Barceló Hamburg – komfort i szyk z emaliowanym akcentem - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Barceló Hamburg – komfort i szyk z emaliowanym akcentem

 

Czas czytania: ~3 min


j52fGWKFiEqozA2QFbERvMPiYflQEYGVsPglW6XZMjfVQjTtih8nlrOSOn1z_1-pokoj-hotel-barcelo-hamburg.jpg

Fot. Pokój – hotel Barceló Hamburg

Wielkoformatowe powierzchnie prysznicowe i wanny marki Kaldewei stały się ważnym elementem wystroju luksusowego hotelu w sercu Hamburga

Hiszpańska grupa hotelowa „Barceló“ to sieć 185 obiektów rozsianych w 17 krajach. Oferują one gościom komfort na poziomie co najmniej 4 gwiazdek oraz ciekawe, innowacyjne wzornictwo i architekturę. Także najnowszy obiekt tej sieci, położony w sercu Hamburga hotel Barceló Hamburg, jest kombinacją doskonałej lokalizacji, ciekawej architektury, wyrafinowanego wzornictwa oraz komfortu. Ważnym elementem luksusowej oferty są także produkty marki Kaldewei zastosowane w łazienkach apartamentów.

4798IMyXBAg0KXDjUXPqxbk2qlR8KEZ46MMykcXpwcNtQ8xJHkEwoVFxZSAy_2-lazienka-pokoju-deluxe.jpg

Fot. Łazienka pokoju Deluxe – hotel Barceló Hamburg

Estetyczny żar wnętrza
Projekt hotelu Barceló Hamburg powstał w niemieckiej pracowni GFB Gesellschaft für Architektur Generalplanung und Design GmbH a wnętrza w hiszpańskiej pracowni GabrielSantos planung + design. Sama bryła jest raczej stonowana i geometryczna, przemawia spokojną elegancją. Prawdziwy zachwyt oraz emocje wzbudzają wnętrza. Ich atmosferę tworzą nowoczesne meble w wyrazistych kolorach usytuowane na tle neutralnego otoczenia w odcieniach drewna, bieli i szarości. Duże przeszklenia w pokojach dają wrażenie otwartości i przestronności - dzięki temu goście hotelu Barceló mogą obserwować okoliczne życie metropolii z własnej strefy odpoczynku i odprężenia. Ta koncepcja zatarcia granicy pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem dotyczy także wyposażenia łazienek w apartamentach. Powierzchnie prysznicowe są otwarte na przestrzeń pokoi, a intymność i wyciszenie można odnaleźć w wannie usytuowanej w specjalnej, wydzielonej strefie.

LIofI34OLIoFrUtsaQe9RRW6HkYhHodlWpGSQKkdzFVksHju23y727AvV8NU_3-lounge-hotel-barcelo-hamburg.jpg

Fot. Lounge – hotel Barceló Hamburg

Zintegrowane wzornictwo łazienki
Do aranżacji apartamentowych łazienek użyto wzajemnie dopełniających się elementów z bogatego asortymentu produktów marki Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Otwarta strefa prysznicowa została oddzielona od obszaru mieszkalno-sypialnego jedynie szybą i wyposażona w powierzchnię prysznicową Kaldewei Conoflat, której geometryczna pokrywa odpływu jest w pełni zintegrowana z powierzchnią do stania. Dzięki temu gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w trakcie prysznica. Te same, kubiczne elementy odnaleźć można w wannie Kaldewei Asymmetric Duo, która zamontowana została w strefie kąpielowej łazienki. W jej ergonomicznie ukształtowanym wnętrzu łatwo znaleźć relaks i odprężenie, a niesymetryczny, szerszy rant po jednej ze stron może być wykorzystywany jako wygodna półka na kosmetyki i akcesoria lub też siedzenie ułatwiające czynności pielęgnacyjne przed i po kąpieli.

9yywUtbHA8e19qQzKR1u1fwHCA6yOv9l0vn8k2pyVPiYsYjRwQ9D18MoBZjG_4-kaldewei-conoflat.jpg

Fot. Kaldewei Conoflat

Zarówno powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat, jak i wanna Kaldewei Asymmetric Duo są ważnym elementem oferty dla wymagających gości hotelu Barceló Hamburg. Perfekcyjnie pasują do nowoczesnego sposobu budowania zintegrowanych z częścią mieszkalną wielkoformatowych powierzchni kąpielowych oraz prysznicowych, przekonują też wzornictwem połączonym idealnie z doskonałymi walorami użytkowymi stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Dzięki temu produkty marki Kaldewei są najlepszym wyborem dla każdego hotelarza, który chce swoim gościom zaoferować wartościowe połączenie estetyki i funkcjonalności.

XxWzqL7Y1YJzyGxx3IchdMVybhas078onZpcJr0CvAv78gkLOOfx6PomJusM_5-kaldewei-asymmetric-duo.jpg

Fot. Kaldewei Asymmetric Duo

Za to perfekcyjne łączenie walorów użytkowych i wysokiej jakości wzornictwa produkty marki Kaldewei uzyskały renomowane wyróżnienia. Wanna Kaldewei Asymmetric Duo została uhonorowana przez międzynarodowe jury konkursu iF product design award 2012 oraz Red Dot Award 2012, a powierzchnia prysznicowa Conoflat zwyciężyła w konkursie interior innovation Best of Best award 2011.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.


Podepnij swój artykuł

tagi

Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie
Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie

7 maja 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w d ...

Prefabrykacja w architekturze
Prefabrykacja w architekturze

Po okresie zniechęcenia do prefabrykacji spowodowanej doświadczeniami okresu PRL, w tej chwili wraca ...

Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?
Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?

Co jest ważne? Współczynnik U, komfort użytkowania czy wpływ docieplenia na trwałość przegrody? Proj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera