Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowy, kompletny system montażowy do brodzika Superplan

 

Czas czytania: ~4 min


Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

 

kDuhzcHBjhUVcRqquQ4HmN37EtbDSSWQJgmzjxJxpgOdWhA5plu1vhOG9JVB_brodzik-kaldewei-superplan-styropianowym1.jpg

Fot. Brodzik Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym gwarantuje łatwy montaż oraz dużą swobodę aranżacji przestrzeni prysznicowej

Wprowadzając na rynek nowe, kompletne rozwiązanie montażowe firma Kaldewei znacznie ułatwia inwestorom i wykonawcom instalację płaskich brodzików. Komplet składający się z brodzika Superplan oraz obniżonego nośnika styropianowego umożliwia pewny i bezpieczny montaż przy wysokości zabudowy zaledwie 37 mm. Tak mała wysokość montażowa powoduje, że nowy system umożliwia instalację powierzchni prysznicowej niemal w każdych warunkach technicznych i dzięki temu doskonale sprawdza się również na rynkach międzynarodowych. Ważną zaletą tego innowacyjnego rozwiązania jest szybkość i łatwość montażu.

Bezpieczna i szybka instalacja przy wysokości montażowej 37 mm
Dzięki obniżonemu nośnikowi styropianowemu, system Superplan doskonale sprawdza się w aranżacjach, w których przewidziana jest zabudowa w płaszczyźnie podłogi. Rozwiązanie to jest funkcjonalne i bardzo estetyczne wizualnie. W ofercie Kaldewei dostępnych jest siedem różnych rozmiarów - od najmniejszego, przewidzianego do małych łazienek o wymiarach 80x80 cm, aż do obszernego modelu o wymiarach 90x120 cm. Brodzik oraz nośnik są do siebie idealnie dopasowane. Nowy system umożliwia stabilną i bezpieczną instalację brodzika przy wysokości montażu zaledwie 37 mm. Oznacza to możliwość zintegrowania emaliowanej powierzchni prysznicowej z podłogą łazienki przy minimalnym podwyższeniu mokrej strefy prysznica w stosunku do reszty pomieszczenia. Taki wariant montażu można zastosować w sytuacji kiedy warunki techniczne nie pozwalają na zabudowanie brodzika w płaszczyźnie podłogi.

Dla systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym możliwe są 3 opcje montażu: najbardziej rozpowszechnionym wariantem jest montaż bezpośrednio na wylewce. Po instalacji systemu brodzik można obłożyć płytkami ceramicznymi, wykładziną PCV lub drewnem a szczeliny wypełnić odpowiednią fugą. Możliwy jest również montaż na powierzchniach wyłożonych płytkami ceramicznymi, a jeśli wysokość montażowa jest wystarczająca, istnieje także możliwość zabudowania brodzika w płaszczyźnie podłogi.

3TUS6IitZlqsyyi0E21YvJeif4E5ZAuTnIdgW8f7mGjIk3POgVhgwNYtotcv_brodzik-kaldewei-superplan-styropianowym2.jpg

Fot. Brodzik Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Kompletne rozwiązanie montażowe dostosowane do indywidualnych wymagań technicznych
Aby umożliwić bezproblemowy montaż oraz dostosować się do przepisów budowlanych obowiązujących na rynkach międzynarodowych, Kaldewei ma w ofercie 3 różne zestawy odpływowe współpracujące z systemem Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym. Odpowiadają one typowym, uznanym za standard w wielu krajach warunkom zabudowy. Inwestorzy mają do wyboru armaturę z odpływem poziomym, z odpływem pionowym, a także specjalny system przeznaczony do sprzedaży na rynku chińskim – armaturę z odpływem pionowym z bezpośrednim podłączeniem do kanalizacji. Typowym elementem angielskiej oraz skandynawskiej architektury wnętrz są podłogi wykonane z drewna. Warto podkreślić, że instalując brodzik Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym inwestor musi wyciąć tylko niewielki fragment podłogi w okolicy odpływu.

uf5OdwMfX8XDLBpo0cKyiCZ7ACEw1RX5c2ZsaKSkN1WxJstwz9LxMt732JPf_schemat-montazu-brodzika-kaldewei-superplan.jpg

Fot. Schemat montażu brodzika Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Kolorystyka oraz wyposażenie dodatkowe
Zaletą systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym jest poza względami estetycznymi wygodne i bezpieczne wejście i wyjście z brodzika. Możliwość harmonijnej integracji strefy prysznica z pozostałą częścią łazienki gwarantuje bogata kolorystyka kolekcji Coordinated Colours, w której oferowany jest model Superplan. Na życzenie, powierzchnia prysznicowa Superplan jest dostępna z pełnym lub częściowym wykończeniem przeciwpoślizgowym oraz z powierzchnią uszlachetnioną, ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości. Tak jak wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe znajdujące się w ofercie firmy Kaldewei, również model Superplan wykonany jest z wysokiej jakości stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Warto pamiętać, że w odróżnieniu od stref prysznicowych wykładanych płytkami, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei są rozwiązaniem bardziej komfortowym i bezpiecznym, ponieważ gwarantują długi okres użytkowania i trwale zabezpieczają przed szkodami związanymi z wnikaniem wilgoci w strop.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Drewniany dom na Warmii
Drewniany dom na Warmii

W urokliwej okolicy wsi Cerkiewnik na Warmii wznosi się parterowy dom o powierzchni 75 mkw, który st ...

Architektura do codziennych zakupów
Architektura do codziennych zakupów

O tym, jak zmienił się w ostatnich latach nasz sposób robienia zakupów powstały już analizy i badani ...

E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.

Światło odgrywa dużą rolę w każdej dziedzinie życia. Zwłaszcza w architekturze, ponieważ ma znaczący ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera