Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


W stylu eko - drewno w domu

 

Czas czytania: ~3 min


kr5F0I3XW95vpvAInJn2NPxPPXuHoYKC0x14gum2aoLIADiG6TNKp0ntplhT_1-wood-collection-m.jpg

Fot.1 Panele Pure zastosowane jako okładzina ścienna

Wood Collection to nowa linia paneli ściennych firmy Stegu, wykonanych z naturalnego drewna. Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów idealnie wpisuje się w modny nurt eko w branży wyposażenia wnętrz i błyskawicznie zyskała uznanie konsumentów zdobywając nagrodę „Konsumencki Lider Jakości" w kategorii „Debiut Roku 2013”.

Moda na eko panuje na rynku produktów wyposażenia wnętrz już od kilku lat. Współcześni konsumenci chcą otaczać się naturalnymi materiałami, które tworzą zdrowy mikroklimat do pracy i życia. Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu doskonale wpisują się w ten trend.N6qkWMyZ0arjODsEJSQgA5cQl3leMzTLZqsh261uMGxEEkYwHxoYEzomq8fx_2-wood-collection-m.jpg

Fot. 2 Podłoga z wykorzystaniem paneli Pure

Są one też odpowiedzią firmy Stegu na popularność minimalistycznych rozwiązań podkreślających naturalną, surową urodę materiałów. Urok takich wnętrz tkwi w niezwykłym połączeniu prostoty i funkcjonalności. Panele Pure z kolekcji Wood Collection firmy Stegu oddają ten klimat idealnie.

Każdy panel składa się z płyty o wymiarach 760 x 380 mm, do której przymocowane są pieńki z wysokogatunkowego, naturalnego drewna o grubości kilkudziesięciu mm (grubość paneli to 33 mm). Elementy drewniane są ręcznie układane, co w gwarantuje unikalny wzór na każdym z paneli.

Niewątpliwą zaletą paneli Pure z linii Wood Collection firmy Stegu jest szeroki zakres zastosowań. Mogą być one montowane zarówno w pionie jak i w poziomie, we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Równie dobrze sprawdzają się jako okładzina ścienna, stołu czy drzwi przesuwnych, wypełnienie przestrzeni we wnękach kominkowych oraz fragment podłogi. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta. Panele Pure nadają wnętrzu naturalny wygląd oraz wypełniają je przyjemnym zapachem drewna.

qYXMoj8rtZN4Eokjg8EqHCoEHoRGK02kfYzijdfIaU6LBzdcbgEKuHMBLMvZ_3-wood-collection-m.jpg

Fot.3 Panele Pure zamontowane jako element baru

Zgodnie z najnowszymi trendami działania Stegu odwołują się do ekologii. Pracujemy z surowcami odzyskiwanymi i jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za środowisko, którą ponoszą producenci. Dlatego też nasze panele są wytwarzane z drewna pochodzącego z zarządzanych zasobów leśnych lub z materiałów odzyskanych w tartakach – mówi Jacek Wróbel, Kierownik Biura Projektów.

Nowość Stegu została entuzjastycznie przyjęta przez odbiorców. Niedługo po wprowadzeniu na rynek produkt zdobył tytuł „Konsumencki Lider Jakości - Debiut Roku 2013” przyznawany przez Dziennik Gazetę Prawną. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że o jego przyznaniu decydują konsumenci.

Firma Stegu, dodając do swojej oferty panele Wood Collection, po raz kolejny wyszła naprzeciw aktualnym trendom w architekturze wnętrz.

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

W plebiscycie Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej, firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection.


Podepnij swój artykuł

tagi

Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji
Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji

Zaprojektowany przez JEMS Architekci kompleks trzech budynków biurowych Generation Park X, Y, Z wpis ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera