Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rockfon wprowadza nowy system montażu sufitów podwieszanych

 

Czas czytania: ~3 min


nowy system montażu sufitów podwieszanych

 

xPUAh6AKy0nzLD3BN98ZEAD6hF0lxUtPnRewWSGvsBdK6GUrTlC5pXWT3cuh_sufit-rockfon1.JPG

Fot. Nowy system montażu sufitów podwieszanych marki Rockfon pozwala zamontować profile na tzw. klik

 

Firma Rockfon wprowadziła nowość w swojej ofercie – system montażu Chicago Metallic T24 Click 2890. Jego główne zalety to szybki montaż na tzw. klik, łatwość demontażu z możliwością powtórnego zamontowania, a także stabilna konstrukcja, dzięki unikalnej, długiej nakładce profilu poprzecznego.

W ramach przejęcia przez Rockwool firmy Chicago Metallic, która od ponad 120 lat specjalizuje się w produkcji profili do konstrukcji nośnych, producent akustycznych sufitów podwieszanych wprowadzać będzie na rynek innowacyjne konstrukcje do montażu sufitów. Najnowszym rozwiązaniem, które właśnie wchodzi do sprzedaży jest system Chicago Metallic T24 Click 2890.

YSZRPslTkZw2iaD7EGFbiZ3IMm8XiDAXcPiWQMgx5FNPoFhWiwyIT4Qeh8SP_sufit-rockfon2.JPG

Fot. Nowy system montażu sufitów podwieszanych marki Rockfon pozwala zamontować profile na tzw. klik

System dostępny będzie w trzech rodzajach - o widocznej, ukrytej lub częściowo ukrytej konstrukcji nośnej. Składa się z profili głównych i poprzecznych wykonanych z ocynkowanej stali o szerokości 24 mm. Profile dostępne są z gładką, pomalowaną na biało powierzchnią fragmentów widocznych profilu. W razie zapotrzebowania inwestorów Rockfon może dostarczyć także inny kolor profili.

Uzupełnieniem systemu są akcesoria, m.in. kątowniki przyścienne (proste i schodkowe), wieszaki i trzy rodzaje uchwytów do montażu bezpośredniego konstrukcji do stropu.

ByoCUvhodyD9FNJ31Ot6uKqbpxxyeQxMqVuH8xGxoOuk1xhoBO6V9b5NXJdv_sufit-rockfon3.JPG

Łatwy montaż na „klik”
Główna zaleta systemu to niezmiernie prosty montaż – poszczególne profile główne i boczne są mocowane ze sobą za pomocą zamków typu klik. W razie potrzeby łatwy jest też demontaż i ponowny montaż konstrukcji.

Profile główne są zwykle rozmieszczone osiowo co 1200 mm. Całość konstrukcji jest bardzo stabilna dzięki długiej nakładce profilu poprzecznego. Siatka profili może być podwieszona do stropu zarówno za pomocą wieszaków, lub też przytwierdzona przy pomocy uchwytów bezpośredniego montażu.

System Chicago Metallic T24 Click 2890 oferuje duży wybór długości profili poprzecznych - w sumie pięć rodzajów profili o długości od 300 do 1800 mm. Profil główny systemu ma długość 3600 mm.

Dużym ułatwieniem dla ekip wykonawczych jest także fakt, że wszystkie profile mają wysokość 38 mm co znacznie ułatwia montaż elementów oświetlenia i innych związanych z sufitem instalacji.

Informacje o Rockfon
Rockfon jest wiodącym dostawcą akustycznych rozwiązań sufitów i ścian. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które spełniają surowe wymogi zarówno w zakresie akustyki, bezpieczeństwa pożarowego i trwałości, jak również higieny oraz estetyki. Rozwiązania marki Rockfon stosowane są we wszystkich rodzajach budynków, zarówno w nowych i modernizowanych, w tym w obiektach biurowych, handlowych, sportowych, edukacyjnych, służby zdrowia i przemysłowych. Poprawiają komfort akustyczny pomieszczeń i wpływają na optymalny mikroklimat wnętrz oraz dobre samopoczucie użytkowników. Rozwiązania Rockfon dedykowane są także do inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w tym do obiektów starających się o ekocertyfikaty zgodne m.in. z systemami LEED i BREEAM.

Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group - największego na świecie producenta materiałów ze skalnej wełny mineralnej, z siedzibą w Danii. W Polsce marka Rockfon jest obecna od 1994 roku. Od 2005 roku jej wyroby produkowane są w fabryce w Cigacicach, skąd są eksportowane na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo rozwiązania akustyczne Rockfon produkowane są w zakładach w Holandii, Francji i Rosji.

Więcej informacji na temat firmy i produktów Rockfon: www.rockfon.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco
Nowe trendy w budownictwie. Nowoczesna stolarka Schüco z PVC-U. Webinarium Schüco

Zapraszamy na webinarium firmy Schüco poświęcone nowoczesnej stolarce z PVC-U. Podczas szkolenia zo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera