Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Drewno i piła

 

Czas czytania: ~2 min


Panele ścienne

 

t3jEr6u0OtjpN5WPcJvAMH17Gpuv6Aqk6ja6ZqTQe2mIyUaqPntIuSISamd1_salon-husqvarny-w-opolu.jpg

Połączenie drewna i piły okazuje się idealne nie tylko przy wyrębie lasu. Sprawdziło się doskonale w aranżacji ekspozycji salonu sprzedaży. Projektantka wykorzystała w efektownej realizacji Panele Pure z serii Wood Collection firmy Stegu.

Salon Husqvarny istnieje w Opolu już od 10 lat i pilnie wymagał odświeżenia. Projektem modernizacji zajęła się Ilona Stańczak DeCandia ze Studia ISA i to ona wpadła na pomysł wykorzystania w aranżacji sklepu paneli Pure z serii Wood Collection firmy Stegu. Inwestorzy z firmy Gruner Service S.C – autoryzowanego dealera Husqvarny - przyklasnęli idei i oto mamy ciekawy efekt - piły błyszczą na drewnie.

HzBZvVepXacDgLesBQ8UtiEhqBY9xsU9fKFgDbmVljsXN9PekSlcFgy4dA2b_panele-pure.jpg

O wyborze propozycji firmy Stegu zdecydował intrygujący design paneli Pure z serii Wood Collection, dostosowany do naszych potrzeb. Pieńki drewna idealnie komponują się z pilarkami. Panele podkreślają charakter i przeznaczenie naszych produktów i stanowią mocny oraz nowoczesny akcent we wnętrzu – mówi Dariusz Gruner, właściciel opolskiego salonu.

Surowe wzornictwo paneli Stegu doskonale wpisuje się w klimat produktu, podkreśla jego atuty i funkcjonalność. Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek naturalny kontekst i wzbogaca wnętrze o przyciągający wzrok element dekoracyjny.

MApXEu5jNEMe7PXKDnYu8C7IU39JqrzMqi8zOkH8Vad6EoGGbE48TK7uXVLK_panele-pure-2.jpg

Elastyczność i ekologia
Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu oferują bardzo szeroki zakres zastosowań. Równie dobrze co na ścianach sprawdzają się jako okładzina stołu, drzwi przesuwnych, we wnękach kominkowych czy jako fragment podłogi. Mogą być stosowane w pionie oraz w poziomie, zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta.

uLK5mMlVoCpOJxqYOSxds3OPzLUTdYYmh8m1Iywl9yzvfD3xyyc0mUDTgxDi_panele-pure-3.jpg

Poza oryginalnym wzornictwem panele charakteryzują się również walorami ekologicznymi – wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskuje się w lasach uprawianych w zgodzie z założeniami odpowiedzialnej gospodarki leśnej lub wytwarza z materiałów odzyskiwanych w tartakach. Właściciel salonu ma zatem nie tylko gwarancję jakości i dobrego wzornictwa, ale też pewność, że użyte do wystroju materiały nie stwarzają zagrożeń dla środowiska. Jest to ważny argument dla firmy oferującej sprzęt przeznaczony do całorocznej pielęgnacji zieleni.

Firma Stegu to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

W plebiscycie Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Marmurowe Muzeum Historii Polski
Marmurowe Muzeum Historii Polski

29 września 2023 roku Muzeum Historii Polski rozpocznie swoje działanie w nowej siedzibie na terenie ...

High House - nowa miejska szeregówka w Melbourne
High House - nowa miejska szeregówka w Melbourne

High House to wynik gruntownej renowacji pięciometrowej szerokości miejskiej szeregówki na przedmieś ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera