Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Luksusowa kąpiel w Hotelu Gritti Palace w Wenecji

 

Czas czytania: ~4 min


Luksusowa kąpiel w Hotelu Gritti Palace w Wenecji

 

n2WUHE9mET2ccOEpMjIt1IWgOpWUnC31HAn40zMsskBkYV3HvNWmcLGANNyg_the-gritti-1m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – taras z basenem na dachu budynku

Wanny ze szlachetnej stali emaliowanej Kaldewei zapewniają niezrównany komfort w hotelowych łazienkach

5-cio gwiazdkowy hotel The Gritti Palace w Wenecji należy do luksusowej sieci Starwood Hotels & Resorts Luxury Collection. Już na początku XX wieku ten ekskluzywny obiekt cieszył się dużą popularnością wśród gwiazd i znanych osobistości z tamtego okresu. Ernest Hemingway opisał The Gritti Palace jako ,,najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli”. Zbudowany w 1525 Palazzo Gritti był początkowo prywatną rezydencją rodziny Gritti. Później mieściła się tu siedziba ambasadora Watykanu w Wenecji. Dzisiaj ten zabytkowy obiekt należy do najpiękniejszych szlacheckich pałaców miasta kanałów. Po gruntownym remoncie budynek The Gritti Palace odzyskał swój dawny blask. W luksusowo wyposażonych łazienkach goście hotelu mogą cieszyć się odprężającym działaniem kąpieli w komfortowych wannach Classic Duo oraz Puro firmy Kaldewei.

216jSE6gO4C72eKTckwejrQOKuhGSod84NNQJWjFVvkjhg7tQtrtF7jWDeSG_the-gritti-2m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – fasada zewnętrzna

Trwająca ponad 15 miesięcy renowacja zabytkowego hotelu The Gritti Palace w Wenecji kosztowała 35 milionów Euro. W prace remontowe na różnych etapach zaangażowanych było blisko 1.000 osób. Po gruntownej przebudowie wnętrz ten unikalny obiekt składa się z 82 pokoi, z czego 1/4 stanowią luksusowe suity. Przy wyborze wyposażenia do 21 hotelowych apartamentów projektanci inspirowali się nie tylko bogatą historią oraz dziedzictwem kulturowym Wenecji, lecz również opisami oraz wspomnieniami takich osobistości jak Ernest Hemingway, Peggy Guggenheim czy Somerset Maugham.

3EcIRdhhZfNJuvcnrQG1Vqq6CqeEaw4aOHWu1SjXlzLAELOCybIDckBxbB54_the-gritti-3m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – wejście główne od strony Canal Grande

Luksusowy apartament z magicznym widokiem na panoramę Wenecji
Uosobieniem luksusu jest wspaniały 2-piętrowy apartament Redentore-Terrazza z ogromnym tarasem o powierzchni 250 m² znajdującym się na dachu hotelu The Gritti, z którego goście mogą podziwiać zjawiskową panoramę zabytkowego miasta dożów. Autorem tego niezwykłego projektu jest Chuck Chewning Dyrektor Kreatywny biura projektowego Donghia, Inc, któremu dzięki wykorzystaniu wielu zabytkowych detali oraz elementów wyposażenia udało się odtworzyć i ocalić atmosferę tego unikalnego miejsca. W hotelu The Gritti Palace użyto aż 15 różnych odmian marmuru Carrara, które w tradycyjny sposób były obrabiane oraz układane przez najlepszych weneckich rzemieślników. Renowację mebli, tkanin oraz innych elementów wyposażenia powierzono najlepszym włoskim specjalistom.

Kq7RmUQaUqEQZNIrOUlE8ZH06Y2yI6kUffeILiK9wGx25ieJXtfNQ71yvdsI_the-gritti-4m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – apartament Peggy-Guggenheim z widokiem na Canal Grande

Wyposażenie łazienek na najwyższym poziomie
Wyposażenie łazienek w hotelu The Gritti Palace poziomem luksusu dorównuje wystrojowi pokojowych wnętrz. Centralnym elementem każdej łazienki jest komfortowa wanna wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei. Łazienki w apartamentach zostały wyposażone w luksusowy model Classic Duo Oval, autorstwa znanego włoskiego biura projektowego Sottsass Associati, który obudowano szlachetnym marmurem Carrara. W pozostałych łazienkach w zależności od typu pokoju zainstalowano model Puro zaprojektowany przez Kaldewei Design Center w trzech różnych rozmiarach: od 160 x 70 cm do obszernej, komfortowej wanny o wymiarach 180 x 80 cm. Wszystkie wanny w hotelu The Gritti Palace posiadają wykończenie przeciwpoślizgowe oraz powłokę uszlachetnioną ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości.

eG6rhe1AkT7VBSatOoBimtWpsl9eJpSCNp2vTY2nwFuGqfC4KABpp35Jbr6G_the-gritti-5m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – apartament Sestiere

Kaldewei – idealny partner dla inwestorów prywatnych oraz biznesowych
Od wielu lat marka Kaldewei znana jest na świecie ze swoich wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie designu oraz z doskonałej jakości produktów, dlatego firma z Ahlen jest idealnym partnerem dla hoteli oraz innych inwestorów biznesowych o wysokich wymaganiach w zakresie wzornictwa i jakości. Wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wytwarzane są ze szlachetnej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Ten unikalny materiał jest bardzo trwały a przy tym odporny na uszkodzenia, dlatego nawet po długim okresie intensywnego użytkowania powierzchnia emalii wygląda jak w dniu zakupu. Pielęgnacja stali emaliowanej jest łatwa i nie wymaga stosowania agresywnych środków czyszczących. Potwierdzeniem wyjątkowej jakości produktów Kaldewei jest 30 –letnia gwarancja udzielana przez producenta na wyroby ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. W ten właśnie sposób firma Kaldewei oferuje inwestorom prywatnym oraz biznesowym estetyczne, trwałe i bezpieczne rozwiązania produktowe.

48HlP3WttxOvhlQPxXF5NAjDKmRpONMx0OTWanM3Ga1ex1ChARrTJN7gPWdL_the-gritti-6m.jpg

Fot. Hotel The Gritti Palace – apartament Punta-della-Dogana z widokiem na Canal Grande

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Trójszczytowy dom w Beskidach
Trójszczytowy dom w Beskidach

Projekt drewnianego domu zlokalizowanego w sercu Beskidu Żywieckiego, autorstwa pracowni RS+ Robert ...

Dom letniskowy jak za czasów PRL
Dom letniskowy jak za czasów PRL

Dom Wolin, zaprojektowany dla prywatnego inwestora przez biuro projektowe Pankowska & Rohrhofer, poł ...

Laboratorium z podwójną skórą
Laboratorium z podwójną skórą

Selvita to istniejące od 2007 roku polskie przedsiębiorstwo branży farmaceutycznej z siedzibą w Krak ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera