Drewno i piła - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Drewno i piła

 

Czas czytania: ~2 min


Panele ścienne

 

t3jEr6u0OtjpN5WPcJvAMH17Gpuv6Aqk6ja6ZqTQe2mIyUaqPntIuSISamd1_salon-husqvarny-w-opolu.jpg

Połączenie drewna i piły okazuje się idealne nie tylko przy wyrębie lasu. Sprawdziło się doskonale w aranżacji ekspozycji salonu sprzedaży. Projektantka wykorzystała w efektownej realizacji Panele Pure z serii Wood Collection firmy Stegu.

Salon Husqvarny istnieje w Opolu już od 10 lat i pilnie wymagał odświeżenia. Projektem modernizacji zajęła się Ilona Stańczak DeCandia ze Studia ISA i to ona wpadła na pomysł wykorzystania w aranżacji sklepu paneli Pure z serii Wood Collection firmy Stegu. Inwestorzy z firmy Gruner Service S.C – autoryzowanego dealera Husqvarny - przyklasnęli idei i oto mamy ciekawy efekt - piły błyszczą na drewnie.

HzBZvVepXacDgLesBQ8UtiEhqBY9xsU9fKFgDbmVljsXN9PekSlcFgy4dA2b_panele-pure.jpg

O wyborze propozycji firmy Stegu zdecydował intrygujący design paneli Pure z serii Wood Collection, dostosowany do naszych potrzeb. Pieńki drewna idealnie komponują się z pilarkami. Panele podkreślają charakter i przeznaczenie naszych produktów i stanowią mocny oraz nowoczesny akcent we wnętrzu – mówi Dariusz Gruner, właściciel opolskiego salonu.

Surowe wzornictwo paneli Stegu doskonale wpisuje się w klimat produktu, podkreśla jego atuty i funkcjonalność. Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek naturalny kontekst i wzbogaca wnętrze o przyciągający wzrok element dekoracyjny.

MApXEu5jNEMe7PXKDnYu8C7IU39JqrzMqi8zOkH8Vad6EoGGbE48TK7uXVLK_panele-pure-2.jpg

Elastyczność i ekologia
Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu oferują bardzo szeroki zakres zastosowań. Równie dobrze co na ścianach sprawdzają się jako okładzina stołu, drzwi przesuwnych, we wnękach kominkowych czy jako fragment podłogi. Mogą być stosowane w pionie oraz w poziomie, zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta.

uLK5mMlVoCpOJxqYOSxds3OPzLUTdYYmh8m1Iywl9yzvfD3xyyc0mUDTgxDi_panele-pure-3.jpg

Poza oryginalnym wzornictwem panele charakteryzują się również walorami ekologicznymi – wykorzystywane do ich produkcji drewno pozyskuje się w lasach uprawianych w zgodzie z założeniami odpowiedzialnej gospodarki leśnej lub wytwarza z materiałów odzyskiwanych w tartakach. Właściciel salonu ma zatem nie tylko gwarancję jakości i dobrego wzornictwa, ale też pewność, że użyte do wystroju materiały nie stwarzają zagrożeń dla środowiska. Jest to ważny argument dla firmy oferującej sprzęt przeznaczony do całorocznej pielęgnacji zieleni.

Firma Stegu to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

W plebiscycie Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

tagi

Nagroda im. Jana Baptysty Quadro 2019 – znamy zwycięzców
Nagroda im. Jana Baptysty Quadro 2019 – znamy zwycięzców

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od ponad dwóch dekad - ...

Dom Nad Jeziorem od Toya Design
Dom Nad Jeziorem od Toya Design

Gdy dostaje się do zabudowania zieloną działkę w Puszczy Noteckiej, jest jasne, że bryła domu ma swo ...

Projekt architektoniczny na stulecie
Projekt architektoniczny na stulecie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie w 2019 roku obchodziła stulecie istnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera