Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak wybrać drzwi wejściowe?

 

Czas czytania: ~3 min


8n9z7StyiQmlC4uqXsfMZc63mQ0f4XmhLekMhQfDPuikzx11J8dXFgPcXMog_fot-pandoor-tm-77.jpg

Drzwi wejściowe mają za zadanie chronić wnętrze przed działaniem warunków atmosferycznych, zapobiegać stratom ciepła, charakteryzować się wytrzymałością i trwałością. Masywna konstrukcja rzadko odznacza się jednak wysoką estetyką. Najlepszym rozwiązaniem są drzwi wejściowe łączące w sobie zalety użytkowe oraz atrakcyjny wygląd. Mają istotny wpływ na to, jak postrzegany jest cały budynek. Zaniedbane, zniszczone i mało estetyczne, źle świadczą o właścicielach obiektu. Co więcej, nieszczelne drzwi generują znaczne straty ciepła, przekładające się na zwiększone rachunki za ogrzewanie. Przy rosnących kosztach energii, inwestycja w wysokiej jakości konstrukcje drzwiowe może przynieść znaczące oszczędności.

Lekkość i atrakcyjny design
Współczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na stworzenie drzwi wejściowych, które łączą w sobie wytrzymałość, wysokie parametry termiczne oraz nowoczesny design. Drzwi, mimo, że zbudowane z solidnych materiałów, mogą więc sprawiać wrażenie „lekkich”, nie dominujących wnętrza konstrukcji. Osiągnięcie takiego efektu umożliwiają np. przeszklenia, które dodatkowo wpuszczają do pomieszczeń naturalne światło słoneczne oraz stosowanie ukrytych zawiasów, korzystnie wpływających na estetykę konstrukcji. To ostatnie rozwiązanie wykorzystane zostało w systemie PANdoor TM 77, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych konstrukcji drzwi wejściowych. – System ten odznacza się nowoczesnością, lekkością i ponadczasową wręcz elegancją. Przy jego tworzeniu mieliśmy na uwadze uzyskanie bardzo dobrych parametrów użytkowych oraz spełnienie panujących na rynku trendów estetycznych – tłumaczy Wojciech Kulej, Kierownik Produktu Okna i Drzwi w firmie Yawal, jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce – Zastosowane w systemie rozwiązania – ukryte zawiasy, możliwość zastosowania paneli o dowolnym wzorze z aplikacjami ze stali nierdzewnej i ozdobnym frezem oraz szeroki wybór kolorystyki – to niewątpliwe zalety drzwi PANdoor TM 77, przekładające się na ich wysoką estetykę – podkreśla Wojciech Kulej.

Szczelne drzwi, ciepłe wnętrza
Nieszczelność drzwi wejściowych najbardziej odczuwalna jest w okresie zimowym, gdy mroźny, nieprzyjemny wiatr dostaje się do wnętrza przez różnego rodzaju szczeliny. Znaczne ograniczenie strat ciepła można osiągnąć poprzez wybór rozwiązań charakteryzujących się wysokim parametrami użytkowymi. W celu podniesienia izolacyjności cieplnej drzwi stosuje się przekładki termiczne. – Przekładki termiczne zastosowane w systemie drzwi PANdoor TM 77 pozwalają nie tylko na uzyskanie bardzo wysokich parametrów termicznych – współczynnik przenikania ciepła Uw =1,2÷0,8 W/m2 K, ale również na eliminację naprężeń cieplnych wywołanych różnicami temperatur – mówi Wojciech Kulej – W przypadku drzwi wejściowych istotne są też: przepuszczalność powietrza, wodoszczelność oraz izolacyjność akustyczna. Ta ostatnia wyrażana jest we wskaźniku Rw,, który dla systemu PANdoor TM 77 jest równy 30-40 dB – dodaje ekspert. Drzwi o takiej izolacyjności akustycznej będą skutecznie zatrzymywać hałas dobiegający z zewnątrz, zapewniając w pomieszczeniach przyjemną ciszę i spokój.

Z punktu widzenia funkcjonalności drzwi wejściowych, istotne są ich szerokie możliwości konstrukcyjne, pozwalające na dopasowanie wyglądu konstrukcji, jej budowy i detali do danego wnętrza oraz do indywidualnych wymagań odbiorcy. W przypadku drzwi PANdoor TM 77 zostało to osiągnięte poprzez dostępność systemu w trzech wersjach – jednostronnie licowanej, dwustronnie licowanej oraz dwustronnie licowanej z zastosowaniem ramki dekoracyjnej, a także dzięki możliwości wykonywania skrzydeł w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy. Przy wyborze rozwiązań drzwi wejściowych istotna jest również szybkość i łatwość montażu oraz renoma producenta, przekładająca się na wysoką jakość konstrukcji oraz jej długoletnią eksploatację.

Źródło: Yawal


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura do codziennych zakupów
Architektura do codziennych zakupów

O tym, jak zmienił się w ostatnich latach nasz sposób robienia zakupów powstały już analizy i badani ...

Mieszkanie w wąskiej kamienicy
Mieszkanie w wąskiej kamienicy

W gdańskim programie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych znajduje się 26 budynków. W trzynastu ...

E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.

Światło odgrywa dużą rolę w każdej dziedzinie życia. Zwłaszcza w architekturze, ponieważ ma znaczący ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera