Opalizująca fasada budynku - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Opalizująca fasada budynku

 

Czas czytania: ~2 min


9ZUXJStWcTiTurL4lteL8EJbppivHhUFG4gHOo81lnbnnvkk2PUAXhjsdQYh_alucobond-opaliz.JPG

Na przestrzeni dziejów kolor zawsze był dla człowieka czymś ważnym. Od odkrycia organicznych barwników przed 1900 p.n.e. po opracowanie kolorowego filmu i telewizji po roku 1900 n.e. świat, w którym żyjemy, jest zanurzony w kolorze.

Kolory z iskrzącym połyskiem i spectra ALUCOBOND® odzwierciedlają naturalne zmiany odcieni, jakie zachodzą w materiałach mających wpływ na codzienne życie – subtelne niuanse i kontrasty barw obserwowane w naturze, połysk i blask współczesnych metali oraz zmiany odcieni kolorów w dobrach luksusowych.

Wprowadzenie kolejnej generacji znanych kolorów ALUCOBONDspectra® poszerza ich paletę o barwy Galaxy Blue,White Gold, Midnight Copper, Desert Gold oraz Lava Red.

U źródeł fascynacji mieniącymi się kolorami powierzchni ALUCOBOND® leżą te same zasady, na których opierają się zmiany odcieni zachodzące w naturze. W zależności od rodzaju pigmentu oraz kąta, pod jakim spoglądamy na daną powierzchnię, dociera do nas odbite światło o różnych długościach fal, skutkując nieustannymi zmianami nasycenia koloru. Nowa seria kolorów ALUCOBOND® o iskrzącym połysku – Galactic Sparkle przyciąga wzrok efektami iskrzenia i lśnienia, wywołując subtelne i eleganckie wrażenie efektu głębi koloru na elewacji. Barwa wyraża emocje – inspiruje i motywuje. Mając do dyspozycji kolory o iskrzącym połysku i spectra ALUCOBOND®, architekci mogą kreować prawdziwie niezapomniane doznania, które będą fascynować i zapewniać trwałe osobiste wrażenia. Wpływ obu tych serii kolorów, wrażenie jakie tworzą na elewacji można opisać jako wywoływanie emocji. W miarę poruszania się zachodzą zmiany w rozkładzie światła, a wraz z nimi zmienia się ogólny wygląd obiektu i tworzony przezeń nastrój, przy czym dynamicznie akcentowane są obłe lub wygięte części elewacji. Im ciemniejszy kolor bazowy barw z serii spectra, tym intensywniejszy efekt. Liczne opcje formowania wyrobów ALUCOBOND® w kształty płaskie, kątowe lub obłe – odpowiadające formom powierzchni, umożliwiają tworzenie otulin budynków zarówno przykuwających oko, jak i charakteryzujących się stonowaną elegancją. Wypróbowane właściwości produktów ALUCOBOND®, takie jak płaskość, sztywność i odporność na działanie warunków atmosferycznych, zapewniają trwały estetyczny wygląd elewacji. Zastosowanie wysokiej jakości farb systemu Fluorocarbon,nakładanych w procesie krycia warstwą ciągłą, gwarantuje, że oryginalny projekt zostanie zrealizowany bez żadnych kompromisów.

Źródło: ALUCOBOND

Podepnij swój artykuł

tagi

Centrum Edukacji Ekologicznej – drewniana bryła w Warszawie
Centrum Edukacji Ekologicznej – drewniana bryła w Warszawie

Władze stolicy wraz z jednostką o nazwie Lasy Miejskie chcą stworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej. ...

Zabytkowa wieża ciśnień. Dzieło współtwórcy Bauhausu w Polsce
Zabytkowa wieża ciśnień. Dzieło współtwórcy Bauhausu w Polsce

W miejscowości Jankowa Żagańska w powiecie żagańskim w województwie lubuskim znajduje się mało znany ...

Mieszkania w młynie od Maćków Pracownia Projektowa
Mieszkania w młynie od Maćków Pracownia Projektowa

Maćków Pracownia Projektowa stworzyła koncepcję przebudowy, rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania t ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera