Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowy trend w planowaniu nowoczesnej przestrzeni łazienkowej

 

Czas czytania: ~5 min


Superpłaskie brodziki – nowy trend w planowaniu nowoczesnej przestrzeni łazienkowej

 

9O2Ip2ba47r8w1DaSZUd72rqblyCnZemdJh5HExhuqKoQtP5czqt0DlzEn4c_1-powierzchnia-prysznicowa-kaldewei-conoflat.JPG

Fot. Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat w kolorze czarnym Lava matowym

Powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi są już passé: projektanci wybierają sprawdzoną jakość oraz unikalny design

Analizując aktualne preferencje inwestorów, architektów i użytkowników można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane bezprogowo w płaszczyźnie podłogi. A przecież jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Dzisiaj szczególnie poszukiwane przez klientów są produkty innowacyjne technicznie i unikalne stylistycznie. Znani projektanci wnętrz przygotowując aranżacje przestrzeni łazienkowej coraz częściej sięgają więc po emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, które są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie a przy tym wygodne i bezpieczne. Światowym liderem w produkcji powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest firma Kaldwei, która za swoje produkty zdobyła już ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień. Nowoczesna technologia produkcji, doskonała jakość wykonania, naturalnego pochodzenia surowce powodują, że emaliowane powierzchnie prysznicowe są rozwiązaniem trwalszym i bardziej higienicznym niż powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi.

bIu4I9HIFxEF07L5tSTNaSz2tG0FT2zPf9TOVBAIxHJKoG7ey88rSgeQmDfQ_2-emaliowana-kladewei-xetis.JPG

Fot. Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kladewei Xetis w kolorze beżowym Prairie matowym

Płytki ceramiczne to już przeszłość. Dzisiaj warto sięgnąć po inne, bardziej nowoczesne rozwiązania.
Superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, dzięki swojej nowoczesnej, minimalistycznej formie cieszą się coraz większym zainteresowaniem projektantów i architektów. W ostatnim czasie tego typu rozwiązania stały się wręcz standardowym elementem wyposażenia współczesnego łazienkowego wnętrza. Zaletą powierzchni prysznicowych zabudowywanych w płaszczyźnie podłogi jest możliwość harmonijnego, bezprogowego połączenia mokrej strefy prysznica z pozostałą częścią pomieszczenia. Takie rozwiązanie gwarantuje użytkownikom dużą swobodę oraz możliwość wygodnego wchodzenia i wychodzenia spod prysznica. Do niedawna płynne przejście pomiędzy strefą mokrą a pozostałą częścią pomieszczenia było możliwe jedynie wtedy, gdy strefa prysznica była wyłożona płytkami ceramicznymi. Optyka takiej podzielonej fugami przestrzeni budzi wiele zastrzeżeń w aspekcie wizualnym.

LBVhgCu22T4MPb81oGsd8VwuXLYdHD7szQ2FjA3oUCAiOmo8d4zRvjLWH9Zj_3-emaliowana-kaldewei-xetis.JPG

Fot. Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze białym

Często już po krótkim okresie użytkowania fugi wyglądają na mocno zużyte. Dużym problemem jest również utrzymanie właściwej higieny. Dostępne na rynku, skomplikowane technicznie systemy uszczelniające minimalizują co prawda ryzyko zalania oraz szkód wynikających z nieszczelności stref prysznicowych wykonanych z płytek ceramicznych, nie chronią jednak przed pleśnią, bakteriami oraz przed powstawaniem ubytków w fugach cementowych. W tej chwili eksperci są zgodni co do tego, że skomplikowany montaż, trudna i kosztowna pielęgnacja, względy higieniczne, ograniczone możliwości zabezpieczenia strefy prysznicowej przed nieszczelnością i zalaniem, a przede wszystkim nieatrakcyjny wygląd fug już po krótkim okresie użytkowania przemawiają przeciwko stosowaniu w mokrej strefie prysznica powierzchni wyłożonych płytkami ceramicznymi.

mbEymbIW2LAFezLRMAyvKI1dOuosutXRceYkPVnFDj4dPfeD7LGQOfUC2gjE_4-emaliowana-kaldewei-superplan-plus.JPG

Fot. Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Superplan Plus w kolorze białym

Wyraźny trend jaki można zaobserwować wśród architektów wnętrz to zwrot w kierunku superpłaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości, higienicznie czystego materiału jakim jest stal emaliowana. Znana ludzkości od wielu lat stal emaliowana jest łatwa w pielęgnacji, bezpieczna a poza tym doskonale chroni przed szkodami związanymi z zalaniem i nieszczelnością. Szeroki wybór modeli, rozmiarów, bezpieczne systemowe rozwiązania techniczne oraz bogata kolorystyka emaliowanych powierzchni prysznicowych zapewniają projektantom możliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni. Emaliowane powierzchnie prysznicowe są dostępne nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, ale również w wielu unikalnych inspirowanych barwami natury, matowych odcieniach kolekcji Coordinated Colours, które harmonijnie wpisują się w nowoczesną stylistykę współczesnego łazienkowego wnętrza. Perfekcyjne połączenie ponadczasowego wzornictwa i komfortu użytkowania, firma Kaldewei zawdzięcza ścisłej współpracy ze znanymi designerami i biurami projektowymi.

AfoWeV0TFFAsvfuTeMkaZLII9HKlhB8lJlNGZFH8ZzqDetKPK27cRYNhiMFl_5-emaliowana-powierzchnia-prysznicowa-xetis.JPG

Fot. Emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis w kolorze kremowy Seashell matowy

Ewolucja przestrzeni prysznicowej
Z pasją i ogromnym wyczuciem stylu firma Kaldewei, od wielu lat rewolucjonizuje rynek produktów łazienkowych. Wizjonerski sposób postrzegania przestrzeni prysznicowej przez specjalistów z firmy Kaldewei zapoczątkował ewolucję, która umożliwiła przejście od klasycznego stalowego brodzika o głębokości 14 cm i wymiarze 90x90 cm, do zabudowywanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej Conoflat, z emaliowaną pokrywą odpływu. Najnowszym osiągnięciem i kolejnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej jest model Xetis – pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie. Produkty Kaldewei dostępne są w 40 różnych rozmiarach. Dodatkowo producent oferuje możliwość wykonania powierzchni prysznicowych na zamówienie, według wymiarów podanych przez inwestora, aby w jak najlepszy sposób dopasować się do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

VgGktOPvlTXNwIuBUjTJRtSelBNUTcGD20ElcwJMkC4KiF1YtUjOdkqlofBF_6-rama-montazowa-kaldewei-esr-ii.JPG

Fot. Rama montażowa Kaldewei ESR II do powierzchni prysznicowej Conoflat

Eksperci również polecają emaliowane powierzchnie prysznicowe
Wielu ekspertów uważa że emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, umożliwiają perfekcyjne kreowanie nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Sprawdzone właściwości higieniczne, bezpieczny montaż, gotowe systemy odpływowe, unikalny design, doskonałe właściwości użytkowe materiału jakim jest stal emaliowana, oraz 30 lat gwarancji powodują, że powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej są coraz częściej wybierane przez inwestorów i projektantów.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.
E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera