Inteligentne rozwiązania do małej łazienki - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Inteligentne rozwiązania do małej łazienki

 

Czas czytania: ~4 min


jak urządzić mała łazienkę

 

D7JPEFmtDNo65jSHiLEtGK45jfT9RNEZKLTvctfnzCuPnb0WmZO75lMSnEUL_1-brodzik-kaldewei-superplan-plus-m.jpg

Fot. Brodzik Kaldewei Superplan Plus oraz wanna Cayono

Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei stanowią połączenie design z funkcjonalnością

Wielkość statystycznej łazienki nie przekracza najczęściej kilku metrów kwadratowych. Często powierzchnię użytkową, dodatkowo ograniczają wąskie nisze, murki lub występy w ścianie. Wygodne i funkcjonalne zagospodarowanie takiej niewielkiej przestrzeni wymaga dobrego projektu oraz zastosowania przemyślanych rozwiązań produktowych. Wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej wanny i super płaskie, zabudowywane w płaszczyźnie podłogi brodziki firmy Kaldewei dostępne są w różnych kształtach i wielu wymiarach. Ciekawe wzornictwo, umożliwiające łączenie produktów Kaldewei z innymi elementami wyposażenia może stanowić idealne uzupełnienie nowoczesnej, funkcjonalnej przestrzeni łazienkowej. Dzięki przemyślanej aranżacji możemy na niewielkiej przestrzeni stworzyć stylowe wnętrze oraz uzyskać dostatecznie dużo miejsca, aby zapewnić doskonały komfort kąpieli.

JdpeKr8CalLg0AqZS7btSzPZOHziTdGsUAmNptqAayMP4Taiwwaj06lIDPYI_2-powierzchnia-prysznicowa-m.jpg

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis oraz wanna Puro Duo

Brodziki zabudowane w płaszczyźnie podłogi to komfort kąpieli nawet w małej łazience
Aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort, w małych łazienkach zalecany jest montaż brodzików w płaszczyźnie podłogi. Płynne przejście pomiędzy mokrą strefą prysznica a resztą pomieszczenia otwiera przestrzeń i umożliwia swobodne poruszanie się nawet w niewielkiej łazience. W porównaniu z głębokimi brodzikami, które po zamontowaniu są stosunkowo wysokie, płaskie powierzchnie prysznicowe zapewniają większy komfort oraz bezpieczeństwo, a przy tym są bardzo atrakcyjne wizualnie. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem emaliowanej powierzchni prysznicowej do małej łazienki jest duża elastyczność w sposobie aranżacji wnętrza. Firma Kaldewei oferuje klientom innowacyjne rozwiązania produktowe w ponad 40 rozmiarach i kształtach. Szukając pomysłu na nowoczesną przestrzeń łazienkową warto sięgnąć po produkty z kolekcji Superplan. Zgodnie z maksymą: ,,Mniej znaczy więcej” dostępne w wielu rozmiarach, proste w formie brodziki z tej serii doskonale wpisują się w stylistykę niemal każdego pomieszczenia. Okrągła pokrywa odpływu powierzchni prysznicowej Superplan Plus, wykonana jest ze stali emaliowanej Kaldewei w kolorze brodzika, co umożliwia harmonijne i eleganckie połączenie mokrej strefy prysznica z resztą pomieszczenia. Superplan oferowany jest w różnych rozmiarach: począwszy od wariantu 75x80 cm, przez model o wymiarach 150x150 cm, aż do prostokątnej wersji XXL o wymiarach 100x180 cm. Dzięki takiej różnorodności produktów niewielka łazienka może zostać zaaranżowana na dwa sposoby: z małą wanną i brodzikiem lub z przestronną strefą prysznicową zamiast wanny.

Dla bardziej wymagających projektantów oraz inwestorów Kaldewei Design Center stworzyło emaliowaną powierzchnię prysznicową Xetis. Model ten urzeka elegancją, finezją stylu, techniczną perfekcją oraz wizjonerską estetyką. Jest to pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie. Również inne powierzchnie prysznicowe, wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, odznaczają się nowoczesnym, ponadczasowym designem. Ich wyjątkowość została dodatkowo podkreślona dzięki matowym barwom z kolekcji Coordinated Colours, które perfekcyjnie komponują się z aktualnymi trendami obowiązującymi na rynku płytek podłogowych i okładzin łazienkowych.

UqcKRDn9b4AkAjDDpDi2OIMAxN50JFyjm6QmKTAFgcuAwRMckCC9CUb1hUNR_3-wanna-kaldewei-duo-pool-m.jpg

Fot. Wanna Kaldewei Duo Pool

Stylowy komfort kąpieli w niewielkim wnętrzu
Szeroki wybór dostępnych w ofercie firmy Kaldewei modeli wanien umożliwia zaaranżowanie wygodnego miejsca do kąpieli nawet w niewielkiej łazience. Oprócz wanien o standardowych wymiarach, projektanci mają do dyspozycji mniejsze modele o wymiarach 150x70 cm, a stylistyczna różnorodność pozostawia dużą swobodę w sposobie aranżacji łazienkowego wnętrza. Wyjątkowy komfort kąpieli gwarantuje właścicielom małych łazienek wanna Kaldewei Duo Pool. Model ten charakteryzuje się ponadprzeciętną głębokością 50,5 cm, która przy niewielkiej długości wanny (150 cm) gwarantuje wygodę i znacznie poprawia komfort jej użytkowania. Współczesny, minimalistyczny design reprezentują wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei wanny Cayono oraz Puro Duo. W obu modelach, zgodnie z trendami panującymi we współczesnej architekturze łazienkowej, elementy dekoracyjne zostały zredukowane do niezbędnego minimum.

Produkowane z naturalnych, surowców wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe firmy Kaldewei, oprócz ekskluzywnej formy charakteryzuje doskonała jakość oraz łatwość pielęgnacji. Komfortowo zaprojektowane wanny i brodziki, o wyważonych proporcjach i innowacyjnym wzornictwie zapewniają relaks i odprężenie na najwyższym poziomie. Za unikalne rozwiązania techniczne oraz doskonałe wzornictwo produkty firmy Kaldewei otrzymały już ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień. Może to być dodatkowy argument przemawiający za wyborem produktów z logo Kaldewei także do małej łazienki.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świcie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

tagi

CDF Architekci rozbudują szpital w Poznaniu
CDF Architekci rozbudują szpital w Poznaniu

10 czerwca 2021 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy Ortopedyczno ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła
Webinarium Stiebel Eltron: Rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego oparte na powietrznych pompach ciepła

Zapraszamy na kolejne webinarium firmy Stiebel Eltron, podczas którego zostaną przedstawione gotowe ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera