Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ekologiczna łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio

 

Czas czytania: ~5 min


Ekologiczna łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio dzięki firmie KALDEWEI

 

Tp8bwhGv6I057QcLk7NUG0IHfrsOEByKazrOqVPFMXzan74Z0GwZAKHRHyyO_scandic-1m.jpg

Fot. Hotel Scandic Hamburg Emporio

Ekskluzywny hotel w Hamburgu wybiera doskonałe wzornictwo stawiając na trwałe, wykonane z surowców pochodzenia naturalnego produkty marki KALDEWEI

Hotel Scandic Hamburg Emporio jest drugim na terenie Niemiec hotelem skandynawskiej marki, która na całym świecie znana jest jako prekursor proekologicznego myślenia i zrównoważonego rozwoju w branży hotelarskiej. Wśród wielu eleganckich elementów wyposażenia wnętrz nowego hotelu na szczególną uwagę zasługują komfortowe wanny firmy KALDEWEI, wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał, do produkcji którego używa się wyłącznie surowców pochodzenia naturalnego, po zakończeniu okresu eksploatacyjnego może być poddany pełnemu procesowi recyclingu.

T8qI6tz39ZnOeMNjx9V3B1RkxVoDFUIw3M59KeiZwKRkD8dYMgYA1OKY4gf5_scandic-2m.jpg

Fot. Łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio

Otwarty we wrześniu 2012 roku, położony w centrum niemieckiej metropolii hotel Scandic Hamburg Emporio oferuje swoim gościom nie tylko możliwość relaksu i odpoczynku w ekskluzywnych wnętrzach. Obiekt należący do skandynawskiej sieci Scandic stał się prekursorem ekologicznego myślenia i zrównoważonego rozwoju na rynku usług hotelarskich. Centralnym elementem hotelowej filozofii jest troska o ochronę środowiska i naszych zasobów naturalnych. W 325 pokojach ekologiczne kryteria jakości połączono z maksymalną efektywnością gospodarczą. Potrzeby energetyczne hotelu zaspokajane są w całości z ekologicznych, odnawialnych źródeł, pokoje wyposażono w sprzęty wykonane z naturalnych materiałów, które po zakończeniu okresu eksploatacji można poddać procesowi recyclingu. Dbałość o ochronę środowiska jest widoczna w każdym detalu. Koncepcja ekologicznego, zdrowego stylu życia widoczna jest również w hotelowym menu. Kuchnia hotelu serwuje potrawy przygotowywane wyłącznie z regionalnych, sezonowych produktów lub ze składników kupowanych od certyfikowanych dostawców. Na całym świecie hotele sieci Scandic serwują kawę i herbatę kupowane na rynku produktów Fairtrade.

8gxpTc3S8QWFmMd7V5tRMNKCsMJRUWv28d7GpGzZ2D1w7R1xZHOR4fc4XlZw_scandic-3m.jpg

Fot. Łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio

Oprócz proekologicznych rozwiązań w hotelu Scandic Hamburg Emporio uwzględniono również aspekty socjalne: wszystkie pokoje oraz ciągi komunikacyjne w tym 7 piętrowym obiekcie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Szerokie korytarze oraz specjalne udogodnienia ułatwiają niepełnosprawnym gościom swobodne korzystanie z uroków hotelu i zapewniają możliwość relaksu i wypoczynku. Za swoje proekologiczne zaangażowanie hotel został wyróżniony srebrnym medalem Niemieckiej Rady ds. Zrównoważonego Budownictwa ( DGNB ), międzynarodową nagrodą Green Globe Award, certyfikatem EU-Blume oraz certyfikatem Green Hotel Niemieckiego Stowarzyszenia Biur Podróży.

4MBrjuLmZeEUgO2PbqsrIW2yOdApX02c3YPK2shwGtlU5CgeH1u3E2kOzLhs_scandic-4m.jpg

Fot. Wnętrze pokoju w hotelu Scandic Hamburg Emporio

,,Woda “ - motywem przewodnim wystroju
Architekci wnętrz odpowiedzialni za wystrój hoteli z sieci Scandic inspiracji do swoich projektów szukają w naturze. Tak było również w przypadku hotelu w Hamburgu, gdzie motywem przewodnim wystroju wnętrz jest woda oraz życie w głębinach mórz i oceanów. Lampy w kolorze intensywnego błękitu, wykładziny z motywem pływających ryb, połyskujące jak tafla wody żyrandole – wszystkie te detale zestawione ze sobą w mistrzowski sposób przez architekta Jespera Walderstena powodują, że goście hotelu mają wrażenie zanurzania się w innej rzeczywistości - w odprężającym wodnym świecie. Wystrój pokoi Scandic Hamburg Emporio urzeka sprzętami i detalami wykonanymi z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Podłogi oraz część mebli została wykonana z jasnego naturalnego drewna, obicia foteli oraz zasłony z naturalnych tkanin. Lekki design wnętrz podkreśla przyjazną, gościnną atmosferę hotelu. Ogromne sięgające aż do podłogi okna wpuszczają do wnętrz dużo światła co w znaczny sposób redukuje ilość zużywanej przez hotel energii elektrycznej.

ojWaStct5Hq2599vCegfRr0uMtoAao6tQ3py8EWjqprdhEXrzSziL6e2ibU4_scandic-5m.jpg

Fot. Wnętrze restauracji w hotelu Scandic Hamburg Emporio

Firma KALDEWEI partnerem w zakresie trwałości i ekologii produktów
Stylowy, a jednocześnie funkcjonalny design hotelu Scandic Hamburg Emporio wyraźnie widoczny jest również w doborze wyposażenia hotelowych łazienek. Centralny punkt każdej z nich stanowi komfortowa wanna KALDEWEI wykonana ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Do mieszkań wchodzących w skład Emporio Quartier wybrano płaskie, montowane w płaszczyźnie podłogi emaliowane powierzchnie prysznicowe marki KALDEWEI.

Przy tej okazji warto podkreślić, że istniejąca już od ponad 90 lat firma KALDEWEI wyróżnia się nie tylko wysoką jakością używanych do produkcji materiałów, ale również proekologiczną, nieobciążającą środowiska naturalnego technologią wytwarzania swoich produktów. KALDEWEI jest pierwszym w Europie producentem wyposażenia łazienek, któremu przyznano niemiecki znak jakości branży budowlanej tzw. Gütesiegel für Nachhaltiges Bauen, oraz członkiem U.S. Green Building Council LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm jest materiałem produkowanym w 100 % z naturalnych surowców. Oprócz walorów ekologicznych odznacza się również doskonałymi właściwościami użytkowymi – jest trwała, a jej higienicznie czysta powierzchnia nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, ani używania szkodliwych dla środowiska naturalnego preparatów chemicznych. Wyjątkowa jakość oraz trwałość produktów KALDEWEI w połączeniu z ponadczasowym, unikalnym wzornictwem powoduje, że mogą być one stosowane w obiektach, których właściciele szczególne znaczenie przywiązują do aspektów związanych z ekologicznym i naturalnym stylem życia.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera