez co temperatura wewnątrz często staje się nie do wytrzymania. W rozwiązaniu tego problemu pomogą nam funkcjonalne rolety i markizy.

Po powrocie do domu w upalny, letni dzień chcielibyśmy zastać miły chłód. Niestety promienie słońca wpadające przez okna w trakcie dnia bardzo mocno nagrzewają pomieszczenia, sprawiając, że wewnątrz robi się duszno i nieprzyjemnie. Popularnym rozwiązaniem jest instalacja klimatyzacji jednak koszty jej zakupu oraz późniejszej eksploatacji są zazwyczaj bardzo wysokie. Rozwiązaniem okaże się zainstalowanie systemu NiceScreen – wygodnego i inteligentnego systemu automatyzacji rolet i markiz.

Dobry siłownik to podstawa
Najważniejszym elementem każdego systemu jest odpowiedni silnik. W zależności od potrzeb w serii NiceScreen znajdziemy siłowniki dedykowane do rolet o średnicy rury nawojowej 40mm, 50mm oraz 60mm. Sterowane są one za pomocą nowoczesnego systemu radiowego NRC. Dynamicznie zmienny kod gwarantuje pełne bezpieczeństwo przed jego złamaniem.

Siłowniki umożliwiają nam wybór jednego z trzech trybów programowania położeń krańcowych: automatycznego, półautomatycznego lub ręcznego. Zadanie to skutecznie ułatwia sygnalizacja dźwiękowa i wizualna. Z kolei dodatkowe wyposażenie w enkoder zapewnia niezawodność i milimetrową precyzję. Niektóre urządzenia, np. Neomat SA i Neomat LA, posiadają również funkcję zatrzymania w pozycji pośredniej. W przypadku wykrycia przeszkody, rolety i markizy z blokadą ruchu zostaną zatrzymane, dzięki czemu nie ulegnie ona zniszczeniu.

SJBsgPUPDRYXebOwlNVtJFmBnwqsIKyc5HJwKjMNChLOKELPu8iNT1SDnrxf_nice-srceen.jpg

Sterowanie w pełni automatyczne
Aby zautomatyzowane rolety i markizy w pełni odpowiadały naszym oczekiwaniom, warto zastosować także system sterowania radiowego, który zapewni nam prawdziwy komfort na co dzień.

Najbardziej nowatorski produkt to system Nice Way, umożliwia dostosowanie niewielkiego, funkcjonalnego pilota do zróżnicowanych typów obudowy (zarówno o klasycznym, jak i modernistycznym wyglądzie). Wybranego pilota swobodnie połączymy z obudową ścienną, łukową (z możliwością przymocowania do ściany za pomocą magnetycznego uchwytu), owalną lub wykorzystamy jako np. brelok do kluczy.

Inną propozycją jest ultra-cienki pilot Planotime w płaskiej obudowie ściennej. Zaletą produktu jest duży, energo-oszczędny ekran LCD pokazujący datę, czas, ruch i stan podłączonych urządzeń, a także ułatwiający programowanie i sterowanie poszczególnymi funkcjami. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość sterowania nawet 100 zdarzeniami tygodniowo. Innowacyjna funkcja samouczenia pozwoli na zapamiętanie wydarzeń z ostatniego tygodnia, a następnie odtwarzanie ich w ciągu kilku kolejnych tygodni. Planotime samodzielnie powtórzy je również w trakcie naszej nieobecności w domu (tzw. tryb wakacyjny), dzięki czemu będzie sprawiać wrażenie obecności właścicieli w domu, co skutecznie odstraszy niepożądanych gości. Jednocześnie system uwzględnia także szerokość geograficzną – tym samym poszczególne funkcje automatycznie przystosowują się do zmian godzin wschodu i zachodu słońca.

W zależności od pogody
Idealnym uzupełnieniem dla automatycznych rolet i markiz z pewnością okażą się czujniki słońca oraz wiatru z serii Volo. Zastosowana w nich technologia samodzielnie dopasowuje pozycję markizy lub rolety do panujących warunków atmosferycznych. Jednocześnie w zależności od naszych preferencji i wybranego modelu możemy ustawić jeden z kilku poziomów programowania dla wiatru (na podstawie od jego siły) oraz słońca (w zależności od nasłonecznienia). Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy już własnoręcznie regulować rolet i markiz pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych.

Źródło: Nice Polska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera