Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Luksus przede wszystkim - wanny Kaldewei w Hotelu Waldorf Astoria

 

Czas czytania: ~4 min


JteM1qFFywVa39EeRYcZalEhp702EDSpBXlNcuaGogZSCXQighRwvPEP4JmD_woldorf-ast-1m.jpg

Fot. Wnętrze pokoju w hotelu Waldorf Astoria w Berlinie

Nowy, luksusowy 5-gwiazdkowy hotel w stolicy Niemiec został wyposażony w wanny wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm

Ekskluzywny hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku należy bez wątpienia do najbardziej znanych hoteli na świecie. Niedawno sieć hotelowa Waldorf Astoria Hotels & Resorts wzbogaciła się o nowy obiekt w Niemczech. 5-gwiazdkowy luksusowy hotel zbudowano w zachodniej części Berlina, w sąsiedztwie zabytkowego Kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche oraz legendarnej ulicy Kurfürstendamm. Przy wyborze elementów wyposażenia wnętrz projektanci hotelu postawili na jakość i ekskluzywne wzornictwo. Ponad 200 luksusowych, hotelowych łazienek zostało wyposażonych w wanny Conoduo firmy Kaldewei.

Z 31 piętra hotelu Waldorf Astoria w Berlinie goście mogą podziwiać niepowtarzalną panoramę niemieckiej stolicy oraz rozkoszować się widokiem znanego na całym świecie berlińskiego Ogrodu Zoologicznego. Właśnie z tego powodu 118- metrowy budynek hotelu nosi nazwę Zoofenster, czyli po prostu Okno na Zoo. Jako wzór projektantom berlińskiego lobby posłużyło tradycyjne, bogato zdobione czarnym marmurem wnętrze lobby hotelu Waldorf w USA z charakterystycznym, wykonanym na specjalne zamówienie stojącym zegarem tzw. Grandfather’s Clock. Fascynacja stylem art deco i hołd złożony twórcom wnętrz amerykańskiego hotelu widoczne są szczególnie w centralnym punkcie hali głównej, w imponującej rozmachem dwukondygnacyjnej Peacock Alley. Korytarz o tej nazwie połączył dwa początkowo niezależnie od siebie działające w Nowym Jorku hotele Waldorf i Astoria, tworząc jeden obiekt znany jako Waldorf Astoria Hotel. Wnętrza berlińskiego hotelu, który mieści 232 pokoje i apartamenty, bibliotekę oraz salę balową, utrzymane są w stylu art deco tak charakterystycznym dla lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Dodatkową atrakcją jaką ten 5-gwiazdkowy hotel oferuje swoim gościom jest jedyne na terenie Niemiec Spa firmy Guerlain.

rYC0z2hoJepyhiNz8GDhpXJh3j1lC6YyLVyHYxKglOZB1vDqdYHk8QMgQSCM_woldorf-ast-2m.jpg

Fot. Łazienka w hotelu Waldorf Astoria w Berlinie

Kaldewei Conoduo - purystyczne wzornictwo i ponadczasowa elegancja
W hotelach tej klasy co berliński Waldorf Astoria szczególnie ważne jest stosowanie do wystroju wnętrz ekskluzywnych produktów odznaczających się unikalnym wzornictwem i doskonałą jakością. Dlatego przy wyborze wyposażenia 200 hotelowych łazienek projektanci postawili na sprawdzoną jakość marki Kaldewei. Z bogatej oferty wanien wybrali ekskluzywny model Conoduo w kolorze białym. Wanna Conoduo charakteryzuje się elegancką formą i w sposób absolutnie perfekcyjny łączy minimalistyczne wzornictwo z wysokim komfortem kąpieli, harmonijnie wpisując się w luksusową stylistykę hotelu Waldorf Astoria w Berlinie. Należąca do kolekcji Avantgarde, wielokrotnie nagradzana za unikalny design, wanna Conoduo, o wymiarach 180 x 80 cm, ma dwie ergonomiczne, pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców. Umieszczenie odpływu pośrodku to rozwiązanie, które zapewnia wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy korzystają z niej jedna czy dwie osoby jednocześnie.

9ICwzBMoIc7cBfbZ0JI8OAPcvb9WUOnqj6bhZddnE8cN4H9MCwHAwfI7huNx_woldorf-ast-3m.jpg

Fot. Wanna Kaldewei Conoduo w kolorze białym

Kaldewei - niezawodny partner w hotelarstwie
Wszystkie wanny, brodziki i emaliowane powierzchnie prysznicowe Kaldewei są wykonane z cennej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. To właśnie ten materiał jest tak wytrzymały, że powierzchnia emalii nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak w dniu zakupu.

Oprócz doskonałych właściwości higienicznych emalia przekonuje również łatwością utrzymania w czystości. Nie wymaga stosowania nadmiernej ilości środków chemicznych, co ułatwia pracę służb hotelowych i pozytywnie wpływa na koszty.

Aby zagwarantować gościom maksymalne bezpieczeństwo wszystkie wanny w berlińskim hotelu Walorf Astoria zostały wyposażone dodatkowo w wykończenie przeciwpoślizgowe, składające się z mieszaniny kwarcowo-piaskowej, która w procesie wypalania wiąże się trwale z powierzchnią emalii i zapewnia bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z wanny.

,,Kaldewei jest doskonałym partnerem dla wszystkich hoteli, stawiających sobie wysokie wymagania w zakresie wzornictwa i jakości,, - wyjaśnia Roger Miksch, kierownik działu współpracy z hotelami w firmie Kaldewei, i dodaje - ”nasze produkty przekonują ekskluzywnym wzornictwem, które nawet po wielu latach nie traci nic ze swojej wyjątkowej elegancji oraz unikalnymi właściwościami użytkowymi stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm.” W ten właśnie sposób marka Kaldewei oferuje inwestorom i właścicielom hoteli estetyczne i niezawodne jakościowo rozwiązania - z 30–letnią gwarancją.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Jako pionier i ikona stylu Kaldewei prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty Kaldewei zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. Kaldewei udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm


Podepnij swój artykuł

tagi

Muzeum Warszawy wśród laureatów konkursu Zabytek Zadbany 2020
Muzeum Warszawy wśród laureatów konkursu Zabytek Zadbany 2020

Konkurs „Zabytek Zadbany” organizuje co roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generaln ...

Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.
Webinarium Schüco: Energooszczędne systemy okien i drzwi przesuwnych Schüco PVC w budownictwie mieszkaniowym.

Jakie korzyści zapewniają architektom i użytkownikom nowoczesne systemy Schüco z PVC-U? Odpowiedź na ...

Dom na Dolnym Śląsku od Moomo Architects
Dom na Dolnym Śląsku od Moomo Architects

Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego na Dolnym Śląsku Moomoo Architects opracowali dla rodz ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera