Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nagroda za wyjątkowe wzornictwo dla Kaldewei Xetis

 

Czas czytania: ~3 min


zfmxqFVM1MfWS15CmSD54AnWwObwsFxrU9kfrPS1tpiv4hOT3DcK4Q3KseyX_kopia-1-kaldewei.jpg

Fot. Kaldewei – nagroda Interior Innovation Award 2013

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis ze zintegrowanym odpływem ściennym nagrodzona przez Deutscher Designer Club e.V. za innowacyjny design i unikalne rozwiązania techniczne.

Już kilka tygodni po swoim rynkowym debiucie najnowszy produkt firmy Kaldewei – emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis zdobyła uznanie w oczach największych światowych autorytetów w dziedzinie designu. Za innowacyjne wzornictwo oraz unikalne rozwiązania techniczne Deutscher Designer Club e.V. (DDC) przyznał produktowi Xetis tytuł ,,Gute Gestaltung 13,,. W tym samym czasie międzynarodowe jury, składające się z największych autorytetów w dziedzinie designu produktów użytkowych przyznało modelowi Xetis prestiżowy tytuł „Best of Best 2013” w ramach nagrody Interior Innovation Award.

18KqSWGHW7WyWSHEqYGPobvYoiAtJcmmDQSJHPcpVziMCe4P2viD6DG7o7iN_4-kaldewei-xetis-kolor-czarny-lava-matowym.JPG

Fot. Kaldewei Xetis - kolor czarny Lava matowy

Nowy Xetis rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. Purystyczne, supernowoczesne wzornictwo, zintegrowany odpływ pozwalający ukryć niezbędne elementy techniczne w ścianie, możliwość aranżacji obszaru prysznica zabudowywanego w płaszczyźnie podłogi – te unikalne rozwiązania techniczne potwierdzają, że marka Kaldewei zasługuje na miano pioniera i ikony stylu architektury łazienkowej.

Podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Meblowych imm cologne markę Kaldewei spotkał wyjątkowy zaszczyt – emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis została wyróżniona przez Niemiecką Radę Wzornictwa ,,Rat für Formgebung,, tytułem Best of Best 2013, najbardziej prestiżową nagrodą w dziedzinie designu produktów użytkowych na świecie. Laur ten przyznawany jest 15 najbardziej innowacyjnym i wyróżniającym się pod względem wzornictwa produktom w ramach nagrody Interior Innovation Awards. Na uwagę zasługuje fakt, że tytuł „Best of the Best” firma Kaldwei otrzymała już po raz trzeci z rzędu.

eDFven8EB5WKHaDbhnvIQywutH2xphXmo1gyXIyLQmADGptwglJxwBFPcOi3_kopia-2-nagroda-interior.jpg

Fot. Nagroda Interior Innovation Award 2013 - „Best of Best 2013”

Przyznanie tytułu „Best of the Best 2013” zbiegło się w czasie z wyróżnieniem linii Xetis przez Deutscher Designer Club e.V i wręczeniu firmie Kaldewei srebrnego medalu w kategorii produkt 2013. W opracowywanym od 11 lat rankingu o nazwie „Gute Gestaltung” oceniane są produkty z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Ranking obejmuje 8 różnych kategorii produktowych, a celem jego twórców jest promowanie produktów wyróżniających się ciekawą formą i innowacyjnym wzornictwem.

paPmVmto9jgkGvMn67BPnYoPXpOxya5yT9IK7GsmxRNBZUPEtAmo5wahFlp6_kopia-3-ranking-gute-gestaltung-13m.jpg

Fot. Ranking „Gute Gestaltung 13“

Xetis: Puryzm i perfekcja
Emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis, zachwyca prostotą formy pozostawiając dzięki temu przestrzeń dla indywidualnych preferencji projektanta i użytkownika. Ten typ estetyki rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. Xetis wtapia się harmonijnie w podłogę prysznica, a techniczne elementy odpływu ukryte w ścianie za estetyczną maskownicą nie zakłócają minimalistycznego wizerunku przestrzeni łazienkowej.

Pozbawiona fug powierzchnia prysznicowa Xetis wykonana ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm zasługuje na uwagę również ze względu na swoje unikalne właściwości użytkowe. Emalia jest materiałem wytrzymałym na zarysowania, łatwym do utrzymania w czystości i odpornym na działanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV.

,,Model Xetis stanowi wybitne osiągnięcie w dziedzinie innowacji i wzornictwa” -mówi Nicole Roesler dyrektor ds. marketingu firmy Kaldewei, a po chwili dodaje ,, warto podkreślić, że dzięki ponad 80 prestiżowym nagrodom jakie nasza firma do tej pory otrzymała marka Kaldewei zaliczana jest do grona najczęściej nagradzanych za design producentów sanitarnych na świecie.”

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dla nowych mieszczan
Dla nowych mieszczan

419 kawalerek oraz 33 dwupokojowych mieszkań o metrażach od 25,58 do 37 m2 mieści budynek mieszkalny ...

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

Dom jak azyl
Dom jak azyl

Projekt domu, który zaplanowano jako schronienie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej powsta ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera