Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowy, kompletny system montażowy do brodzika Superplan

 

Czas czytania: ~4 min


Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

 

kDuhzcHBjhUVcRqquQ4HmN37EtbDSSWQJgmzjxJxpgOdWhA5plu1vhOG9JVB_brodzik-kaldewei-superplan-styropianowym1.jpg

Fot. Brodzik Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym gwarantuje łatwy montaż oraz dużą swobodę aranżacji przestrzeni prysznicowej

Wprowadzając na rynek nowe, kompletne rozwiązanie montażowe firma Kaldewei znacznie ułatwia inwestorom i wykonawcom instalację płaskich brodzików. Komplet składający się z brodzika Superplan oraz obniżonego nośnika styropianowego umożliwia pewny i bezpieczny montaż przy wysokości zabudowy zaledwie 37 mm. Tak mała wysokość montażowa powoduje, że nowy system umożliwia instalację powierzchni prysznicowej niemal w każdych warunkach technicznych i dzięki temu doskonale sprawdza się również na rynkach międzynarodowych. Ważną zaletą tego innowacyjnego rozwiązania jest szybkość i łatwość montażu.

Bezpieczna i szybka instalacja przy wysokości montażowej 37 mm
Dzięki obniżonemu nośnikowi styropianowemu, system Superplan doskonale sprawdza się w aranżacjach, w których przewidziana jest zabudowa w płaszczyźnie podłogi. Rozwiązanie to jest funkcjonalne i bardzo estetyczne wizualnie. W ofercie Kaldewei dostępnych jest siedem różnych rozmiarów - od najmniejszego, przewidzianego do małych łazienek o wymiarach 80x80 cm, aż do obszernego modelu o wymiarach 90x120 cm. Brodzik oraz nośnik są do siebie idealnie dopasowane. Nowy system umożliwia stabilną i bezpieczną instalację brodzika przy wysokości montażu zaledwie 37 mm. Oznacza to możliwość zintegrowania emaliowanej powierzchni prysznicowej z podłogą łazienki przy minimalnym podwyższeniu mokrej strefy prysznica w stosunku do reszty pomieszczenia. Taki wariant montażu można zastosować w sytuacji kiedy warunki techniczne nie pozwalają na zabudowanie brodzika w płaszczyźnie podłogi.

Dla systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym możliwe są 3 opcje montażu: najbardziej rozpowszechnionym wariantem jest montaż bezpośrednio na wylewce. Po instalacji systemu brodzik można obłożyć płytkami ceramicznymi, wykładziną PCV lub drewnem a szczeliny wypełnić odpowiednią fugą. Możliwy jest również montaż na powierzchniach wyłożonych płytkami ceramicznymi, a jeśli wysokość montażowa jest wystarczająca, istnieje także możliwość zabudowania brodzika w płaszczyźnie podłogi.

3TUS6IitZlqsyyi0E21YvJeif4E5ZAuTnIdgW8f7mGjIk3POgVhgwNYtotcv_brodzik-kaldewei-superplan-styropianowym2.jpg

Fot. Brodzik Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Kompletne rozwiązanie montażowe dostosowane do indywidualnych wymagań technicznych
Aby umożliwić bezproblemowy montaż oraz dostosować się do przepisów budowlanych obowiązujących na rynkach międzynarodowych, Kaldewei ma w ofercie 3 różne zestawy odpływowe współpracujące z systemem Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym. Odpowiadają one typowym, uznanym za standard w wielu krajach warunkom zabudowy. Inwestorzy mają do wyboru armaturę z odpływem poziomym, z odpływem pionowym, a także specjalny system przeznaczony do sprzedaży na rynku chińskim – armaturę z odpływem pionowym z bezpośrednim podłączeniem do kanalizacji. Typowym elementem angielskiej oraz skandynawskiej architektury wnętrz są podłogi wykonane z drewna. Warto podkreślić, że instalując brodzik Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym inwestor musi wyciąć tylko niewielki fragment podłogi w okolicy odpływu.

uf5OdwMfX8XDLBpo0cKyiCZ7ACEw1RX5c2ZsaKSkN1WxJstwz9LxMt732JPf_schemat-montazu-brodzika-kaldewei-superplan.jpg

Fot. Schemat montażu brodzika Kaldewei Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym

Kolorystyka oraz wyposażenie dodatkowe
Zaletą systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym jest poza względami estetycznymi wygodne i bezpieczne wejście i wyjście z brodzika. Możliwość harmonijnej integracji strefy prysznica z pozostałą częścią łazienki gwarantuje bogata kolorystyka kolekcji Coordinated Colours, w której oferowany jest model Superplan. Na życzenie, powierzchnia prysznicowa Superplan jest dostępna z pełnym lub częściowym wykończeniem przeciwpoślizgowym oraz z powierzchnią uszlachetnioną, ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości. Tak jak wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe znajdujące się w ofercie firmy Kaldewei, również model Superplan wykonany jest z wysokiej jakości stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Warto pamiętać, że w odróżnieniu od stref prysznicowych wykładanych płytkami, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei są rozwiązaniem bardziej komfortowym i bezpiecznym, ponieważ gwarantują długi okres użytkowania i trwale zabezpieczają przed szkodami związanymi z wnikaniem wilgoci w strop.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

tagi

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera