Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Połączenie alpejskiej architektury z luksusową elegancją

 

Czas czytania: ~5 min


Firma Kaldewei wyposaża 5-gwiazdkowy hotel The Chedi w Szwajcarskich Alpach

 

AK5NG9vRjPMd4S1rGOR9SvHWpaXn33u9mG6JlwVZWgth54XTf7N4Jr37EazG_hotel-the-chedi-1.jpg

Fot. Hotel The Chedi – widok od strony głównego wejścia

Firma Kaldewei wyposaża 5-gwiazdkowy hotel The Chedi w Szwajcarskich Alpach w ekskluzywne wanny wolnostojące

Ośnieżone szczyty, głębokie wąwozy, szumiące wodospady oraz krystalicznie czyste jeziora – w takiej imponującej górskiej scenerii Szwajcarskich Alp położony jest hotel The Chedi, którego architektura w niezwykle wyrafinowany sposób łączy tradycyjne elementy ze współczesnymi trendami. Źródłem inspiracji dla projektantów tego luksusowego obiektu były niewątpliwie pełne uroku szwajcarskie hotele sieci Grand oraz charakterystyczne dla tego regionu, utrzymane w alpejskim stylu drewniane domy wypoczynkowe, gwarantujące gościom odpoczynek w niepowtarzalnej atmosferze. W stylowych wnętrzach, otwartego 20 grudnia 2013 r. hotelu The Chedi, naturalne materiały takie jak: kamień, polerowane drewno oraz najwyższej jakości delikatną skórę połączono z elementami charakterystycznymi dla sztuki orientalnej. Azjatyckie akcenty obecne w wyposażeniu wnętrz podkreślają szczególną atmosferę tego miejsca nawiązującą do filozofii krajów Dalekiego Wschodu. Centralny punkt aranżacji łazienek w hotelu The Chedi stanowią wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei wolnostojące wanny Centro Duo Oval, oraz inspirowane wpływami Japonii wanny Kusatsu Pool, a także najnowsze w portfolio firmy wanny Conopool.

cg1ilDIMRzeEOBCUOnpi04ryDPpI7OzNFT3D6zR9LaNwYf5m1L67ne7mKXbH_hotel-the-chedi-2.jpg

Fot. Lobby hotelu The Chedi

Tradycja w połączeniu z wysublimowanym luksusem
Zewnętrzna fasada hotelu The Chedi wykonana z alpejskiego drewna zachwyca nawiązaniem do piękna otaczającego górskiego krajobrazu. W przestronnych, wysokich do 5m luksusowych wnętrzach, wyjątkową atmosferę tworzą naturalne materiały utrzymane w ciepłej kolorystyce, miękkie skórzane sofy, wygodne fotele, pledy z naturalnego futra, oraz stylowe, otwarte kominki. Przez ogromne panoramiczne okna goście mogą podziwiać ośnieżone alpejskie szczyty. O wyjątkowym charakterze tego miejsca stanowi niecodzienne połączenie tradycyjnych elementów wystroju z typowymi dla sztuki orientalnej akcentami takimi jak brązy z Bali. Ten wyjątkowy projekt jest dziełem znanego designera, specjalisty zajmującego się projektowaniem wnętrz luksusowych kurortów - Jeana-Michela Gathy ze studia Denniston Architects z siedzibą w Kuala Lumpur w Malezji. ,,Rozpoczynając pracę nad projektem The Chedi, stawialiśmy sobie jeden główny cel: harmonijne połączenie wystroju wnętrz z pięknem otaczającego krajobrazu. Stworzyliśmy innowacyjne, ultranowoczesne wnętrza zachowując urok alpejskiego hotelu i nie rezygnując z odniesień do natury” - wyjaśnia Jean-Michel Gathy.

lkJoQFL32XQxF9s5140vdJOooh782MNR9VBQTpt74oEZpS2fKRKV4eM9pzt3_hotel-the-chedi-3.jpg

Fot. Łazienka z wolnostojącą wanną Kaldewei Centro Duo Oval

Wolnostojące wanny Kaldewei – wyjątkowy element wyposażenia łazienek
Tak wyjątkowy, jak otaczający hotel The Chedi górski krajobraz jest każdy ze 104 luksusowych pokoi gościnnych, o powierzchni od 50 do 100m2. Wysokie standardy wyposażenia wnętrz tego nowoczesnego obiektu są szczególnie widoczne w ekskluzywnym wystroju łazienek, w których goście znajdą między innymi piękne, wanny Kaldewei Centro Duo Oval z obudowami wolnostojącymi. „Stylistyczna filozofia The Chedi stanowi połączenie unikalnego designu, doskonałej jakości oraz wielowiekowej tradycji regionalnej architektury. Uważamy, że każdy element wyposażenia powinien wnosić do projektu pewną wartość i być niezależny od obowiązujących trendów i mody. Ucieleśnieniem tych cech jest dla nas marka Kaldewei. Luksusowe, wyjątkowo trwałe, wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej wanny od razu zwróciły naszą uwagę i przekonały nas, że to właśnie firma Kaldewei jest idealnym partnerem w zakresie doboru ekskluzywnego wyposażenia hotelowych łazienek” – podkreśla Alain Bachmann, Dyrektor Generalny hotelu The Chedi. Cztery hotelowe apartamenty zostały wyposażone w luksusowe wanny Kaldewei Kusatsu Pool. W tym nawiązującym do japońskiej kultury kąpieli modelu, goście mogą wygodnie w pozycji siedzącej zanurzyć całe ciało w wodzie i rozkoszować się odprężającym masażem.

vG5iS0u2UTVAh5L562ADAWYYwwcZu2JhfZpUgr7jGe8VUObWEycavn7eBuRh_hotel-the-chedi-41.jpg

Fot. Wanna Kaldewei Conopool

u4TTtiuWOfPsJl9Trv2Lg28dFlLbrUsi00ISpWBaYKOMYd0nEdNaoNtkOyRV_hotel-the-chedi-42.jpg

Fot. Wanna Kaldewei Conopool

Hotel The Chedi wybiera wannę Conopool – najnowszy produkt Kaldewei
Strefę Spa oraz łazienki należące do luksusowych apartamentów hotel The Chedi zdecydował się wyposażyć w wykonane na indywidualne zamówienie wanny Conopool o wymiarach 195x145cm z systemem hydromasażu Vivo Turbo. Te największe na świecie wanny masażowe wykonane ze szlachetnej stali emaliowanej Kaldewei oferują gościom niepowtarzalny komfort kąpieli.

Ujgs7HGWBWvcf55y6bLsrEIlBxqOl1Oejl6OdPRrKHIrlyTYvEvmAfxubJQ1_hotel-the-chedi-5.jpg

Fot. Alain Bachmann - Dyrektor Generalny hotelu The Chedi

Od wielu lat marka Kaldewei znana jest na świecie ze swoich wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie designu oraz z doskonałej jakości produktów. Wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wytwarzane są ze szlachetnej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał jest bardzo trwały, a przy tym odporny na uszkodzenia, dlatego nawet po długim okresie intensywnego użytkowania powierzchnia emalii wygląda jak w dniu zakupu. Potwierdzeniem wyjątkowej jakości produktów Kaldewei jest 30 –letnia gwarancja udzielana przez producenta na wyroby ze stali emaliowanej. W ten właśnie sposób firma Kaldewei oferuje inwestorom prywatnym oraz biznesowym luksusowe, trwałe i bezpieczne rozwiązania produktowe.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Osiedle z solarnymi żaglami
Osiedle z solarnymi żaglami

Osiedle Domów z Żaglami Solarnymi znajduje się w północnej części Krakowa, przy granicy z Zielonkami ...

Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu
Lewitujące domy w sercu sosnowego lasu

Na obrzeżach Warszawy, w malowniczym zakątku otoczonym przez sosnowy las, powstała rezydencja projek ...

Trójszczytowy dom w Beskidach
Trójszczytowy dom w Beskidach

Projekt drewnianego domu zlokalizowanego w sercu Beskidu Żywieckiego, autorstwa pracowni RS+ Robert ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera