Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Łazienka: jak utrzymać higienę pod prysznicem?

 

Czas czytania: ~4 min


lENbFJtXWiFK4GWECVkerLksMgDdauyRnpm5Z7Q4SoIem0GmZr9kuMECjQZN_1-klaus-dieter-zastrow.jpg

Fot. Dr med. Klaus-Dieter Zastrow oraz Franz Kaldewei

Przeprowadzone przez specjalistów testy porównawcze wykazały, że powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi są znacznie mniej higieniczne niż powierzchnie prysznicowe wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei

Higiena jest niezwykle ważna w codziennym życiu współczesnego człowieka. Aby uniknąć wielu niebezpiecznych chorób, przywiązujemy dużą wagę do walki z brudem, pleśnią i bakteriami. Naturalną konsekwencją dążenia do zapewnienia wysokich standardów higieny stało się poszukiwanie i stosowanie w nowoczesnej architekturze wnętrz materiałów, które łatwo pielęgnować i które dzięki swoim unikalnym właściwościom są higieniczne i czyste. Jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Dzisiaj szczególnie poszukiwane przez klientów są produkty innowacyjne technicznie, łatwe w pielęgnacji oraz efektowne stylistycznie. Takie właśnie cechy posiadają produkty firmy Kladewei. Wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm powierzchnie prysznicowe są bardzo estetyczne wizualnie a poza tym doskonale chronią mokrą strefę prysznica przed szkodami związanymi z zalaniem i nieszczelnością. Ekskluzywne wzornictwo oraz bogata, inspirowana barwami natury kolorystyka produktów Kaldewei sprawiają, że strefa prysznica harmonijne wtapia się w architekturę nowoczesnej przestrzeni łazienkowej.

Dr med. Klaus-Dieter Zastrow, znany autorytet zajmujący się tematyką higieny oraz medycyny naturalnej potwierdza, że powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej są zdecydowanie lepszym i bardziej higienicznym rozwiązaniem niż powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi. Przeprowadzony na zlecenie firmy Kaldewei test emaliowanej powierzchni prysznicowej Xetis wykazał, że stal emaliowana ma wyraźną przewagę nad innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W raporcie możemy przeczytać, że: ”emaliowana powierzchnia prysznicowa (…) daje się czyścić łatwo, szybko i bez większego wysiłku. Pielęgnacja powierzchni prysznicowych wykonanych z płytek ceramicznych, a przede wszystkim dokładne oczyszczenie fug, są bardziej skomplikowane i zajmują znacznie więcej czasu.

ATVk9WRwL3B1sKT0hGMQHhN6WpREN7C0zfLusmvgvqX3PIRfliZYFZCWmFx9_2-kaldewei-xetis-w-kolorze-czarnym-lava.jpg

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze czarnym Lava matowym

Badania wykazały, że mokra strefa prysznica wykonana z płytek ceramicznych jest niehigieniczna
Wyraźny trend jaki można w ostatnich latach zaobserwować wśród projektantów oraz inwestorów to rezygnacja z mokrej strefy prysznica wykładanej płytkami ceramicznymi i zwrot w kierunku super płaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej. Powodem takiej zmiany jest duży problem z utrzymaniem właściwej higieny na powierzchni płytek ceramicznych i fug. Na nierównej, pełnej porów powierzchni fug znacznie szybciej niż na gładkich, emaliowanych powierzchniach gromadzą się bakterie, brud oraz osady z mydła. Tego rodzaju powierzchnie jest również trudniej wyczyścić. Z biegiem czasu taka niehigieniczna przestrzeń prysznicowa może stać się siedliskiem chorobotwórczych bakterii, w wielu miejscach może pojawić się nieestetycznie wyglądająca pleśń. Stosowanie agresywnych środków czyszczących, niestety też nie rozwiązuje problemu. Długotrwałe używanie dostępnych na rynku środków chemicznych oraz preparatów o właściwościach dezynfekujących najczęściej zwiększa łamliwość płytek ceramicznych oraz powoduje nieodwracalne zmiany w strukturze fug przez co zwiększa się ryzyko zalania oraz szkód wynikających z nieszczelności strefy prysznicowej.

XAEYszBt9S5oQeV6bcPwZXUlJLODuENmJgmkbO51WRmANlA698sZBkAFXyCL_3-kaldewei-xetis-w-kolorze-kremowy-seashell.jpg

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze kremowy Seashell matowy

Powierzchnie prysznicowe ze stali emaliowanej Kaldewei zapewniają maksimum higieny w mokrej strefie prysznica
Dr med. Klaus-Dieter Zastrow, znany autorytet zajmujący się tematyką higieny oraz medycyny naturalnej przeprowadził w warunkach szpitalnych test porównawczy emaliowanej powierzchni prysznicowej Xetis firmy Kaldewei oraz wykonanej z dostępnych na rynku materiałów powierzchni prysznicowej wyłożonej płytkami ceramicznymi. Test potwierdził, że: ,,czyszczenie powierzchni prysznicowej wykonanej ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm jest łatwe i nie zajmuje wiele czasu „Z treści raportu wynika również, że model Xetis spełnia „ normy dotyczące higieny szpitalnej oraz wymagania w zakresie zapobiegania infekcjom i zakażeniom w placówkach służby zdrowia „ – a więc tym bardziej można polecić ten produkt do stosowania w łazienkach domowych.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Jako pionier i ikona stylu Kaldewei prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty Kaldewei zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. Kaldewei udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera