Relaks w hollywoodzkim stylu - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Relaks w hollywoodzkim stylu

 

Czas czytania: ~4 min


8Ms0uz12Tz8WZX7JgpC5i3m2zqOS3XVhvZr2XJkj6ChbKQN3gS5pJ0cYXBSP_bel-air-1m.jpg

Fot. Hotel Bel-Air, Los Angeles

Firma Kaldewei wyposaża łazienki legendarnego hotelu Bel-Air w Los Angeles w wanny Centro Duo

Od roku 1946 ekskluzywny Hotel Bel-Air jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych przez gwiazdy Hollywood miejsc odpoczynku. Dzięki swojej bogatej historii oraz panującej tu atmosferze luksusu i elegancji, hotel stał się dla wielu gości miejscem kultowym. Podczas trwającej ponad 2 lata, zakończonej w 2011 roku modernizacji, ekskluzywne łazienki hotelu Bel Air wyposażono w wanny Centro Duo firmy Kaldewei, oferujące możliwość wyjątkowej, relaksującej kąpieli nie tylko gwiazdom Hollywood.

6sP9fy17XBeWaPOYY531MRu6azxWbHrHNCX4T5o1ei2B2KuIvoJ2oGSFGMIN_bel-air-2m.jpg

Fot. Hotel Bel-Air – apartament Grace Kelly, łazienki z wanną Centro Duo Kaldewei

Nie bez powodu rozległy kompleks hotelowy w ekskluzywnej willowej dzielnicy Los Angeles Bel Air stał się jednym z najbardziej znanych hoteli na świecie. W przeszłości chętnie zatrzymywały się tutaj takie sławy jak Elizabeth Taylor, Cary Grant czy Marilyn Monroe. Gwiazdy ceniły ekskluzywny wystrój, ale przede wszystkim kameralną atmosferę tego miejsca. Zbudowany w hiszpańskim stylu kolonialnym hotel otaczają bujne, pełne unikalnych roślin i kwiatów ogrody. Taka bliskość natury zawsze pomagała zapewnić gościom wyjątkową atmosferę spokoju i pewnej izolacji w samym centrum tętniącego życiem Los Angeles.

M64r1huTJJNQ5W7ikB5FYTejVHQljr09qqA73OujuONbscfR0jGoBEhOLEcx_bel-air-3m.jpg

Fot. Hotel Bel-Air – apartament Grace Kelly, sypialnia

W celu przeprowadzenia gruntownego remontu w 2009 roku podjęto decyzję o czasowym zamknięciu obiektu. Dwa lata później odbyło się ponowne uroczyste otwarcie Hotelu Bel Air. Modernizacji wnętrz tego wyjątkowego miejsca podjęły się dwa renomowane studia projektowe: Alexandra Champalimaud oraz Rockwell Group. Warto podkreślić, że projektantom mimo wielu zmian udało się ocalić unikalny, kultowy charakter całego obiektu. Duże wahadłowe drzwi, tarasy i patia w pokojach, restauracjach, barach oraz pierwszym w USA Spa La Prairie powiększają optycznie powierzchnię pomieszczeń łącząc je harmonijnie z przestrzenią ogrodu.

Stylowy design wnętrz, tak charakterystyczny dla estetyki hotelu Bel-Air jest supernowoczesny a jednocześnie przytulny i ciepły. Inspirację dla projektantów stanowiła tzw. złota era Hollywood, czyli lata 1930 -1950. 103 ekskluzywne pokoje, w tym 45 indywidualnie zaprojektowane apartamenty zachwycają dyskretną elegancją, luksusowym wyposażeniem i najwyższą jakością zastosowanych materiałów.

JmlwAS3RJQv4Pe4VQrymm6H1IBXksKsPQVeYMIhRiAxyZ4raT9gAOr4UznTp_bel-air-4m.jpg

Fot. Hotel Bel-Air –łazienka z wanną Centro Duo Kaldewei

Perfekcyjna kąpiel : Kaldewei Centro Duo
Ekskluzywny jest również wystrój 89 hotelowych łazienek, w których zainstalowano wanny Centro Duo firmy Kaldewei, gwarantujące gościom hotelu unikalny komfort kąpieli. Zaprojektowana przez renomowane studio projektowe Sottsass Associati z Mediolanu, wykonana z najwyższej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, wanna Centro Duo harmonijnie wpisuje się w luksusową stylistykę hotelu Bel-Air. Model ten charakteryzuje się elegancką, owalną formą wewnętrzną, ma niestandardową głębokość 47 cm oraz - jak wszystkie wanny ,,Duo” - dwie pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców i umieszczony pośrodku odpływ. Te funkcjonalne, a jednocześnie wizualnie estetyczne rozwiązania gwarantują wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy z wanny korzysta jedna czy dwie osoby równocześnie.

ISmDLAvguIHRXsC8GQqepf1XQeoZdvQNOtaAq5qWqh8NvpM84Im0ZVd8yPaR_bel-air-5m.jpg

Fot. Hotel Bel-Air – wnętrze pokoju

Tak jak wszystkie produkty z logo Kaldewei wanna Centro Duo ma jeszcze jedną wielką zaletę – wykonana jest ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał, do produkcji którego używa się wyłącznie surowców pochodzenia naturalnego jest trwały i higienicznie czysty. Wanny ze stali emaliowanej wyglądają efektownie nie tylko w chwili zakupu, ale również po wielu latach użytkowania. Na twardej, szklistej powierzchni nie powstają nawet najdrobniejsze zarysowania w których mogłyby osadzać się cząsteczki brudu oraz szkodliwe bakterie i grzyby. Produkty Kaldewei wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej spełniają najwyższe wymagania w zakresie jakości, komfortu użytkowania, wzornictwa i estetyki. Z tego też względu coraz więcej luksusowych hoteli na świecie wybiera markę Kaldewei.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.


Podepnij swój artykuł

tagi

Zabytkowa wieża ciśnień. Dzieło współtwórcy Bauhausu w Polsce
Zabytkowa wieża ciśnień. Dzieło współtwórcy Bauhausu w Polsce

W miejscowości Jankowa Żagańska w powiecie żagańskim w województwie lubuskim znajduje się mało znany ...

Mieszkania w młynie od Maćków Pracownia Projektowa
Mieszkania w młynie od Maćków Pracownia Projektowa

Maćków Pracownia Projektowa stworzyła koncepcję przebudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania t ...

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowii Mazowieckiej
Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowii Mazowieckiej

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej jest pierwszą placówką muzealną w tym mieście. P ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera