Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Opalizująca fasada budynku

 

Czas czytania: ~2 min


9ZUXJStWcTiTurL4lteL8EJbppivHhUFG4gHOo81lnbnnvkk2PUAXhjsdQYh_alucobond-opaliz.JPG

Na przestrzeni dziejów kolor zawsze był dla człowieka czymś ważnym. Od odkrycia organicznych barwników przed 1900 p.n.e. po opracowanie kolorowego filmu i telewizji po roku 1900 n.e. świat, w którym żyjemy, jest zanurzony w kolorze.

Kolory z iskrzącym połyskiem i spectra ALUCOBOND® odzwierciedlają naturalne zmiany odcieni, jakie zachodzą w materiałach mających wpływ na codzienne życie – subtelne niuanse i kontrasty barw obserwowane w naturze, połysk i blask współczesnych metali oraz zmiany odcieni kolorów w dobrach luksusowych.

Wprowadzenie kolejnej generacji znanych kolorów ALUCOBONDspectra® poszerza ich paletę o barwy Galaxy Blue,White Gold, Midnight Copper, Desert Gold oraz Lava Red.

U źródeł fascynacji mieniącymi się kolorami powierzchni ALUCOBOND® leżą te same zasady, na których opierają się zmiany odcieni zachodzące w naturze. W zależności od rodzaju pigmentu oraz kąta, pod jakim spoglądamy na daną powierzchnię, dociera do nas odbite światło o różnych długościach fal, skutkując nieustannymi zmianami nasycenia koloru. Nowa seria kolorów ALUCOBOND® o iskrzącym połysku – Galactic Sparkle przyciąga wzrok efektami iskrzenia i lśnienia, wywołując subtelne i eleganckie wrażenie efektu głębi koloru na elewacji. Barwa wyraża emocje – inspiruje i motywuje. Mając do dyspozycji kolory o iskrzącym połysku i spectra ALUCOBOND®, architekci mogą kreować prawdziwie niezapomniane doznania, które będą fascynować i zapewniać trwałe osobiste wrażenia. Wpływ obu tych serii kolorów, wrażenie jakie tworzą na elewacji można opisać jako wywoływanie emocji. W miarę poruszania się zachodzą zmiany w rozkładzie światła, a wraz z nimi zmienia się ogólny wygląd obiektu i tworzony przezeń nastrój, przy czym dynamicznie akcentowane są obłe lub wygięte części elewacji. Im ciemniejszy kolor bazowy barw z serii spectra, tym intensywniejszy efekt. Liczne opcje formowania wyrobów ALUCOBOND® w kształty płaskie, kątowe lub obłe – odpowiadające formom powierzchni, umożliwiają tworzenie otulin budynków zarówno przykuwających oko, jak i charakteryzujących się stonowaną elegancją. Wypróbowane właściwości produktów ALUCOBOND®, takie jak płaskość, sztywność i odporność na działanie warunków atmosferycznych, zapewniają trwały estetyczny wygląd elewacji. Zastosowanie wysokiej jakości farb systemu Fluorocarbon,nakładanych w procesie krycia warstwą ciągłą, gwarantuje, że oryginalny projekt zostanie zrealizowany bez żadnych kompromisów.

Źródło: ALUCOBOND

Podepnij swój artykuł

tagi

Mały domek ze Studia Otamto
Mały domek ze Studia Otamto

Projekt architektoniczny domku działkowego, jaki dla prywatnej inwestorki stworzyło Studio Otamto po ...

Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019
Znamy zwycięzców Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019

2 czerwca 2020 odbyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL ...

Webinarium Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP
Webinarium Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Schüco: Poczuj perfekcję Schüco AD UP, którego temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera