Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kamień dekoracyjny Stegu - rzymskie SPA

 

Czas czytania: ~3 min


nxuT3KxRbqUvjffkWvv260IJhbx0IwzgSandXDixYBO7IVommcPHyYTU52Mo_palac-saturna-apartament-m.jpg

Kamień dekoracyjny Stegu znalazł uznanie wśród projektantów, którzy zaprojektowali centrum SPA na wzór łaźni pompejańskich w hotelu „Pałac Saturna” w Czeladzi pod Katowicami. Panele ścienne linii starożytnej CHARACTER idealnie wpisują się w wnętrze.

Marzeniem Leszka Pustułki - śląskiego przedsiębiorcy - było stworzenie polskiego centrum łaźni i saun na wzór term rzymskich. Pomysł udało się zrealizować w 2010 roku, dzięki przebudowie stuletniego budynku pełniącego do 1996 roku funkcję dyrekcji kopalni „Saturn”. Stylizowany obiekt spełnia najwyższe standardy porównywalne z tego typu obiektami w Niemczech czy Finlandii gdzie moda na antyczne łaźnie i obiekty spa trwa co najmniej od połowy lat dwutysięcznych.

Aby w śląskim obiekcie uzyskać planowany efekt, konieczny był gruntowny remont polegający m.in. na pogłębieniu i powiększeniu powierzchni piwnic oraz podniesieniu poddasza. Na podstawie rycin zachowanych z czasów pompejańskich, w budynku odtworzono plan i elementy wyposażenia term rzymskich. W Pałacu Saturna zadbano również o detale - starożytne kolumny, figury, mozaiki czy chociażby „Wannę Kleopatry” - wykonaną z jednego kawałka marmuru, w całości rzeźbioną, do złudzenia przypominającą pierwowzór.

euobw5JyU80BKUUpHsmEiuZ8cGOPLNLAt1t1gBtnH1RdLd3cb9SAA0m6uvZ6_palac-saturna-widok-z-zewnatrz-m.jpg

Wyzwanie stanowił oczywiście odpowiedni dobór rozwiązań technicznych w starożytnym stylu, a przy tym wytrzymałych na bardzo wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Niezastąpiona okazała się tutaj firma Stegu i jej marka CHARACTER.

Inwestorowi zależało na uzyskaniu unikalnego, klasycznego wyglądu wnętrz Pałacu Saturna. Nasze technologie pozwalają na dużą elastyczność w spełnianiu oczekiwań klientów, a więc z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Specjalna linia CHARACTER inspirowana kulturą Starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu wręcz idealnie wpasowywała się w klimat starożytnych term rzymskich. Największym wyzwaniem technicznym ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność były oczywiście sauny i baseny. Oprócz linii CHARACTER w budynku znalazło się jeszcze 6 innych naszych produktów – kamieniopodobne płytki Marseille, Imperia, Arena, Calabria i Jura, oraz cegłopodobne płytki Rustik – mówi Jacek Wróbel, szef działu inwestycji w firmie Stegu.ZoEcLJnuzCN3ENCUzVTIeE8395jjOHSjrl8z1S1dThBS2wk2ZX3mobUQTgla_marka-character-swiatynia-kleopatry-m.jpg

28 października 2010 roku, po dwóch latach przebudowy, obiekt został oddany do użytku. Produkty Stegu w pełni spełniły nasze oczekiwania - potwierdza Leszek Pustułka – inwestor.

Panele Stegu idealnie pasują do stylizowanej aranżacji wnętrz. Do dnia dzisiejszego goście są przekonani, że okładziny wykonano z kamienia naturalnego, co świadczy o klasie oferty Stegu. Po 3 latach użytkowania potwierdziła się też bardzo wysoka jakość produktu, który zdał egzamin w ekstremalnych warunkach. Płytki ułożone w saunie, gdzie temperatura sięga 120 stopni Celsjusza, są stale spryskiwane wodą, a ich wgląd mimo tego pozostał nienaganny. Również w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności produkty Stegu okazały się niezawodne. Na pewno będziemy je stosować przy dalszej rozbudowie naszego obiektu - dodaje Leszek Pustułka.

wK6EyK0Ri13GaknT2PNUB2TtrFJi9fYzi5zs40acrlbf3L09bPRhpmMVxFuA_basen-calabria-m.jpg

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

Firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta 2013 w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection. Firma Stegu została również uhonorowana tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Partner Firm Zagranicznych“.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Trójszczytowy dom w Beskidach
Trójszczytowy dom w Beskidach

Projekt drewnianego domu zlokalizowanego w sercu Beskidu Żywieckiego, autorstwa pracowni RS+ Robert ...

Dom letniskowy jak za czasów PRL
Dom letniskowy jak za czasów PRL

Dom Wolin, zaprojektowany dla prywatnego inwestora przez biuro projektowe Pankowska & Rohrhofer, poł ...

Laboratorium z podwójną skórą
Laboratorium z podwójną skórą

Selvita to istniejące od 2007 roku polskie przedsiębiorstwo branży farmaceutycznej z siedzibą w Krak ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera