Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Stegu - dwadzieścia lat sukcesów na rynku kamienia dekoracyjnego

 

Czas czytania: ~4 min


Stegu to marka z dwudziestoletnią tradycją, która potrafi konkurować ze światowymi potentatami i podbija swoimi produktami zagraniczne rynki. Historia firmy pokazuje, że można odnieść sukces na konkurencyjnym, międzynarodowym rynku nie tracąc lokalnej tożsamości.

Rynek elementów dekoracyjnych o strukturze materiałów naturalnych liczy sobie już ok. 100 lat. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie okładziny imitujące cegłę i kamień były wykorzystywane do dekorowania budynków szkieletowych. W Polsce te rozwiązania stały się popularne na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i z czasem okazały się międzynarodową specjalnością rodzimych firm, które powoli urastają do rangi międzynarodowych graczy.

Pozycja polskich marek jest tak silna, że podzieliły między siebie krajowy rynek, nie wpuszczając nawet światowych potentatów, jak chociażby francuskiego Modulo. Lider branży - firma Stegu, jest obecna nie tylko w Polsce, ale nieustannie  rozszerza  swoją sieć dystrybucji zagranicznej.

Firma powstała 20 lat temu w Jełowej (woj. opolskie). Założycielami jest rodzina Skucików, która nadal zarządza przedsiębiorstwem. Działalność rozpoczęto od produkcji płytek cegłopodobnych. W 1998 roku, a więc po pięciu latach działalności, zdecydowano się na rozszerzenie asortymentu o płytki kamieniopodobne, co okazało się krokiem  milowym w historii rozwoju firmy. Dzisiaj budynki i wnętrza z produktami Stegu można spotkać w całej Europie. Po ofertę Stegu chętnie sięgają klienci m.in. z Niemiec, Ukrainy, Francji, Litwy, Włoch, Węgier, Słowacji, czy Austrii.

Jakość źródłem sukcesu

Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Nasze technologie produkcji są na tyle dopracowane, że przewyższamy nawet zachodnich konkurentów - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu.

Stegu oferuje kilkadziesiąt wzorów kamieni dekoracyjnych do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Oprócz okładzin cegło i kamieniopodobnych z betonu lub gipsu są to również panele drewniane z serii Wood Collection, elementy ogrodowe i kamień naturalny. Inspiracje do ich tworzenia czerpane są natury, z odległych  zakątków świata, które odzwierciedlają różnorodność oferty Stegu – np. kamień dekoracyjny Nepal czy płytki Mexicana. Każdego roku firma Stegu wprowadza na rynek kilka nowych propozycji.

O jakości produktu decydują przede wszystkim jego walory estetyczne. Każda płytka  Stegu składa się z wielu, wymieszanych ze sobą, ceglanych lub kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności. Klienci cenią też w produktach Stegu łatwość fugowania i kładzenia paneli na warstwie izolacyjnej fasady budynku. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

Rozwój marki Character

Obecnie jednym z naszych priorytetów jest rozwój marki premium, o nazwie Character - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu. Character to specjalistyczna linia skierowana do klientów instytucjonalnych oraz projektantów.


Q98JPrX2raUyVPmK5NhgVW9QY51omG50i01kV8OfJyo0nrVIJKikkYTXw3ws_1-zaklad-produkcyjny-stegu-w-jelowej-pod-opole.jpg

Firma Stegu, polski lider branży okładzin ściennych, podbiła swoimi produktami nie tylko Polskę, ale również rynki zagraniczne. W tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Fabryka mieści się w Jełowej pod Opolem.

W0d9To2xaKwxQD8BGrnUjhwuuCyXpJI869bwBtpI62GHdZNcObQMeKo1qMaf_2-maciej-skucik-wiceprezes-zarzadu-stegu-m.jpg

Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Obecnie  jednym z naszych priorytetów jest rozwój marki premium o nazwie Character –skierowanej do klientów instytucjonalnych oraz projektantów - mówi Maciej Skucik - Wiceprezes Zarządu Stegu.

b1B6P48nGSZ0fbFCxILZjmAG7D8EvPJvSHHmtgJwZVWpIQ1hNcTyaxYLUX6g_3-kamien-elewacyjny-nepal-m.jpg

Klienci cenią w produktach Stegu łatwość fugowania i kładzenia paneli na warstwie izolacyjnej fasady budynku. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury.

OBTX89ezgz1ABtGJ7gfdMJLLeTzOenuLqSC2IGi66tz1r7yFLR1xf6FPx4zb_4-kamien-dekoracyjny-venezia-m.jpg

Każda płytka STEGU składa się z wielu, wymieszanych ze sobą kamiennych detali. Dzięki temu na powierzchni okładziny powstaje naturalny efekt różnorodności.

HzQnUsEWT924Csd1LIrV5BIcEm950TTtuyeYQoPCz1DvKG5ERaBtSFj66MyB_5-podklady-kolejowe-stegu-m.jpg

Oprócz okładzin ściennych w ofercie Stegu są również elementy ogrodowe, jak płyty betonowe o wyglądzie podkładów kolejowych. Idealnie sprawdzają się jako stylowy element aranżacji ścieżek ogrodowych czy tarasów.

vHVdXzgnNS8ZU9izoHj1Cjc7j9cA7ZJxvEsnKjaGo0Bm72xdXfxBboQQlDNP_6-panele-scienne-pure-z-linii-wood.jpg

Nowością w ofercie Stegu są Panele ścienne Pure z serii Wood Collection  wytwarzane z ekologicznego, wysokogatunkowego drewna. Swoim naturalnym wyglądem nawiązują one do skandynawskiego wzornictwa.

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także i z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera