Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Barceló Hamburg – komfort i szyk z emaliowanym akcentem

 

Czas czytania: ~3 min


j52fGWKFiEqozA2QFbERvMPiYflQEYGVsPglW6XZMjfVQjTtih8nlrOSOn1z_1-pokoj-hotel-barcelo-hamburg.jpg

Fot. Pokój – hotel Barceló Hamburg

Wielkoformatowe powierzchnie prysznicowe i wanny marki Kaldewei stały się ważnym elementem wystroju luksusowego hotelu w sercu Hamburga

Hiszpańska grupa hotelowa „Barceló“ to sieć 185 obiektów rozsianych w 17 krajach. Oferują one gościom komfort na poziomie co najmniej 4 gwiazdek oraz ciekawe, innowacyjne wzornictwo i architekturę. Także najnowszy obiekt tej sieci, położony w sercu Hamburga hotel Barceló Hamburg, jest kombinacją doskonałej lokalizacji, ciekawej architektury, wyrafinowanego wzornictwa oraz komfortu. Ważnym elementem luksusowej oferty są także produkty marki Kaldewei zastosowane w łazienkach apartamentów.

4798IMyXBAg0KXDjUXPqxbk2qlR8KEZ46MMykcXpwcNtQ8xJHkEwoVFxZSAy_2-lazienka-pokoju-deluxe.jpg

Fot. Łazienka pokoju Deluxe – hotel Barceló Hamburg

Estetyczny żar wnętrza
Projekt hotelu Barceló Hamburg powstał w niemieckiej pracowni GFB Gesellschaft für Architektur Generalplanung und Design GmbH a wnętrza w hiszpańskiej pracowni GabrielSantos planung + design. Sama bryła jest raczej stonowana i geometryczna, przemawia spokojną elegancją. Prawdziwy zachwyt oraz emocje wzbudzają wnętrza. Ich atmosferę tworzą nowoczesne meble w wyrazistych kolorach usytuowane na tle neutralnego otoczenia w odcieniach drewna, bieli i szarości. Duże przeszklenia w pokojach dają wrażenie otwartości i przestronności - dzięki temu goście hotelu Barceló mogą obserwować okoliczne życie metropolii z własnej strefy odpoczynku i odprężenia. Ta koncepcja zatarcia granicy pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem dotyczy także wyposażenia łazienek w apartamentach. Powierzchnie prysznicowe są otwarte na przestrzeń pokoi, a intymność i wyciszenie można odnaleźć w wannie usytuowanej w specjalnej, wydzielonej strefie.

LIofI34OLIoFrUtsaQe9RRW6HkYhHodlWpGSQKkdzFVksHju23y727AvV8NU_3-lounge-hotel-barcelo-hamburg.jpg

Fot. Lounge – hotel Barceló Hamburg

Zintegrowane wzornictwo łazienki
Do aranżacji apartamentowych łazienek użyto wzajemnie dopełniających się elementów z bogatego asortymentu produktów marki Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Otwarta strefa prysznicowa została oddzielona od obszaru mieszkalno-sypialnego jedynie szybą i wyposażona w powierzchnię prysznicową Kaldewei Conoflat, której geometryczna pokrywa odpływu jest w pełni zintegrowana z powierzchnią do stania. Dzięki temu gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w trakcie prysznica. Te same, kubiczne elementy odnaleźć można w wannie Kaldewei Asymmetric Duo, która zamontowana została w strefie kąpielowej łazienki. W jej ergonomicznie ukształtowanym wnętrzu łatwo znaleźć relaks i odprężenie, a niesymetryczny, szerszy rant po jednej ze stron może być wykorzystywany jako wygodna półka na kosmetyki i akcesoria lub też siedzenie ułatwiające czynności pielęgnacyjne przed i po kąpieli.

9yywUtbHA8e19qQzKR1u1fwHCA6yOv9l0vn8k2pyVPiYsYjRwQ9D18MoBZjG_4-kaldewei-conoflat.jpg

Fot. Kaldewei Conoflat

Zarówno powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat, jak i wanna Kaldewei Asymmetric Duo są ważnym elementem oferty dla wymagających gości hotelu Barceló Hamburg. Perfekcyjnie pasują do nowoczesnego sposobu budowania zintegrowanych z częścią mieszkalną wielkoformatowych powierzchni kąpielowych oraz prysznicowych, przekonują też wzornictwem połączonym idealnie z doskonałymi walorami użytkowymi stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Dzięki temu produkty marki Kaldewei są najlepszym wyborem dla każdego hotelarza, który chce swoim gościom zaoferować wartościowe połączenie estetyki i funkcjonalności.

XxWzqL7Y1YJzyGxx3IchdMVybhas078onZpcJr0CvAv78gkLOOfx6PomJusM_5-kaldewei-asymmetric-duo.jpg

Fot. Kaldewei Asymmetric Duo

Za to perfekcyjne łączenie walorów użytkowych i wysokiej jakości wzornictwa produkty marki Kaldewei uzyskały renomowane wyróżnienia. Wanna Kaldewei Asymmetric Duo została uhonorowana przez międzynarodowe jury konkursu iF product design award 2012 oraz Red Dot Award 2012, a powierzchnia prysznicowa Conoflat zwyciężyła w konkursie interior innovation Best of Best award 2011.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dom o geometrycznej bryle
Dom o geometrycznej bryle

Dwukondygnacyjny dom w czeskim Náchodzie autorstwa pracowni Struktura Łukasza Lewandowskiego jest pr ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.

Architektura i akustyka to dwie dziedziny nierozerwalnie ze sobą związane. Wraz z nieustannie rosnąc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera